Salı, Haziran 6, 2023

#QNETPRO: QNET Kurucusu Joseph Bismark Network Marketing İle İlgili Sorularınızı Cevaplıyor

Network marketing 180 milyar dolarlık bir sektör olmasına karşın en çok yanlış anlaşılmaya müsait sektörlerin başında gelir.

Röportajımızda QNET Kurucusu Joseph Bismark, bu iş modelini anlatacak.

“Network marketing nedir?”

2 Joseph-Bismark-On-Network-Marketing-3

Network Marketing sektöründe ilk izleniminiz nasıldı?

3 Joseph-Bismark-On-Network-Marketing-2

Herhangi biri gibi network marketing’i görmezden geliyordum. Fakat Dato Sri Vijay Eswaran gibi network marketing ile ilgili üst düzey bilgi sahibi bir kişiyle tanışacak kadar da şanslıydım.

Böyle harika bir sisteme sahip iş modeliyle, büyük yatırım yapamayacak sıradan insanların ne kadar başarılı olabileceğini anlattı.

Benim gibi herhangi biri bu konseptle başarılı olabilirdi ve bu, beni çok etkiledi. Vizyonumu geliştirdi ve “biliyor musun, ben de başarılı olabilirim!” dedim.

Network Marketing Sektöründe bir kişi nasıl başarılı olabilir?

Öncelikle, network marketing’in çok çalışma ve birbirine güç aktarmayla başarıya dönüşeceği anlaşılmalı.

Normalde insanlar neden kurumsallıkta saklanır? Bir kişi her gün 8 saat çalışır ve bunun için para kazanır. Bunu nasıl ölçümlersiniz? Kendi işinizi kurarsınız, bir kişiyi istihdam edersiniz ve saatleriniz 16’ya çıkar. Bir günde daha çok çalışmak ve daha fazla kazanmak isterseniz 5-10 ya da daha fazla insan istihdam etmeniz gerekir. Gün içerisinde daha fazla saatlerle kazancınızı güçlendirirsiniz. Büyük şirketlerin binlerce çalışanının olmasının nedeni budur.

Network marketing’i hayal edin: Harika ürünler satarak başlayabilirsiniz, sonra takımınızı kurarsınız ve tüm o insanlar aynısını yapar, her biri satışlardan komisyon kazanır!

Network marketing diğer işler gibidir fakat günümüzün en güçlü aracıdır. Dünyadaki birçok milyoner Network Marketing sektöründen gelmektedir.

Hayatta büyük vizyon sahibi olan insanlar, örneğin iş kurmak isteyen ve diğerlerinin de bundan yararlanmasını isteyen liderler bu işte başarılı olurlar diyebilirim.

QNET diğer herhangi meşru network marketing şirketleri gibidir ve bugün bu şekilde binlerce şirket bulunmaktadır.

Network Marketing Sektörünü insanları kandırmak için kullananlarla ilgili bize biraz daha bilgi verebilir misiniz?

Bazı insanların bunu yaptığını söylemek gerçekten üzücü.

Fakat, bankayı soyan bir hırsızın siyah Mercedes Benz kullanması, her siyah Mercedes Benz kullanan kişinin banka soyduğu anlamına gelmez. Şirketi kusurlu sayamazsınız. Şirketler sizi aldatmayacak. İnsanlar sizi aldatacak. Şirket nedir, ne kadar meşrudur ve kötü alışkanlıkları önlemek konusunda nasıl adımlar atar anlamanız lazım. Bunlar bizi diğer şirketlerden ayıran adımların pratiğe dökülmüş halidir.

Network marketing’i özel ve biricik yapan nedir?

İnsanları sürekli heyecanlandıran bir iştir. Son 18 yılda, her sabah kalkınca heyecanı hissediyorum çünkü kendimi çalışıyor gibi görmüyorum. Network marketing’e başladığım ilk günden beri emekliliğin sıkılarak kendi ölümünü beklemek yerine her gün başka insanların rüyalarını gerçekleştirmesine yardımcı olacağı bilinciyle uyanmanın önemli olduğunu düşünüyorum.

Diğerlerinin başarısını ön plana çıkardığınız tek iş budur. Network marketing sektöründe başarılı olmamın, diğer insanların da başarılı olmasına yardımcı olmakla olduğunu itiraf etmeliyim.

Network marketing sektöründe duyulmak ne kadar önemlidir?

Gişe rekorları kırararak milyonlarca dolar kazanan birçok film izledik. Ve bu filmlerin kazanmasına katkıda bulunduk. Bir filmi izleyip beğendiğinizde arkadaşlarınıza tavsiye edersiniz, sosyal medyada paylaşırsınız. Bazı arkadaşlarını sizin heyecanınızı görünce filme gitmeye ve kendi arkadaşlarına da tavsiye etmeye ikna olurlar.

Hatta bununla ilgili bir de çalışma var. Bir haftadan daha az bir süre içerisinde bir söylentinin 1,500 kişiye ulaşabildiği bu çalışmanın konusu. Bu insanlar patlamış mıdır, içecek ve birçok ürünü sırf bu filmin methini duydukları için satın alır ve diğer sektörler de beslenir. Sadece bir filmin iyi olduğunu söylemenizden milyonlarca insan kazanmış olur. Peki, siz film şirketlerinden para kazanır mısınız?

Bu kulaktan kulağa reklam network marketing üzerine kurulmuş bir konsept. Network marketing’te üründen, işten duyduğunuz heyecanı arkadaşlarınızla paylaşırsınız ve onlar da kendi arkadaşlarıyla, onlar da kendi arkadaşlarıyla paylaşır. Fakat film yapımcılarının yaptığı gibi olmaz, bunun karşılığında satış komisyonlarınızı alırsınız.

4 Japa@ICE2017-913

Çabalayan ve network marketing ile ilgili hala ikilemde olan kişilere ne tavsiye edersiniz?

QNET’in bir anlamda araç olduğunu görüyorum. Çok hızlı bir araç. QNET’in diğer araç şirketleriyle karşılaştırıldığında harika bir spor araba olduğunu söyleyebilirim. Spor araç sahibi olmanız hayatınızı değiştirir miydi? Sanırım değiştirirdi. İyi görünürsün, hızlı sürebilirsin, gideceğin yere hızla varabilirsin, yani evet, bu anlamda değiştirirdi..

Fakat hızlı arabayı nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Bir tanesine sahip olmak yeterli değil. Aynı anlamda, QNET’in hızla büyüyen bir iş olması da yeterli değil. Bunu nasıl sürdüreceğini bilmen gerekir. Geçmişte QNET’i keşfeden birçok insan ilk olarak bu işi nasıl yürüteceğini bilmiyordu. Birçoğu bıraktı. Fakat işi nasıl sürdüreceğini öğrenenlerin sonuçları inanılmazdı. Onlar gerçekten kendi hayatlarını değiştirmeyi başardılar.

DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN: Network Marketing Yolculuğunuzda Negatif İnsanlarla Nasıl Anlaşırsınız?

spot_img
Related news

1 Yorum

  1. […] Joseph Bismark’ın network marketing ile ilgili sorulara vermiş olduğu cevapları okumak için tıklayın. […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz