Cumartesi, Mart 25, 2023

SEÇİMLERİNİZDE SAAT KASASINA DİKKKAT EDİN

Saat kasalarının önemli olmasının nedenlerinden biri saatleri dış etkilerden korumaktır.  Kullandığımız kol saatlerini eskiten en büyük etkenler ise su ve tozdur. Saat mekanizmaları tasarlanırken dayanıklı olabilmesi için kasalarına büyük önem verilmektedir.   Saat mekanizmanın tasarlanma sürecinde önem sırası ise arka kapağın kasa ile teması; saat ayar kolunun kasa ile uyumu; su geçirmezlik oranı ve kasanın yapıldığı malzeme şeklindedir.

Kolumuzdan çıkarmadığımız saatler uzun zaman boyunca tenimize temas eder. Tenimize temas eden her madde ise zaman içerisinde vücudumuzda olumlu veya olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.  Krom, pirinç, çelik, altın, platin, altın kaplama, titanyum, seramik, karbon fiber, bronz, plastik, alüminyum gibi metaller ve bunların alaşımlarından üretilen saatler geçmişten günümüze hayatımızdaki yerlerini aldı. Dikkat edilmesi gereken noktada “nikel” oranından bahsedebiliriz. Nikel oranının yüksek olduğu metaller ten ile sürekli teması oldukça sağlıksızdır. Bu tip metaller ise vücudu kolay alerjik tepkiler veren kişiler için fazlasıyla zararlıdır. Alerjik bünyeye sahip olan insanlar ise rahatsızlık duydukları için çok sık saat değiştirirler veya saat kullanmaya çekinirler.  Ancak kaliteli bir kasaya sahip olan saat seçimi ile kişi, vücudunu rahatsız eden tüm durumlardan kurtarabilir. Üretim aşamasında kullanılan maddelerin kalitesi sayesinde saat kasalarında oluşacak durumlar da giderilebilmektedir.  İlerleyen dönemlerde oluşabilecek fiziki hasar durumunu ise polisaj denilen teknikle yeni haline döndürmektedir.

Kasaların  var olan birçok özelliğinin arasında gözümüze ilk çarpan ise tasarımın ve mühendis zekasının yan yana gelebilmesidir. Saatte fark yaratan nokta ise farklılaşmadır. Kullanışlı, rahat ve çok fonksiyonlu saat daha tercih edilebilir olmaktadır.

blog 2 (1)Kalite ve tasarım standartlarında mükemmellik prensibini esas alan özel bir marka olan Bernhard H. Mayer, QNET Türkiye aracılığı ile şimdi ülkemizde kalitesini kanıtlıyor.   Değerli metallerin işlenmesi ve imalatında tamamen yazımızda belirttiğimiz kalite prensiplerini esas alan Bernhard H. Mayer, sağlık ve tasarım konularında insanları ilk andan beri tatmin edebilmiş bir markadır. Yalnızca QNET Türkiye aracılığı ile satılan Bernhard H. Mayer saatlerini www.qnet.com.tr adresini ziyaret ederek sahip olabilirsiniz. Sağlığınıza zarar vermeyecek maddeler kullanılarak yapılmıştır.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz