Perşembe, Mart 23, 2023

GÖZ MAKYAJI İÇİN ÖNERİLER

Göz makyajı yaparken detaylara dikkat etmek gerekir. Göz makyajınızı yaparken en çok ihtiyaç duyacağınız makyaj malzemelerinin başında far gelir. Göz kapağına far sürmek kimi zaman çok zor olabilir. Farınızı daha rahat sürebilmek için soluk tonlar tercih ederek, pürüzsüz ve mat bir yüzey oluşturabilir ve bu yüzeye canlı renkleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Göz farının  kalıcı olması için göz kapaklarınıza önce makyaj altı kremi uygulayabilirsiniz.

“Makyajınızı göz yapınıza göre belirleyin”

Göz makyajının tamamlayıcılarından biri de göz kalemi ve maskaradır. Göz kalemi kullanarak gözlerimizi belirginleştirerek keskin bakışlar elde edebilirsiniz. Göz kalemini kirpik diplerinize uygulayarak daha yoğun kirpik görünümüne kavuşabilirsiniz. Eğer gözleriniz küçük ya da aşağıya doğru sarkıksa alt kirpik diplerine kalem sürmekten kaçının. Göz kaleminin keskin görünümünü yumuşatmak için ince uçlu bir fırça ile yumuşatabilirsiniz. Çukur göz yapısına sahip olanlar, göz kapağının tamamına uçuk bir far ya da kapatıcı uygulamalıdır. Bu yapıdaki gözleri ön plana çıkarmak için maskara yoğun bir şekilde uygulanmalıdır. Maskara kullanarak daha yoğun ve belirgin kirpikler el etmek için kirpikleri bir fırçayla tarayın.
Göz farı kullanırken dikkat edilmesi gereken başka bir detay da renk seçimidir. Renk seçimi yaparken gözünüze aynı renk far kullanmaktan kaçınmalısınız. Mavi gözlüler gri, bej ve kızılı, yeşil gözlüler pembe, kahverengi ve griyi, kahverengi ve ela gözlüler de mavi, yeşil gibi canlı renkleri tercih edebilirler.
Doğal bir makyaj için toprak tonlarında bir far ve kahverengi kalem kullanın. Açık renkli gözlere koyu renkli makyaj çok güzel bir karşıtlık oluşturur. Couleurs by QNET farlar ile ister koyu veya füme tonlarda, isterse canlı ve taze bir görünüş için olsun, bu seçkin renkler size istediğiniz görünümü sağlayacaktır. Sofistike bej tonlarından , yoğun ve canlı renklere kadar geniş renk yelpazesiyle bu göz farları, size arzuladığınız muhteşem görünümü sağlayacaktır.

Far tercihinizi koyu renkten yana kullanıyorsanız, elmacık kemiklerinize düşebilecek far tanelerini tutması için gözlerinizin altına ışık geçiren bir pudra sürün. Bu sayede fondöteninizi bozmadan kalıntıları kolayca temizleyebilirsiniz.

Diğer yazılarımız için: SANA EN UYGUN ALLIK HANGİSİ?

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz