Pazartesi, Mart 27, 2023

İnternetteki Olumsuzluklarla Baş Etmek için 6 Yol

QNET büyüdükçe internette adımıza daha sık rastlıyoruz. Son zamanlarda QNET için internet araması yapmışsanız, ürün ve hizmetlerimizden bahsedenlerin ve de iş fırsatlarının daha fazla karşınıza çıktığını görmüşsünüzdür. Ancak bu, içeriğin yararlı olduğu anlamına gelmez.

Pek hoşumuza gitmese de QNET, ürünleri ve iş modelinin eleştirilmesi kaçınılmazdır. Çevremizde işimizi, bazı ürünlerimizin arkasındaki teknolojiyi anlamayan ya da doğrudan satış iş modelini beğenmeyen insanlar mevcut. Bu konu hakkındaki görüşlerini forumlarda, mesaj panolarında, bloglarda ve sosyal medyada yayınlayacaklar.

Peki internette negatif içerikli bir şeyle karşılaştığınızda ne yapıyorsunuz? Konuya açıklık mı getiriyorsunuz? Sevdiğiniz şirketi ve ürünleri mi savunuyorsunuz?

Tartışmaya katılmak ve savunma yapmak doğru gelebilir, ancak özellikle Google gibi popüler arama motorlarındaki olumsuz hikayelerin sıralanması söz konusu olduğunda işimize yardımcı olmaktan ziyade zarar verebilirler. Ne kadar çok yorum yapılırsa, aramada o kadar üst sırada yer alırlar. Bu da olmasını istediğimiz şeyin tersidir.

Peki bununla nasıl baş edilir? Bu yanlış bilgilendirici, olumsuz gönderilerle baş etmek için altı basit yol olup, bu anlamda sizin yardımınıza ihtiyacımız var.

1- Olumsuz İçeriğe Yorum Yapmayın

Hemen tartışmaya girip sevdiğiniz şirketi tutkuyla savunmaya çalışmanın ne kadar cazip olduğunu biliyoruz. Ancak, daha önce de belirttiğimiz gibi, siteye tıklayıp içeriğine yorum yaparak yalnızca sıralamasını daha yukarı doğru itersiniz. Bazı eleştirmenler ve ellerinde çok fazla zamanı olan troller, işimizin duygusal doğasını bilen iyi niyetli BT’lerin kafasını karıştırarak hayatlarını kazanıyorlar. Hikayeyi kendi bakış açımızdan anlatmak bize cazip gelse de, bu sadece işleri daha da kötüleştirecektir. Ateşe körükle gitmekten kaçının ve zaten hali hazırda olumsuz bir yayın paylaşan bu site haricinde başka bir siteye olumlu bir bilgi eklemeye devam edin. Eleştiri karşısında şirketi desteklemek doğal olmakla birlikte, bunu şirketimiz için fayda sağlayacak bir şekilde nasıl yapacağımızı anlamalıyız.

2- QNET’in zararlı içerikleri bilmesini sağlayın

Negatif bir şey gördüğünüzde, müşteri hizmetleri ekibimize e-posta yoluyla ulaşın; onlar, bu konuda PR, iletişim ve hukuk departmanımızı uyaracaktır. Gittikçe kolay ulaşılabilen dijital yayın araçları sayesinde, herkes internette istediği herhangi bir şeyi yayımlayabilir ve bir şey yayımlandıktan sonra içeriği kaldırmak genellikle zordur. İletişim ve hukuk departmanımız bu tür gönderilerle ilgili muazzam bir tecrübeye sahiptir ve de ne zaman ve nasıl düzeltici önlem alacaklarını bilirler. Bazen, çok güvenilir olmayan ve arama motorlarında çok düşük sıralamaya sahip siteler hakkında genellikle herhangi bir işlem yapmaya gerek olmadığını da bilirler. Ayrıca, bazı site sahipleri/yayıncıları doğrudan satış sektörünü sevmemektedir.

Bu konuda hassas ve stratejik olmak istiyoruz. İşletmelerimiz veya ürünlerimiz hakkında olumsuz yorumların çoğunun, yanlış bilgilendirilmiş veya bireysel bir temsilci ile kötü bir deneyime sahip olan kişilerden geldiğini görüyoruz. Bu yorumlarla karşılaştığımızda, onlarla iletişime geçmek, eğitmek ve olumsuz tecrübelerini düzeltmek için çaba gösteriyoruz. Sansür yapmak istemiyoruz, ancak bu insanların iyi bilgilendirilmiş olduklarından ve firmamızla hoş bir deneyim yaşadıklarından emin olmak istiyoruz. Çalışmalar sırasında kibarca yazar veya site sahibiyle iletişime geçilir ve durumumuz profesyonelce açıklanıp yazının kaldırılması veya düzeltilmesi rica edilir. Aşırı durumlarda, hukuk departmanımız yasal uyarılar da gönderir.

3- Bilgilendirici ve Olumlu İçerik Paylaşın

Sosyal medyanızda paylaşabileceğiniz ve tanıtabileceğiniz, yüksek kaliteli, güvenilir ve kullanışlı içerik üreten geniş bir ağ ile çalışıyoruz. Şirket web sitesine, QNET resmi blogu gibi içeriklere yönlendirilmiş bir link, negatifliği bastırmamıza ve negatif içeriği tamamen arama sonuçlarının dışına çıkarmamıza yardımcı olur. QNET hakkında yaptığınız veya söylediğiniz herhangi bir şeyin Etik Kurallarına ve İlkeler ve Prosedürler QNET’e uygun olduğundan emin olun.

4- Olumlu Deneyiminizi İnternette Paylaşın

Sosyal medyada bir blogunuz veya büyük bir networkünüz varsa, yararlı ve ilginç bilgileri düzenli olarak paylaşmak, zararlı içeriklerden kurtulmaya yardımcı olmanın en iyi yoludur. Akılda kalıcı bir başlık kullandığınızdan emin olun, uygun bir resim ekleyin. İçeriğin düzenleyici kurallara ve QNET’in ilke ve prosedürlerine uygun olduğundan daima emin olun.

5- Paniklemeyin 

QNET hakkında internette olumsuz bilgi bulmanın muhtemel adaylarınız veya yeni kayıtlarınız üzerindeki etkisini biliyoruz ve anlıyoruz. Özel ekiplerimiz sürekli interneti izlemekte ve gerektiğinde ilgili eylemleri gerçekleştirmektedir. Ancak unutmayın, internet, milyarlarca sayfalık bilgi içeren ve neyin yayımlanıp yayımlanamayacağı konusunda çok az düzenleyici denetime sahip büyük bir bilgi kütüphanesidir. Doğrudan satış sektörünü çevreleyen yanlış anlama ve yanlış kanılar göz önünde bulundurulduğunda, dünyadaki her ülkede yer alan her şirket bu gönderilerden etkilenecektir. QNET yalnız değildir. Bir web sitesinde veya bir haber makalesinde potansiyel olarak zararlı bir içerikle karşılaştığınız her anda panik yaparsanız, siber alanda var olan yanlış bilgi miktarı göz önüne alındığında bunun asla sona ermeyeceğini görebilirsiniz.

6- Bilgi Alın

Doğrudan satış sektöründeki trendler ve gelişmeler hakkında bilgi veren bloglar ve sektör ile ilgili diğer haber sitelerini ve web sitelerini takip edin. Bunların, sektörün gücünü ve sürekli büyümesini, insanlara ve topluma olumlu etkisini ve insanların bu işte olmanın bir sonucu olarak gördüğü çok görünür değişiklikleri göstermek için katı gerçekler ve rakamlarla dolu olduğunu göreceksiniz. Spekülatif iddialar ve söylentilerle savaşmak için gerçek bilgiler gibisi yoktur.

QNET, olumsuz yanlış bilgilerin olumlu ve kanıtlanmış bir şekilde yayılmaya başlaması için hatırı sayılır bir SEO (arama motoru optimizasyonu) stratejisi izliyor. Yardımınızla, QNET ve şirketimizle ilişkili diğer anahtar kelimeler ile online arama yapıldığında, insanların bulacağı şeyleri etkin bir şekilde değiştirebileceğimize eminiz.

Nihayetinde QNET, BT’lerimizin iş yapma biçimimiz konusunda kendilerini emin ve güvende hissettiğine inanıyor. İletişim kurduğunuz insanların çoğunun işimizi veya ürünlerimizi anlamayacağını bilin. Zihinleri değişmeyecek eleştirmenlerle savaşarak dağılmak yerine, en önemli hedefe odaklanın: işinizi geliştirin. İşlerini kurma konusunda ne kadar fazla insanla çalışırsak, QNET’in inanılmaz öyküsünü dünyanın geri kalanına gösterme hedefimize o kadar çabuk ulaşacağız.

Diğer Yazılarımız İçin: Network Marketing Yolculuğunuzda Negatif İnsanlarla Nasıl Anlaşırsınız?

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz