Pazartesi, Mart 27, 2023

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN SAĞLIKLI SU TÜKETİN

Arıtılmamış suda bulunma ihtimali daha fazla olan bakteri, virüs ve parazitler, sağlığımız için büyük tehdit oluşturmaktadır. Su ile bulaşan hastalıklar diğer hastalıklara göre daha kolay bulaşabilmektedir. İlk bakışta bu hastalıklar sadece musluktan su içme yoluyla bulaşıyor gibi görülebilir, ancak bu hastalıklar yemeklerde musluk suyu kullanımı ile de görülebilmektedir.

Arıtılmamış suyun vücudumuza zararlı etkilerinden sürekli olarak bahsedilmektedir. Su yoluyla vücudumuza bulaşabilecek hastalıkların neler olduğu birlikte inceleyelim:

– Sudaki aşırı kireç miktarı midede hazmı zorlaştırır ve gastrit, reflü gibi mide rahatsızlıklarını tetikleyebilir.

– Suyun içerisindeki parazit ve virüsler bağırsak enfeksiyonu gibi birçok bağırsak hastalığına sebep olabilir.

– İdrar yollarında taş ve kum oluşumuna sebep olabilir.

– Yine sudaki kireç oranı adele ve eklem kireçlenmesine yol açabilir ve ilerleyen süreçte, romatizmal hastalıkları da beraberinde getirir.

– Bakteri ve zararlı maddelerden arındırılmış su, ağız ve diş sağlığımız için de oldukça önemlidir. Sudaki kireç diş taşı oluşumuna sebep olur.

– Suyun içerisinde bulunan aşırı klorür maddeler guatr hastalığına sebep olabilir.

– Yine suda bulunan zararlı maddeler, çocukların kemik gelişiminde de birçok olumsuz etki yaratmaktadır. Çocukların kemiklerinin erken sertleşmesine sebep olmaktadır.

– Suda bulunan istenmeyen maddeler saç dökülmesine de sebep olabilir. Aynı zamanda sivilcelenme, ciltte kaşınma ve kızarıklıklara sebep olabilir.

Sudaki istenmeyen zararlı maddelerin yol açabileceği rahatsızlıktan sadece birkaçını sizlerle paylaştık. Meydana gelebilecek olan tüm bu rahatsızlıklar karşısında çeşitli çözüm yolları mevcuttur. Ancak bu yollardan en sağlıklısı, musluktan da güvenle su içmenize ve yemek yapmanıza imkân sağlayan 7 Aşamalı Filtreleme Sistemine sahip HomePure su artıma cihazıdır.

HomePure su filtresi, doğal iz minerallerin filtreleme işleminden geçmesine izin verirken zararlı maddelerin dışarıda tutulmasını sağlayarak doğal ve dengeli su üretir.

Siz de sağlıklı bir yaşam için suyun öneminin farkındaysanız hemen, www.qnet.com.tr  adresini ziyaret ederek, QNET Türkiye internet satış mağazasında mevcut olan HomePure su arıtma cihazına kolayca sahip olabilirsiniz.

Diğer yazılarımız için: SU İÇMENİN ÖNEMİNİ NE KADAR BİLİYORUZ?

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz