Salı, Haziran 6, 2023

KIŞ RENKLERİNE AYAK UYDURUN

Kış aylarının etkisini yoğun bir şekilde hissettirdiği şu günlerde, vitrinlerde en sık gördüğümüz kış renklerinin neler olduğuna gelin birlikte bakalım.

Bu kış bizleri doğadan ilham alan renkler etkisi altına almış durumda. Baharat tonları yine vazgeçilmezlerimiz arasında yer alırken, orman ve deniz tonları da vitrinlerde gözümüze çarpıyor. Ayrıca marsala, bordo, kiremit tonları ve patlıcan moru da en popüler renkler arasında yer alıyor. Çok koyu lacivertler, açık ve koyu tonda griler yine en karizmatik ve en çok tercih edilen renkler arasına girmeyi başarıyor.

“Makyajınız kış renklerine uygun olsun”

Kış kıyafet modasında ön plana çıkan doğal tonlar, makyaj modasını da etkisi altına almış durumda. Bu kış makyaj trendleri arasında doğal makyaj tarzları oldukça ön planda. Duru, berrak ve doğal görünümün baz alındığı bu makyajın olmazsa olmaz ilk kriteri, sağlıklı görünüme sahip bir cilt. Ayrıca kalın kaş detayı, ışıltılı cilt, doğal göz makyajı ve mat dudaklar kış makyaj trendinin öne çıkan diğer detayları arasında yerini almaktadır.

Buğulu göz makyajı bu sezonda da etkisini sürdürmeye devam ediyor. Yoğun siyah, gri ve kahverengi ile yapılan buğulu göz makyajı çarpıcı bakışlara kavuşmanızı sağlıyor. Ayrıca egzotik farlar da bu sezon dikkat çekici bakışlar elde etmek isteyenler için ön plana çıkmaktadır. Kuyruklu eyeliner modası yine vazgeçilmezler arasında yerini alırken, bol rimelli kirpikler ile dikkatler gözlere çekiliyor. Aynı zamanda uzun süredir demode olan göz içine kalem çekme, bu yılın trenleri arasına girmeye aday.

Ruj tercihinizde de ten rengi rujlar seçebileceğiniz gibi tatlı şarap renklerini de kullanabilirsiniz. Bu yılın trendileri arasında kadife dudaklar da ön plana çıkmaktadır. Ya çok doğal görünümde ya da koyu bordo, siyah ve kahverengiyle elde edeceğiniz koyu dudak makyajıyla siz de trenleri yakalayanlardan olabilirsiniz.

Bu yılın makyaj modasında 90’lı yılların izleri de ön plana çıkıyor. Pürüzsüz bir ten, hafif pembe yanaklar ve ince çekilmiş bir kalem ile bu trende ayak uydurabilirsiniz.

Diğer yazılarımız için: SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz