Çok değerli QNET ailesi hepinizi selamlıyor bu büyük ailenin bir bireyi olduğunuz için sizleri tebrik ediyorum. Ben evli ve dört çocuk babası biri olarak QNET yolculuğuma herkes gibi bir ürün alarak başladım.

Öncelikle bana bu fırsatı veren ve bu yolculukta hep yanımda olan değerli liderim Harun Çınar’a çok teşekkür ederim. Bu ticaretle tanışmadan önce herşeyimi kaybetmiş geleceğe dair hiçbir umudu olmayan çok ciddi borç batağında olan biriydim, ta ki liderim bana gelip; “Sen karanlık bir kuyudasın ben sana elimi uzatıyorum, sen benim sana uzattığım elimi tut ki ben seni o kuyudan çekip çıkarayım” diyene kadar.

Ben O’nun gözündeki o kararlılığı gördüm ve sordum:

“Ne yapmam gerekiyor?”

Allah şahidimdir ki işi dinlediğimde dünyaya yeniden gelmiş gibiydim. Umutlarım yeşerdi ve hayal kurmaya başladım. O karanlık kuyudan çıkmak için bir ışık yakalamıştım. İşte o günden sonra liderimin eline öyle yapışmıştım ki sonrasında kimse ayıramadı. Tabi ki kolay olmadı; “hayır” cevapları aldım, dalga geçtiler, “o işler boş işler” dediler vs. Ama şunu çok iyi biliyordum ki bunların hiçbir önemi yoktu. Benim bakmakla yükümlü olduğum bir ailem ve ödemem gereken çok ciddi borcum vardı.

Karar verdim ve inandım ki birileri ilerliyorsa ben de ilerleyecektim. Duymam gereken tek ses liderimin sesiydi. O ses beni hedeflerime ulaştıracaktı ve diğer seslerin hiçbir önemi yoktu. Allah’ıma hamdolsun ki başardım. Eğer ki başarılı olmak, hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız; önce kendinize inanın sonra liderlerinize. Bu ticaretin gücüne güvenin ve bir karar verin gerisi mutlaka gelecektir.

Başarılı kişilerle başarısız kişilerin arasındaki fark şudur; birisi bir karar verir ve kararının arkasında durur, diğeri de karar verir ertesi gün unutur. Unutulmaması gereken bir gerçek var;  ya karar verir, inanır, kendi hayatının kontrolünü kendi eline alır ve insanca yaşarsın ya da hayatın boyunca bir aylık maaşa hayatının kontrolünü başkalarının eline verirsin.

Samih Aksakal

Network Lideri

Diğer Yazılarımız İçin: Hayır Lafından Bıktınız mı? İtirazlarla Mücadele İçin İpuçları