Pazartesi, Mart 27, 2023

KİRLİ SUYUN KURBANI OLMAYIN

Su, hayatın özüdür. Fakat maalesef ki herkesin temiz içme suyuna ulaşma şansı eşit değildir. Raporlara göre her 10 kişiden 1’i temiz suya ulaşma sıkıntısı yaşıyor. Gelişmiş birçok ülke hâlâ şişe suyu ya da evde filtreleme sistemiyle temiz suya ulaşma sıkıntısını çözmeyi planlıyor.

Ne kadar güvenli?

Yüzlerce dolarlık yatırım yaparak su arıtma sistemini kurmanın tüm aile için güvenli olduğu düşüncesini erteleriz. Fakat bazen aldığımız önlemler yetmeyebilir.

Güney Kore’de geçtiğimiz aylarda bir su filtreleme sistemi ile ilgili sıkıntı yaşanmıştı. En çok satan su arıtma cihazlarından birinin sudaki ağır metallerle ilgili sorunu olduğu ortaya çıktı. Kullanıcılar su arıtma cihazında metal bulunduğunu fark ettiler. Araştırmalar sonunda suya sızmış nikel bulundu. Suda bulunan nikel ise Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre insan sağlığı için çok zararlı.

Aynı şekilde Mısır’da çok tanınan bir şişe suyu markası ürünlerinin içerisinde yüksek oranda koli basili ve yosun bulduğu gerekçesiyle toplattı. Koli basili, insanların su ile ilgili hastalıklara yakalanmasına neden olan bir bakteri türüdür.

Doğru seçimi nasıl yapabilirim?

İçme suyuna gelince, aileniz için en iyi seçimi yapmak istersiniz. Güvenilir bir filtreye yatırım yaparak güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Bir filtreye yatırım yapmak için aşağıdaki özelliklere sahip olması önemlidir.

  • Ürünün NSF belgesine sahip olduğundan emin olun. NSF belgeli ürünler güvenlik garantisi altındadır ve bu belgeyi almak için titizlikle birçok testten geçmek zorundadır.
  • Ürün içerisinde kullanılan materyalleri bilin. Araştırmalar nikel gibi ağır materyallerin ürünlerde kullanılmasının sorun yarattığını gösterir.
  • Fonksiyonlarını anlayın. Her su filtresi sisteminin fonksiyonları, kullanımı ve yaşam süresi farklıdır. Piyasadaki ürünleri araştırıp sizin isteklerinizi en iyi şekilde karşılayanları seçin.

QNET’in ürünü olan HomePure sadece NSF belgeli değil, en iyi kalite kontrolden geçiyor ve içerisinde ağır metal barındırmayan en kaliteli materyalleri içeriyor. Bunlara ek olarak HomePure’e sahip olarak zararlı bakterilerin suyunuzda bulunmasını önlemek oldukça basit.

Ailenize güvenilir su sunmak istiyorsanız eMağazanızı ziyaret edip HomePure ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN: Sürdürülebilir Yaşam İçin Temiz Su

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz