Pazartesi, Mart 27, 2023

İlk İzleniminizin Olumlu Olması İçin

İlk izlenim için sadece 7 saniyenin yeterli olduğunu çoğunuzun bilmediğine bahse gireriz. New York Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar bunu kanıtladı.

Peki ilk izleniminizin iyi olması için neler gerekir? Aslında aşağıda detaylıca anlatacağımız şekilde çok basit!

Duruş Her Şeydir

Öncelikle, kendine güvenmek kesinlikle kazandırır. Doğru bir duruşun anahtarı rahat görünmektir. Sırtınızı dik konuma getirip, çenenizi yukarı doğru kaldırın. Bu şekilde kim olduğunuz konusunda da merak uyandırabilirsiniz.

Göz Teması Kurun

Göz teması kurmanız, kendinize güvenin göstergesidir. Eğer karşınızdaki kişinin gözlerine bakmak yerine yere bakarsanız kaybedersiniz. Göz teması kurmadan ne konuşursanız konuşun negative elektrik yayarsınız ve kendine güvensiz görünürsünüz.

Göz teması kurmak karşınızdaki insana da ne kadar değer verdiğinizi gösterir.

Sabit ve Keskin Bakın

Kıyafetleri düzenli ve güzel olanlar her zaman avantajlıdır. Neden? Çünkü bu kişiler güçlü insanlarla karşı karşıya gelir ve güçlü insanlar genelde istediklerini elde ederler.

Keskin bakmak sizin de kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Bilimsel araştırmalar insanların koyu renkli ve daha çok işe yönelik kıyafetler giydiklerinde “rahat moddan” “iş moduna” geçtiklerini göstermektedir. İş moduna geçen insanlar ise daha hedef odaklı alışkanlıklara (daha dik duruş, sıkı tokalaşma ve daha fazla göz teması) sahip olurlar.

Kıyafetlerinize önem verirken, cilt bakım rutininizi oluşturmayı da unutmayın.

İlk izlenim için erkeklere özel bakım seti DEFY yalnızca QNET tarafından satışa sunulmaya başlandı. www.qnet.com.tr adresinden alabileceğiniz bu bakım seti, ilk izlenimizin olumlu olmasına katkıda bulunacaktır!

DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN: 4 Maddede Yaşlanmayı Geciktirin

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz