Cuma, Haziran 2, 2023

QNET nedir? QNET nasıl başladı?

Aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorularda öğrenin.

QNET nedir? QNET şirketiyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak için buradayız. Böylece kalıcı bir iş kurmak için odaklanmanızı, dikkatinizi ve çabanızı vermenizi gerektiren devrim niteliğinde bir iş modeliyle kazanç potansiyelinizi kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

QNET, bir e-ticaret platformu aracılığıyla sağlık, yaşam tarzı ve eğitim alanlarında geniş bir ürün yelpazesi sunan bir doğrudan satış şirketidir. QNET ürünleri, üyelerin yaşam tarzlarını ve hayatlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak maksadıyla tasarlanmıştır. QNET'in merkezi Hong Kong'dadır ve dünya çapında 25'ten fazla ülkede, büyüyen müşteri ve distribütör tabanına destek sağlayan ofisleri ve temsilcileri mevcuttur. QNET müşterileri, kaliteli ürünlere ulaşabilmenin yanı sıra ürünlerini ve hizmetlerini başkalarına tanıtarak QNET tarafından sağlanan doğrudan satış işinden de yararlanabilir. Yaklaşık 100 ülkede çok sayıda memnun müşteri, ürün satışlarından komisyon kazanarak QNET ürünlerinin distribütörü oldu.

QNET, 1998'de kuruldu.

QNET Türkiye, 2010 yılında İstanbul’da kuruldu.

2018 yılında İstanbul’un Mecidiyeköy semtinde açıldı.

QNET, QI Şirketler Grubunun bir yan kuruluşudur. QNET, QI Group'un doğrudan satış ayağıdır.

QI Group, merkezi Hong Kong'da bulunan çok işletmeli bir holdingdir. Grubun iş alanları arasında doğrudan satış, seyahat ve eğlence, eğitim, yaşam tarzı ve perakende bulunmaktadır. QI Grubu, sırasıyla Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Vijay Eswaran ve Joseph Bismark tarafından kurulmuştur.

90'ların ortalarında, son derece farklı geçmişlere sahip iki genç adam olan Vijay Eswaran ve Joseph “Japadas” Bismark, iş ve dostluk yolunda bir araya geldi. İkili, Filipinler'de işleri iyi giden bir Amerikan şirketi ile network pazarlaması sayesinde bir miktar başarı elde ettikten sonra güçlerini ve gruplarını birleştirdi ve kısa sürede şirketin en büyük gelir kapısı haline geldi.


Bir noktada Amerikan firmasının kendilerine karşı dürüst davranmadığını fark ettiler ve bu durumu çözüme kavuşturmak için sergiledikleri tüm çabaların başarısız olmasının ardından liderlerinden birkaçı sonraki adımlarını tartışmak üzere Vijay’in mutfağında buluştular. Ekiplerine ne söyleyeceklerdi? iki genç adam ve çekirdek ekip üyeleri, 1.500 ekip üyesinin kaderi tehlike altındayken, 250.000 ABD dolarının üzerinde bir borçla kendi şirketlerini kurmaya karar verdiler. 1998 yılının Eylül ayında, Manila'da bulunan Filipin Merkez Borsası'nda bugün QNET ismiyle bilinen şirket doğdu.

QNET, yaklaşık 100 ülkede yıllar içinde şirketin e-ticaret platformu vasıtasıyla çeşitli ürünler satın alan müşterilere sahip küresel bir işletmedir. QNET müşterileri ve distribütörleri, Güney Doğu Asya’da, Orta Doğu’da özellikle Türkiye’de ve Kuzey Afrika'daki ülkelerde, Orta Asya'daki Rusya ve BDT ülkelerinde, Sahra Altı Afrika'da ve Hindistan alt kıtasında bulunmaktadır.

QNET'in temel iş modeli, çok seviyeli pazarlama modelini kullanan diğer doğrudan satış şirketleri ile benzer olsa da başlıca farklar şunlardır:


Ürün gruplarımızın genişliği QNET, altı farklı kategoride çok sayıda ürün sunmaktadır. Çoğu doğrudan satış şirketi, yalnızca bir ürün kategorisi sunma eğilimindedir.


QNET, doğrudan satışa teknolojiyi ilk entegre eden şirketlerden biriydi ve en başında doğrudan satış iş modelini e-ticaretle birleştirdi; 1998'den beri distribütörlere sınırları olmayan bir iş kurma fırsatı sağladı.


Müşteri tabanımızın çeşitliliği yaklaşık 100 ülkeye yayılmıştır.

QNET, RYTHM “Dünyaya Değer Katmak için Kendini Geliştir” misyonumuza odaklanıyor. QNET sadece insanların başarılı girişimciler olmalarına yardım etmekle kalmıyor, aynı zamanda ileriki daha yaşanabilir bil ülke bırakmamıza destek oluyor Üst düzey liderlerimizin çoğu, bir şekilde topluma yardımcı olmak ve toplumda bir fark yaratmakla ilgilenir.


QNET, tanınmış bir Üniversite, tarihi bir saat üreticisi, bir futbol takımı ve bir otel ve tatil köyü işletmesi de dahil olmak üzere çok uluslu holdingin bir parçası olan, dünyadaki çok az doğrudan satış şirketlerinden biridir.

Ürünlerimiz ve işimiz sayesinde hayatlarında sorumluluğu üstlenme tutkusuyla hareket eden global bir topluluk oluşturmak.

QNET Taahhüdü, distribütörlerin sürdürülebilir işler kurmasına yardımcı oluyor. Misyonumuz, distribütörlerimizi işlerini yürütürken en yüksek standartları sürdürmeleri konusunda eğitmek, bilgilendirmek ve yetiştirmektir. Umut vadeden girişimciler olarak sadece mali bağımsızlık için çabalamıyor, ayrıca bir değişim dalgasına da liderlik ediyorsunuz. Profesyonel iş uygulamalarına yönelik bir kılavuz olarak, distribütörlerimiz için bir dizi katı Etik Kuralları uyguluyoruz. Nihai hedefimiz, başkalarına rol modeli olacak endüstri liderleri geliştirmek. Profesyonel ve sürdürülebilir bir iş kurma konusunda büyüyen distribütör ağımıza destek olmak için QNETPRO adında bir program oluşturduk. Bu girişim, distribütörlerimizin doğrudan satış endüstrisi ve QNET işini nasıl doğru şekilde kuracakları konularında bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi amacıyla eğitim programları, çevrimiçi seminerler, sosyal medya kampanyaları ve çeşitli videolar içeriyor. Amacımız, her QNET Distribütörünün zamana meydan okuyan bir iş kurmasına yardımcı olmak.

Herhangi bir işte olduğu gibi bir rakip, aynı veya benzer türde bir işi yürüten diğer herhangi bir kuruluş veya taraf demektir.

Doğrudan satış ve Network Pazarlama işleri birbirinden farksızdır ve benzer bir iş modeline sahip diğer kuruluşlar potansiyel rakipler olarak kabul edilebilir.

İşletmenizin en önemli yönlerini tek bir dijital merkezde toplayan QNET Mobil Uygulaması, başarıya giden bu yolculukta size ortaklık edecek. Bu uygulama, QNET distribütörlerine, dünyanın neresinde olursa olsun, işlerini bizzat yürütme olanağı sağlıyor.

QNET Mobil Uygulaması Türkiye’de yalnızca Android platformlarında kullanılabilir.

QNET, ürünlerimiz ve QNET’in sunduğu iş fırsatı hakkında bilgiler, elimizdeki 30'dan fazla dijital varlıkta çevrimiçi olarak mevcuttur.

Web sitesi: Resmi QNET web sitemiz, distribütörlere ve kamuya İlkeler ve Prosedürlerimiz, Şartlar ve Koşullarımız ve Etik Kurallarımız dahil olmak üzere QNET, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sunuyor. ( www.qnetturkiye.com.tr ) Blog: QNET'in resmi blogu QBuzz, yedi bölgede altı dilde mevcut olup, size dünyanın dört bir yanından en son haberleri, öne çıkan ürünleri ve etkinlik güncellemelerini sunuyor. https://www.qnetturkiye.blog/

Sosyal Medya: Facebook, Instagram, YouTube ve Twitter'da QNET ile etkileşim kurun

QNET TÜRKİYE


Facebook: www.facebook.com/QNETTurkiye/

Instagram: www.instagram.com/qnetturkiye/

Twitter: www.twitter.com/qnetpromosyon

LinkedIn: www.linkedin.com/company/qnet-turkey/mycompany/

YouTube: www.youtube.com/c/QnetTurkey

Kayıttan sonra, bağımsız bir temsilci veya BT olarak bilinen her QNET distribütörüne Sanal Ofis olarak bilinen bir çevrimiçi portal sağlanır. Bu güçlü çevrimiçi portal, BT'lerin QNET işlerini yürütmek için ihtiyaç duyduğu tüm özellik ve işlevlere sahiptir. BT'lerin ürünleri indirimli BT fiyatıyla satın alabilecekleri QNET e-mağaza'da, BT'lerin seviye ilerlemelerini kontrol edebilecekleri Rank Dashboard’a, İş Araçlarına, BV ve RSP Sayaçlarına ve çok daha fazlasına erişim imkanı tanır!
 
Sanal Ofis, QNET distribütörlerine işi, ürünlerimizi ve profesyonel uygulamalarımızı anlamanıza yardımcı olacak çok sayıda araç sağlar.  Sanal Ofis'te aşağıdaki araçlar mevcuttur: 


• Şirket Profili
• Ürün Kılavuzları
• Ürün Videoları
• Ürün Sunumları
• İş Sunumları
• İlkeler ve Prosedürler (P&P)
• Ödeme Planı Sunumları
• Etik Kuralları
 
Sanal Ofise ulaşmak için buraya tıklayınız.

QNET, müşteri desteğimiz, iş araçlarımız, müşterilerimize yönelik iletişim kampanyamız ve ayrıca topluluk geliştirme çalışmalarımız sebebiyle yıllar içerisinde çok sayıda ödül ve onur ödülü kazanmıştır. QNET'in son 10 yılda aldığı ödüllerin ayrıntılı listesi için lütfen QNET web sitesinin ‘onur listesi’ bölümünü ziyaret edin. Yerel olarak da elde edilen birçok ödül bulunuyor. QNET Türkiye 2021 yılında; Quality Ödülleri’nde “En Quality Doğrudan Satış Firması” ödülüne, Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Doğrudan Satış Markası” ödülüne layık görüldü. 2022 yılında ise; Quality Ödülleri’nde “En Quality Doğrudan Satış Şirketi” ödülüne, 2. Uluslararası Elmas Ödül Töreni’nde “Yılın E-ticaret ve Doğrudan Satış Markası” ödülüne layık görüldü.

QNET, 1998 yılında şirketin kurulmasından bu yana doğrudan satış işinde çok sayıda dönüm noktasına ve başarıya imza attı. QNET'in dönüm noktalarını ayrıntılı bir şekilde görebilmek için lütfen QNET web sitesinin ‘kilometre taşları’ bölümünü ziyaret edin.

QNET, RYTHM ‘Dünyaya Değer Katmak için Kendini Geliştir’ misyonunu kılavuz edinmektedir. Bu, bizim amacımızdır. Kurucularımız her zaman finansal başarının ötesinde bir hedef için çalışmamız gereğini savunmuştur: Olumlu bir etki ve kalıcı bir değişiklikler yapmak.


Bu, QI Group'un sosyal dönüşüm girişimi olan RYTHM Vakfı'nın itici gücüdür. RYTHM Vakfı, stratejik ortaklıklar, çalışan gönüllülüğü ve toplum hizmeti yoluyla dünya genelinde toplumlara yatırım yapar. Vakıf, herkes için daha iyi ve sürdürülebilir bir gelecek elde etme misyonumuzda Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (BM SKA) tarafından yönlendirilmektedir. RYTHM Vakfının tüm projeleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.
 
QNET Türkiye olarak yerel toplulukları da desteklemek amacıyla bugüne kadar çeşitli ve çok sayıda Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesini gerçekleştirdik. Bunlardan bazıları arasında; çevreye karşı duyarlılığımızı artırmak ve farkındalık yaratabilmek için özellike 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde her yıl yaptığımız Yeşilköy, Bostancı, Adalar gibi sahillerini temizlemek ve bir yandan da yine çocuklara yönelik olarak “Çöpüne Sahip Çık Vakfı” ile birlikte gerçekleştirdiğimiz online eğitimler sayılabilir. Aynı zamanda sponsorluğumuz kapsamında Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’nın oyuncularıyla TOÇEV’li çocukları da bir araya getirdiğimiz ve böylece çocuklara yönelik bilinç yükselten ve deneyim aktarımını sağladığımız etkinlikler de yaptık.

QNET, ilk günlerinden itibaren sporda sponsorluklarla ilgilenmeye başlamıştır. QNET, şimdiye kadarki en yüksek profilli spor sponsorluğumuz olan Manchester City Futbol Kulübü'nün (MCFC) 2014'ten beri Resmi Doğrudan Satış Ortağıdır.
 
2018'de QNET, Premier Lig ve Kadınlar 1. Süper Ligi için Manchester City Kadınlar Futbol Kulübü'nün (MCFC) ilk forma kol ortağı oldu. Ayrıca 2019'da QNET ve MCFC, birlikte bu ortaklığın beş yıl daha uzatıldığını duyurdu. Takımın zirveye yolculuğu, QNET olarak hayran olduğumuz ve desteklediğimiz özellikler olan bağlılık, odaklanma ve ekip çalışmasını içeriyordu.
 
Bunlara ek olarak, QNET, çeşitli yerel toplulukları ve kadınları da özel olarak destekliyor. Örneğin; Türkiye’de 2019 – 2020 sezonunda Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı’na, 2021 – 2022 sezonunda Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’na sponsor oldu.
 
QNET'in tüm aktif sponsorluklarının tam listesi için lütfen buraya tıklayın.

QNET, ofisler, temsilcilikler, bayilikler ve ortaklar aracılığıyla yaklaşık 25 ülkede fiziksel olarak mevcuttur. Dünya çapındaki mevcut olduğumuz yerlerin güncel listesi için buraya tıklayın.

QNET 2010 yılından beri Türkiye'de bulunuyor. QNET Türkiye’nin merkez ofis ve showroom iletişim bilgilerine buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. İş modeli e-ticaret tarafından desteklenmektedir, dünyanın her yerinden müşteriler QNET'ten bir ürün satın alabilir. Benzer şekilde, QNET ile satış işi kuran distribütörler, diğer müşterileri ve distribütörleri e-ticaret portalına yönlendirerek sınırları olmayan bir satış ekibi kurabilirler.