Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, bu yazı ile fazla kişiye ulaşabilmek beni çok mutlu ediyor. Birlikte olduğumuz yolda yüz yüze görüşememiş olsak da burada anlattıklarımın fayda sağlamasını umuyorum.

Bu işle tanışmadan önce telefoncuda çalışıyordum ve kısıtlı zamana sahiptim. Bunu da bahane ediyordum. Araba almak, çok param olması gibi yalnızca maddi hedeflerim vardı. Fakat hayatımı değiştiren bir liderimin sorusu oldu:

“Oktay neden bu iştesin?”

Ben de “Arabam olsun, çok param olsun” diye cevap verdim. “Sadece bunlar mı?” dedi. Ben de “Evet, bunlar” dedim. Ayrılırken “Bugün sorduğum soruyu bir düşün” dedi ve o gün düşündüğümde ailem ve kendim için gerçekten ulaşmayı çok istediğim daha değerli hedeflerim olduğunu fark ettim.

O gün benim için dönüm noktası olmuştu. Zamanımın olmamasını bahane etmek yerine kısıtlı zamanımı nasıl etkili kullanırım diye düşünmeye başladım ve kararımı verdiğimde sevdiğim kişilerle kalpten konuşmaya başladığım için sonucu da olumlu olarak görmeye başladım.

İşimizin bize verdiği en değerli şeylerden biri olan zaman özgürlüğüne kavuştum ve sırayla diğer hedeflerime de ulaşmaya başladım.

Umarım benim hayatımı değiştiren bu soruyu siz de düşünür ve cevaplarını bulursunuz. Bir gün yüz yüze görüşmek dileğiyle.

Oktay Karagül

Network Lideri

Diğer Yazılarım: QNET Nedir?