Salı, Mart 21, 2023

QNET TÜRKİYE “KORUNCUK” ÇOCUKLARI İÇİN KOŞTU

Toplumsal sorumluluk bilincinin arttırılmasına önem veren QNET, 15 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda “Koruncuk Vakfı” (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) için koştu.

Kurumsal kültür anlayışını, toplumsal sorumluluk bilinci ve farkındalık temellerine dayandıran QNET, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı’na her adımda destek vermeye devam ediyor. İstanbul Maratonu için haftalar öncesinden antrenmanlara başlayan QNET Türkiye ekibi, İstanbul Maratonu’nda Türkiye’de yaşayan binlerce ailesiz ya da istismar altında yaşayan korunmaya muhtaç çocuk için yerini aldı. Ekip, toplumda yaşanan olumsuz durumlara gereken hassasiyetin verilmesi ve farkındalığın arttırılmasına vurgu yaptı.

“Daha yeşil yarınlar için el ele”

1979 yılından bu yana; her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda büyüme, çağdaş bir eğitim alarak yeteneklerini geliştirme, kısacası insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşaması inancıyla korunma ihtiyacındaki çocuklar için çalışan Koruncuk, kurduğu Çocukköyleri ile çocukların aile sıcaklığında ve anne şefkatiyle hayata tutunmasını sağlıyor.

Çocukların hayatlarına pozitif katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yürüten QNET Türkiye, “Koruncuk Vakfı” ile el ele vererek daha yeşil yarınlar için 21-22 Ekim tarihlerinde Bolluca’da fidan dikimine de katılmıştı. Koruncuk Köyü’nü ziyaret eden ekip, çocuklarla birlikte fidan dikimi gerçekleştirerek çocuklara keyifli anlar yaşattı. QNET Türkiye ekibi, gerçekleştirdiği bu etkinlikle sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı çocuklar üzerine bir kez daha dikkat çekti.
Çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme hakkı olduğuna inanan, bu bilgiyle hareket eden Vakıf, 2016 yılında da daha yeşil yarınlar için fidan dikimine devam edecek. Koruncuk Vakfı’nın, çocukların hayatlarına katkı sağlamak amacıyla, çeşitli kurumların katılımıyla Adım Adım Platformu üzerinden hedeflenen 850.000 TL’lik rakama ulaşmasına destek olmak isteyenler, 4 Aralık 2015 saat 23:59’a kadar Koruncuk Vakfı’na bağış yapmaya devam edebilir.

QNET Türkiye kurum kültürü doğrultusunda,çocuklar için bağış toplamanın yanı sıra farkındalığı arttırmak için önümüzdeki dönemde çeşitli organizasyonlarda yer alarak Koruncuk Vakfı’na destek vermeye devam edecek.

DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN: QNET BİR KEZ DAHA HR ASIA ÖDÜLÜ’NÜ KUCAKLADI

 

 

 

 

 

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz