Salı, Haziran 6, 2023

ERKEK VE KADIN CİLDİ

Cilt bakım ürünlerine harcanan paranın gereksiz olduğunu düşünebilirsiniz ama ne kadar iyi giyinirseniz giyinin, cildinize yeterince bakmazsanız istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Şimdi size erkek ve kadın ciltlerinin karşılaştırmasını yapacağız.

Erkeklerin Kadınlardan Daha Kalın Cildi Vardır

Bir erkeğin cildi kadına göre %25 daha kalındır. Bunun nedeni de erkekler, kadınlardan 10 kat daha fazla testesteron hormonuna sahiptir ve bu da onların ciltlerini kalınlaştırır.

Cilt kalınlığı nedeniyle erkeklerin yaşlanması kadınlara göre daha yavaş olur. Fakat bununla övünmeyin çünkü erkeklerin cildi daha fazla yağ üretir. Bu da daha fazla sivilce ve bakteri üremesine neden olur.

Terler

Genelde erkekler kadınların iki katı terler ve laktik asit salgılarlar. Erkeklerin ciltlerindeki gözenekler daha geniştir ve aknelerin hızla yayılmasına neden olur. Dışarıda çalışan erkekler içerisinde yüksek enerji partikülleri ve cilde olumsuz etki eden serbest radikaller içeren daha fazla güneş ışığına maruz kalırlar. Bu da kolajeni yok ederek erken yaşlanma, güneş lekelerine neden olur.

Sert Hayat

Hormonlar, yağ üretimi, sürekli tıraş olma gibi durumlar nedeniyle erkeklerin yüzlerinin bebek teni gibi olması beklenemez.

Eşinizin kremlerini kullanıyorsanız bundan vazgeçin. Çünkü sadece sizin cildinize özel olarak DEFY’ı ürettik. eMağazanızdan kolaylıkla satın alabileceğiniz bu ürünlerle her gün 5 dakikanızı kendinize ayırarak farkı görebilirsiniz. DEFY Dirt Fighter (Temizleyici) içerisindeki ileri teknoloji ürünü olan NVIRO-P ile hem tıraş köpüğü hem de temizleyici görevi görür. DEFY Youth Tonic (Gençleştirici) ise içerisindeki anti aging maddeleriyle cildinizi nemlendirir ve tüm gün boyunca yağlanmayı kontrol ederek dengede tutar.

DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN: Beyler Kendi Kreminizi Kullanma Zamanı Geldi

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz