Salı, Haziran 6, 2023

  7 MADDEDE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİN

 

 Sonbaharın gelmesiyle beraber yazın eğlenceli ve rahat temposunun yerini yoğun iş temposu ve mevsim dönüşlerinde hissedilen ruhsal ve bedensel sorunlar alıyor. Bu dönemlerde insanların bağışıklık sistemi zayıfladığı için grip, nezle, soğuk algınlığı vakalarında artış yaşanıyor. Peki, bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yardımcı olmak için neler yapabiliriz?

  1. Bol su tüketin
  2. Sigara ve alkolden uzak durun
  3. Düzenli ve kaliteli uyku uyuyun
  4. İyi bir vitamin ve mineral desteği, besin çeşitliliği ile beslenin
  5. Kapalı ortamları iyi havalandırın ve temizleyin
  6. Düzenli spor yaparak bağışıklık sisteminizi güçlendirin
  7. Hastalıklardan korunmak için A, B, C, E vitaminleri, potasyum, selenyum ve çinko içeren besinler, yeterli düzeyde karbonhidrat alımını sağlayın. A Vitamini (diğer adıyla retinol), bağışıklık sistemini güçlendirerek mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunmaya yardımcı oluyor. B vitamini, B-1, B-2, B-6 ve B-12 vitaminlerinin hepsini kapsıyor ve bu grup vitaminler bahar aylarında yaşanabilecek, sindirim ve sinir sistemi sorunları için çok gerekli ve hayati önem taşıyor. C vitamini ise mevsim geçişlerinde sıkça yaşanan soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı da direnci artırıyor.  E Vitamini bahar aylarında cildi korumaya ve güzelleştirmeye yardımcı oluyor. E Vitamini ve Selenyum birlikte alındığında gribal enfeksiyonların daha kolay geçmesine ve vücudun direnç kazanmasına destek oluyor. Potasyum mevsim geçişlerinde sık görülen alerjilerin tedavisinde takviye olarak öneriliyor. Çinko özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmeleri, ciltte çıkan yaralar, halsizlik gibi rahatsızlıklarda kullanılması gereken gıda takviyeleri arasında yer alıyor.

Yaşanacak bir hayat konseptiyle ürünler sunan QNET Türkiye, Vitanew Serisiyle, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan mineraller içeren multivitamin takviyesi sunuyor.

DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN: Bu Tariflerle Vücudunuzu Toksinlerden Arındırmaya Hazır Olun

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz