Salı, Haziran 6, 2023

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM İÇİN TEMİZ SU

Dünya genelinde içme suyu kaynaklarının hızla azalması, doğal su kaynaklarının korunmasının önemini bir kez daha gündeme getiriyor. Bu noktada, su kaynaklarının korunması için doğal filtreleme yöntemlerine duyulan ihtiyaç daha fazla artıyor.

22 Mart Dünya Su Günü’nde arıtılmış suyun ulaşılması kolay ve sağlıklı bir yöntem olduğu vurgulanıyor. Sağlıklı bir yaşam için pek çok kişiye destek veren spor koçu Elif Yakışırer, “Sağlıklı olmak için bol bol temiz su içmek gerekiyor, doğal kaynakları koruyup sürdürülebilir bir yaşam için arıtılmış kaliteli su içilmesini öneriyorum” diyerek kaliteli suyun önemine vurgu yaptı.

Dünya Sağlık Örgütü Raporu’na göre temiz su kaynakları hızla azalıyor ve dünya genelinde 900 milyon insan güvenli içme suyuna ulaşamıyor. İçme suyunun kirlenmesi insan sağlığı açısından beraberinde getirdiği tehlikeler korkutucu sonuçlar doğuruyor.

Kirli içme suyu;

  • İshal, kolera, dizanteri, tifo ve çocuk felci gibi hastalıklara yol açarken, her yıl 500 binden fazla kişi ishale bağlı olarak hayatını kaybetmesine neden oluyor.
  • Günde 14 bin insan doğrudan ve dolaylı olarak su kirliliğinin neden olduğu hastalıklar sonucu yaşamını yitirirken 20 saniyede bir, bir çocuk su ile ilgili hastalıklar nedeniyle ölüyor.

Uzmanlar, temiz su kaynaklarının yok olmaması için doğaya zarar vermeyen arıtma yöntemlerinin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor. Temiz su içmenin önemini vurgulayan ünlü Spor Koçu Elif Yakışırer, “Su insanlar için hayati bir öneme sahip ve sağlıklı bir yaşam için güvenilir içme suyu tüketmek gerekiyor. Vücudumuzda kaybolan 1,5 litrelik su kaybı için her gün 2- 2,5 litre su içmemiz gerekiyor. Sağlıklı bir yaşam için, içilen suyun miktarı veya saflığı kadar kalitesi de önem taşıyor. Doğal kaynakları korumak ve kaliteli su içmek için günümüzde su arıtma yöntemleri yaygınlaşmalı” dedi.

“Sağlıklı ve Temiz Su İçin”

Yaşanacak bir hayat konseptiyle tüketicileriyle buluşan QNET Türkiye, HomePure su  arıtma sistemleri serisiyle insanların evlerinde rahatça kaliteli ve ekonomik suya ulaşmayı sağlıyor. Yalnızca www.qnet.com.tr adresinden temin edilebilen HomePure, ultra filtreleme sistemleri ile şehir suyuna karışmış istenmeyen kimyasalları, materyalleri ve biyolojik bulaşkanları arıtıyor ve yararlı mineralleri koruyarak; sağlıklı, lezzetli, temiz ve güvenli içme suyu elde etmeye yardım ediyor.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz