Perşembe, Mart 23, 2023

SARIŞINLAR İÇİN 7 ADIMDA DOĞRU MAKYAJ

Makyaj yaparken her zaman sevdiğiniz renk tonlarına yönelmek doğru bir kriter olmayabilir. Doğru bir makyaj için, kullandığınız tonların önce ten renginizle ve saç renginizle uyumlu olması gerekir. Kabul edilmesi gereken bir gerçek de her rengin her kişiye yakışmıyor olduğudur.

Bu yazımızda sarışın kadınlar için en doğru renk tercihlerini ve makyaj önerilerini sizler için hazırladık.

1-  Makyaj renklerinizi belirlerken ilk olarak dikkat etmeniz gereken, fondötenin cilt tipinize ve renginize uygun olmasıdır. Bu arada özellikle fondötenin cilt tipine uygun olarak seçilmesi gerekir. Örneğin, yağlı cilt tipine sahip biri için yine yağlı içerikli bir fondöten kullanması yanlış bir seçim olacaktır ve bu da, ciltte ekstra parlak bir görünüm oluşturacaktır. Makyajda yanlış bir baz uygulamak hem doğallıktan uzak bir görünüme sebep olur, hem de makyaj kalıcılığının etkisini azaltır.

2- Makyaj renklerini belirlerken, hangi renk göz farı kullanacağınızı belirlemek doğru bir başlangıç olacaktır. Sarışın kadınlar için göz makyajı bazen riskli bir durum yaratabilir. Çok açık tonlarda tercih edilen farlar, hiç makyaj yapılmamış gibi solgun bir görünüm yaratabilir. Bu nedenle daha çok orta tonlarda ve toprak tonları tercih edilmelidir. Koyu renkler ise gece makyajı için daha uygun olacaktır.

3- Göz makyajına mutlaka göz kalemi ya da eyeliner ile vurgu yapılmalıdır.

4- Göz makyajında renkli farları tercih edenler, allık ve ruj seçimine çok dikkat etmelidir. Renklendirilmiş göz çevresi ile birlikte kırmızı ya da şeftali tonları yanlış bir seçim olacaktır. Bu arada elmacık kemiklerine hafif ışıltı vermek yeterli olacaktır. Ruj seçiminde de daha çok nude tonlar tercih edilmelidir.

5- Sarışınların günlük makyajda tercih etmeleri gereken tonlar, pastel tonlar olmalıdır. Gece makyajı için ise, kırmızı ve fuşya tonları, sarışın tende muhteşem bir uyum yaratacaktır.

6- Platin saç tonuna sahip olanlar, elmacık kemikleri için pembe bir allık, kırmızı ya da şeftali tonlarında bir ruj ve pembe ya da gri tonlarında bir far tercih etmelidirler.

7- Açık tende koyu saç tercih edenler ise, makyaj renklerini belirlerken pastel tonlarını tercih etmelidir. Allık ve ruj seçimlerinde pembemsi ya da bronz tonlar tercih etmelidirler.

Diğer yazılarımız için: DOĞRU PUDRA İLE KUSURSUZ GÖRÜNÜME KAVUŞUN

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz