Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET’TE SÖZLERİN GÜCÜ İLE SOSYAL SORUMLULUK

Sözler güçlüdür. Dünyadaki tüm silahlardan daha güçlü bir şey varsa, o da sözlerdir. Boşuna atalarımız “bir şeyi kırk kez söylersen gerçeğe dönüşür” demiyor.

Sözlerin gücünü düşünürken, Mahatma Ghandi’yi de hatırlamadan edemiyorum. Ne demişti biliyor musunuz?

“Söylediklerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür.

Düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür.

Duygularınıza dikkat edin, davranışlarınıza dönüşür.

Davranışınıza dikkat edin, alışkanlıklarınıza dönüşür.

Alışkanlıklarınıza dikkat edin, değerlerinize dönüşür.

Değerlerinize dikkat edin, karakterinize dönüşür.

Karakterinize dikkat edin, KADERİNİZE dönüşür.”

İşte sözler bu kadar güçlüdür. QNET’in sürekli tekrarladığı bir sözü ise kaderi oldu: “İnsanlığa yardım etmek için kendinizi geliştirin

Bu amaçla yola çıkan QNET dünyanın dört bir yanında sadece sosyal sorumluluk projesi olarak bakmadan, kaderini yaşayarak sosyal olaylara duyarlılık gösterirken, özellikle çocuklarla ilgili vakıflarla da uzun süreli iş birlikleri yapıyor. Farkındalığı artırarak çalışan bir misyona sahip olan QNET, günden güne kendini geliştirerek “İnsanlık için daha neler yapabilirim?” sorusunu soruyor.

Sözlerin gücüyle ilerleyen QNET, yine güçlü bir slogana sahip vakıfla buluştu. “Bir çocuk değişir, Türkiye değişir” sloganıyla yola çıkan TEGV (Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı) ile yolları kesişen QNET, “Çocuklar için ne yapabilirim?” sorusunu sordu.

Çalışanları da sosyal olaylara duyarlı olan QNET, TEGV Fındıkzade Eğitim Parkı ile iletişime geçti. İşbirliğinin başlangıcı olarak beş adet AirPure Hava Temizleme Cihazını eğitim kurumuna hediye ederken, QNET çalışanları bu aletleri bizzat gidip kurdu.

Okuma Odası, Drama Odası, Kütüphane, Gönüllü Odası ve Düşler Atölyesinde çocuklar AirPure ile daha temiz bir havaya sahip odalarda çalışırken, QNET çalışanları da firmalarının bu çorbada tuzunun olmasından dolayı mutlu hissetti.

İlerleyen günlerde Zonguldak Çaycuma Öğrenci Birimi, Zeyrek Öğrenci Birimi, Ferit Aysan Eğitim Parkı olmak üzere diğer TEGV birimlerine de 8 adet daha AirPure hediye eden QNET, sadece bir bağışla “sosyal sorumluluk projesi” yapılmayacağına inanıyor. QNET Türkiye çalışanları da farkındalık bilinciyle ve “İnsanlığa yardım etmek için kendinizi geliştirin” mottosuyla, TEGV ile işbirliği içinde eğitim alıp çocuklarla derslere girecek.

20150312_121153_resized_2

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz