Salı, Mart 21, 2023

Başarı Hikayeleri- Erkan Gürbüz

Öncelikle Geleceğin liderleri ve milyon dolarlık iş adamlarını bir lider veya bir meslektaş olarak selamlıyorum.

Yıllar önce birlikte yürümeye başladığım arkadaşlarımla bildiğimiz ve inandığımız bir şey vardı ki bir organizasyona sahip olacağız ve bu organizasyondaki kişiler bizim kurduğumuz bu organizasyon sayesinde kendi hayatlarında istedikleri şeylere ulaşabilecekler. Fakat işe başlarken ki düşüncemiz biraz küçük hedeflerden oluşsaydı asla büyük organizasyon kuramazdık. Anlatmak istediğim şu ki, eğer hedefiniz 5 yılın sonunda 100.000’lerce kişilik bir organizasyona sahip olmaksa 100.000’lerce kişiyi ilerletebilecek yapıda bir organizasyon kurmanız gerektiğidir. Ben ve beraber yola çıktığım gerek üst gerek alt liderlerimin bir kararı ve bir hedefi vardı; organizasyonumuza 100.000’lerce kişi gelmeden önce kafamızda 100.000’lerce kişilik bir organizasyon kurmak. İşte bu karardan sonra gerek doğruluk gerek etik çalışma ve gerekse iş ahlakını kesinlikle bozamayacak bir sistem bulduk oda insanların bizim hayalimizdeki şekilde bu işe girip şimdiki hayatlarını yaşamalarını sağladı.

 

Eğer bu işte hedefiniz gerçekten büyük organizasyon ise diğerlerinden biraz fazla ciddi olmanız gerekiyor. Farz edelim biz başladığımızda bu işi kendi işimizin yanında bir ek iş olarak görseydik eğitimlere, tecrübelere, hedeflere, kitaplara dikkat etmeden sadece satış yapmaya odaklanacaktık, buda bizi belirli bir zamana kadar satış yapabilen birkaç kişiden ibaret bir grup yapacaktı. Tam tersi, bizler satış yapmaya başlamadan önce bu işi öğrenmeye ve öğretmeye daha çok önem verdik dolayısıyla işe giren her kişi potansiyeli, gücü ve enerjisiyle birlikte bize katıldı. Bu da bizim şu anda büyük bir organizasyona sahip olmamızı sağladı.

Bugün bu işe başlayan meslektaşlarım öncelikle sizleri tebrik ediyor ve sizlere çok önemli bir kaç tavsiye vermek istiyorum. Eğer bu işte para kazanmak ve geleceğin büyük liderlerinden olmak istiyorsanız, referans olduğunuz kişilere bir anne ve babanın çocuklarıyla ilgilendiği gibi yapmaları gereken her hareketi hem birlikte yaparak hem de yanlarında olarak en iyi şekilde yapmalarını sağlayın. Network marketingin yapısını anlayabilen herkes network marketingin başarısında yaşayabilir. Bana göre “network marketingin avantajı 1 kişinin yüzde 100 gücüyle değil 100 kişinin yüzde 1 gücüyle çalışmasıdır” Diğer tavsiyem networkunuzu kurarken aynen bir ağacın

tohumundan meyvelerini toplayacağınız güne kadar yapılması gerekenler gibidir. Bunu size şöyle açıklamak istiyorum: Eğer siz bir tohum ekerseniz ektiğiniz toprağı sadece sulamakla kalmaz etrafına çitler örerek etraftaki insanların veya hayvanların oradan geçerken ektiğiniz toprakları ayaklarının altına almamasını sağlarsınız. Devamında hemen mahsul beklemezsiniz ve sabırla günlük sulama ve gübre işlerine devam edersiniz toprağı havalandırırsınız. Bu işlemleri topraktan bir yeşillik çıkana kadar yaparsınız ve o yeşillik size o ana kadar yaptığınız şeylerin doğru olduğunu söylemiş olur. Siz hala mahsul almadınız ama sevgi ve sabırla onunla ilgilenmeye devam edersiniz. Aylar sonra o ağaç buyur ve size mahsul vermeye başlar fakat siz ona su vermeyi kesmezsiniz çünkü onun hala suya ihtiyacı vardır. Ama farkında olmamız gereken bir şey var ki artık eskisi kadar ilgilenmiyor eskisi kadar sulamıyor eskisi kadar gübre veya çit işleriyle uğraşmıyorsunuz fakat o size zamanında bütün bu işleri her gün yapmanıza rağmen mahsul almazken şimdi daha az yapmanız sonucu fazlasıyla mahsul veriyor hatta odunları yaprakları meyvelerinin dışında gölgesiyle size güzel zamanlar geçirmenizi sağlıyor. İşte buradaki sır, siz onu büyütürken ilgilenirseniz oda büyüdüğü zaman sizinle ilgilenir.

Gelelim network’a Siz netwokunuzu kurarken kişilerinizle bir tohumla ilgilenir gibi ilgilenmelisiniz. Onlardan hemen size büyük bir organizasyon kurmalarını beklemeyip önce onlara neyi nasıl yapmaları gerektiğini, liderlerinizden öğrendiğiniz tecrübelerinizi ve en önemlisi eğitimleri vermelisiniz. Ardından çitler örmekteki niyetimizde olduğu gibi etraftaki insanlardan negatif kişilerden korumalısınız. İlk başlarda çok sık görüşerek sulama, gübreleme

ve toprak havalandırma işlerini yani motivasyon hedefler ve beraber neler yapabileceğinizden konuşarak karşılığını şimdi beklemeden ona emek vermelisiniz. Artık onun networkunun ilk kişileri geldiğinde yeşilliği gördüğünüz anda hissettiklerinizi hissedeceksiniz ve bu ana kadar yaptıklarınızın doğru olduğunu anlayacaksınız. Eğer onlarla ilgilenir ve network’larını kurmalarına yardım ederseniz işte o an gelmiş olur ki network’unuz bir ağaç gibi, zamanında ona vermiş olduğunuz emeğin karşılığı olarak gölgesiyle mahsulüyle dostluğuyla ve kazancıyla size güzel bir hayat yaşamanızı sağlar.

İşte arkadaşlar bu işte her şeyin en doğru ve en ciddi yapılması gereken yerlerin ilki işin başıdır.

Sıradaki tavsiyemi bir hikâye ile anlatmak istiyorum. Çoğumuz başarı hikâyelerini duymuşuzdur ama bir başarı hikâyesi var ki biz networkerler için her zaman yardımcı olmuştur. Bir ormanda 5 kurbağa yolculuk ederlerken önden giden ilk 2 kurbağa fark edemedikleri bir çukurun içine düşerler. Geride kalan 3 kurbağanın en yaşlı olanı çukurun kenarına gelerek aşağıdaki 2 kurbağaya şunları söyler; “daha önce bu çukura düşenler kurtulamadılar ve maalesef siz de kurtulamayacaksınız, boşuna uğraşmayın ve öleceğiniz zamanı bekleyin” aşağıdaki kurbağalardan biri çukurun bir kenarına geçerek umutsuzca öleceğini beklemeye başlar fakat diğer kurbağa yaşlı kurbağanın bu konuşmasından sonra inançla ve istekle kurtulmak için zıplamaya başlar. Yaşlı kurbağa “neden boşuna çabalıyorsun çıkamazsın kimse çıkamadı sen mi çıkacaksın” diyerek zıplayan kurbağayı zıplamaktan vazgeçmesi için uyarır fakat genç kurbağa daha da hırsla zıplamaya başlar ve sonunda genç kurbağa inancının ve çabalarının sonucu çukurdan kurtaracak olan zıplamayı yapar ve kurtulur. Çukurdan çıktığında diğer kurbağalara “Size çok teşekkür ediyorum. Siz olmasaydınız çukurdan çıkmayı başaramazdım, desteğiniz için çok sağ olun” der. Diğer kurbağalar hiçbir anlam veremezler ve kendileriyle alay ettiğini düşünürler. Genç kurbağa yoluna devam eder fakat arkasındaki kurbağalar genç kurbağaya seslenir ve bir şeyler söylemeye devam ederler ancak bilmedikleri bir şey vardır, genç kurbağanın kulakları sağır ve onların ne söylediklerini duymuyor.

Çukurdayken söyledikleri şeyler onu motive etmiş ve oda ona yardım ettiklerini düşünerek daha da hırslanmıştı. Bu hikâyeden size anlatmak istediğim arkanızdaki sesleri duymak zorunda değilsiniz yürümeye devam etmelisiniz, önünüzdeki sesler de sadece size motive vermeli ve sizi ilerletmelidir. Yıllar önce bu işle ilk tanıştığımda herkes gibi benim de bir grubum yoktu fakat şimdi benimle beraber yürüyen binlerce kişi var.

İçinde bulunduğumuz sistem içinde bulunduğumuz plan, bizler her kim olursak olalım, ne özelliklerde olursak olalım, eğitimimiz ne olursa olsun, içinde bulunduğumuz şartların kısıtlamalarına aldırış etmeden bizi rahatlıkla zirveye çıkaracak güce sahiptir. Devamlı gelişen dünyanın şartları, yaşadığımız psikolojik baskılar, ailevi sorunlarımız, ilişkilerimiz ve yaşam zorluklarına rağmen her ne durumda olursak olalım bu sektör ve Qnet Promosyon şirketinin tecrübe ve desteğiyle hedefler ulaşılabilir bir hal almış durumda.

Hiç düşündünüz mü, düne kadar hayatınızda yapmış olduğunuz hangi alış veriş size bir hedef listesi yazdırabildi. Hangi alışveriş sizin de kendi işinizi kurabilmenizi sağladı. Hangi alışveriş annenizin yıllardır istediği şeye sizin sayenizde ulaşabileceği gerçeğini size söyletebildi. Hangi alışveriş akşam eşinize “bizi huzurlu, rahat ve maddi özgürlük içinde bir hayat bekliyor” dedirtti bir düşünün. Benim hayatımdaki hiç bir alışveriş Qnet Promosyonda yapmış olduğum alışverişten daha yüksek miktarlarda olmasına rağmen annemin karşısına geçip “beni doğuran bu kadın dünyanın en mutlu kadını olmayı çoktan hak etti dile oğlundan ne dilersen” deditirememiştir. Bu küçük dünyamın, arkadaş çevremin, hayallerimin, ufkumun ve kendime olan güvenimin sınırlarını genişleten bu şirketle tanışmamı sağlayan ve bana yardım ederek her çukurdan çıkmamı sağlayan, negatifleri pozitife çeviren, elini üzerimden hiç çekmeyen, her fırsatta yanımda olan ustama, liderime teşekkür ediyorum.

Umarım sizler de bir gün benim hissettiklerimi hissedersiniz. Sonuca geçmeden önce bilmenizi istediğim bir şey var ki zaman hepimiz için eşit. Kimler zamanlarının değerini bilir ve başarı zamanla kazanılır gerçeğinin farkında olursa o kişiler bir gün dünyanın en büyük liderlerinden olacaklar. Biraz düşünecek olursanız göreceksiniz ki, bu yaşınıza kadar geçen zamanınız tabii ki boşa geçmemiş ama kim için boşa geçmemiş. Sizin bütün gücünüz bütün bilginiz bütün enerjiniz bütün özellikleriniz başkaları tarafından adına maaş denilen cüzi bir para karşılığı kendi işini yapıyor olan patronlarınıza yaradı. Sizce artık gerçek bir karar verip başkalarına saatini cüzi bir miktar karşılığı vermiş olduğunuz o değerini sizin belirleyeceğiniz zamanı kendiniz için değerlendirmenin vakti gelmedi mi? Benim için 8 yıl önce gelmişti ve network marketing’den başka hiçbir yerde sermayesiz, donanımsız, alt yapısız hiçbir işe yaramayacak olan zamanımı kendi işimi kurmak için kullanmam gerektiğinin kararını verdim.

Bu kararın aynı tohumun sadece bir yeşilliğe dönüştüğü an bize yaptıklarımızın doğru olduğunu gösterdiği an gibi şu anda da hissediyorum.

Size liderimin bana söylediği altın öğüdü vermek isterim. BÜYÜK LİDERLER FIRSATLARI DEĞERLENDİRENLERDİR

Şimdi dünyanın en güçlü network şirketinin üyeleri olarak şirketin başarısını kendi başarınız olarak görebilirsiniz. Öyle bir şirket ki bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmamış, bizler bağımsız temsilci olmamıza rağmen hiçbir zaman bağımsız hissetmememizi sağlamış, her alanda destek için bizlerin yanında olmuştur.

Şimdi gelin bu şirketin kendisine yakışır networkerleri olmak ve çevremizdekilere hayatımızı nasıl değiştirebileceğimizi göstermek için bugüne kadar yaptığımızın daha iyisini yapalım. Umarım bu yazıyı okuduktan sonra annenize, eşinize çocuklarınıza ve değer verdiklerinize söylemek isteyip te söyleyemeyen kişilerden olmamak için elinizden geleni yapar ve onlara sizin aileniz olmanın gururunu yaşatırsınız.

Ben bir abi, bir kardeş, bir arkadaş ve bir lider olarak sizlerle gurur duyuyor ve her zaman söylediğim gibi küçücük bir risk alıp dünyanın en büyük potansiyelli kazandıran, yetiştiren ve geliştiren işinde yer aldığınız için sizleri tebrik ediyorum.

Bir yerlerde tanışmak dileğiyle !…..

spot_img
Related news

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz