Perşembe, Mart 23, 2023

Başarı Hikayesi – Taner Akçakaya

Öncelikle burada siz geleceğin liderlerine tecrübelerimi aktarma şansı veren değerli liderime ve buna vesile olan QNET çalışanlarına ve zaman ayırarak yazımı okuyan tüm networkerlara teşekkür ediyorum.

Yazımı çoğunlukla network marketinge daha yeni başlayan ve akıllarında inanç ile şüphe tohumlarından hangisini sulayarak büyüteceğine karar verememiş kişilerin okuyacağını düşünerek, siz kıymetli networkerlara sonraki hayatınızı etkileyeceğini değerlendirdiğim birkaç tavsiye vermek istiyorum. Çünkü işin başındaki hedefleriniz, tutumunuz, inancınız ve bakışınız sizin bu işin geleceğindeki yerinizi belli edecektir.

Günümüzün artan rekabet koşulları ve ayakta kalmanın bile zor olduğu bu dönemde insanların büyük çoğunluğu kendi yaşamlarını en iyi şekilde inşa etme çabası içindeler. Çevremdeki insanları gözlemlediğimde parası olanlar geleneksel ticaretle uğraşmakta ve kendi iş yerini açma çabasındalar. Diğerleri ise başka kişilerin emri altında çalışmaktalar. Ancak bu kişilerin, zamanlarını maaş adı verilen paraya değişenlerin çoğu kazandıkları paradan, yaşadıkları maddi sıkıntılardan, amirlerinden, patronlarından şikayetçiler. Bu kişiler daha iyi bir yaşam ve refah standardı için yaptıkları günlük temel iş faaliyetlerinin yanı sıra ilave bir çaba göstererek EK İŞ= EK GELİR kafasıyla yeni arayışlar yeni girişimler peşindeler.

Her ne kadar hayat hikayelerimiz ve çekmiş olduğumuz sıkıntılar farklı olsa da yaşamak istediğimiz hayatlar hemen hemen aynıdır. Bu nedenle insanların birçok fikri var ve bu fikirleri paraya veya başarıya dönüştürüp dönüştüremeyeceği konusunda ise iç çatışmalar yaşıyorlar. Bir taraftan geçim sıkıntısı yaşayıp yeni bir şeyler yapmaları gerektiğini düşünürken diğer yandan ise yeni bir adım atmayı risk görüp adım atmaktan çekiniyorlar. Sıkıntı içinde ama garanti diye düşündükleri maaşla yaşamayı uygun görüyorlar.

Ben de tıpkı sizler gibi şikayetçi olduğum bu durumdan kurtulmak için çıkış yolu aradığım ve etrafta her kafadan çıkan başka bir fikri dinleyip hangisini değerlendirsem diye düşündüğüm bir zamanda hayat için belki çok kısa ancak network marketing için uzun bir süre yaklaşık dört yıl öncesinde QNET ailesine katıldım.

İş bana ilk anlatıldığında network marketing hakkında yeterli bilgim yoktu ve herkes gibi şüphelerim vardı. İşe başladıktan sonra herkes gibi bu işi bilenden/bilmeyenden başarandan/başaramayan dinledim, internetten araştırdım. Önce network marketingi ve daha sonrasında da şirketi ve sistemini öğrenmeye çalıştım. Yeni bir şeyler öğrenmek yerine elde ettiğim tek şey daha fazla kafa karışıklığıydı. İşimi şansa bırakmak istemiyordum.

İşe başlarken anlatılan kazanç planı ve sonrasında aldığım eğitimler sonucunda öğretilen sistemin; kişilerde hiçbir özellik, eğitim veya şarta bağlı kalmaksızın çok çalışırlarsa onları ekonomik sıkıntılardan kurtaracak, üstüne zaman özgürlüğünü elde ederek zirveye çıkaracak bir güce sahip olduğunu anlamam fazla uzun sürmedi. Eğitimler kafamdaki sorunların silinmesini sağlamakla birlikte işe olan inancımı da arttırdı. Artık bildiğim ve beni içinde bulunduğum maddi sıkıntılardan kurtaracağına, hayallerime ulaştıracağına inandığım bir ticaretin içerisindeydim. Bu ticaretin şansla en ufak bir alakasının olmadığı şansın sadece birilerinin sizin hayatınızı değiştirmek için karar alması ve çevresindeki o kadar insan yerine sizi seçip bu iş fırsatını size sunması olduğunu da açıkça gördüm.

Bununla birlikte hayatta her yarışın kazananı ve kaybedeni var ise network marketing sektöründe de durum aynı. Herkes kazanmak için maratona çıkıyor ama herkes kazanamıyor. Çünkü kazanan gibi herkes aynı bedeli ödemediği ve büyük bir çoğunlukla kolay olanı tercih edip çabuk pes ettiği için kaybedenler, yarıştan kopanlar bulunuyor.

Sizlerin de eğitimlerde öğrendiği üzere çok iyi hazırlanmış ve sistemdeki tüm aktörleri tatmin eden QNET Ticaret Sistemi ile bir insan zaten nasıl başarısız olabilir ki? Böyle bir sistem içinde başarısız olmak gerçekten çok büyük bir emek ister. Aslında network marketing’de başarısızlık yoktur. Neden başladığını unutanlar, hedeflerinden, hayallerinden, istedikleri hayattan vazgeçenler, maddi sıkıntılarına geri dönmek isteyenler vardır.

Bu ticarete başlarken sadece şirket plan ve sistem değil aynı zamanda bu iş vasıtasıyla aynı organizasyonda olmaktan bu işi beraber yapabiliyor olmaktan mutluluk duyduğum insanlar da beni çok etkilemişlerdi. Kendi hayalini kendi yaratıp ne olursa olsun bu hayallere yürüyenleri gördüm. Sana hayallerini buldurup onları sana hatırlatanları, o hayallere kendilerininmiş gibi değer verenleri, sana mücadelende destek olan liderleri gördüm. O hayallere yürüyüşteki cesaret, o her şart altında dimdik duran azim, gerilememe kararlılığı, takım çalışmasının getirdiği güç, yalnız olmadığını bilmek, takım ruhu ve oluşan sinerji; bana bu işin kalbi ve ruhu olduğunu gösterdi. Maddiyattan ziyade maneviyatın da ön planda bulunduğunu öğretti. Bu işte sevgiyi hissettim. Birbirlerine yardım eden, gülümseyen insanlarla çalışmanın keyfini yaşadım. Kişiler arasında kopmayacak bağların oluştuğunu gördüm.

Başarılı olmak için ise; sadece içinde bulunduğunuz başarı üzerine kurulmuş olan sistemi takip etmeniz yeterli olacaktır. Başının ölçüsü benim için basittir. İnsanın hayalini gerçekleştirmesi benim için en büyük başarıdır. Hayalinle senin arana dikilen bütün engelleri aşabilmektir başarı. Bu ticaretle birlikte sadece para gelmez çünkü. Daha iyi bir eğitim, kişisel gelişim, kariyer, sosyal çevre, yardımlaşma ve hayallerinizde olan (ev, araba, geziler vb.) varlıklara ulaşabilmeyi de getir bu ticaret size.

Bu nedenle öncelikle sizi geceleri uyutmayan hayalleriniz olmalıdır. Dünyada birçok kişinin yapmaktan hoşlanmadığı ancak yapmak zorunda kaldığı gibi geleceğinizi başkalarının belirlemesine dur demek ve başkalarının iki dudağı arasında olmamak için bu işi yapmaya karar vermelisiniz.

“Acı geçicidir ama zafer kalıcıdır” sözünden hareketle üç-beş yıl önünüze çıkan engel ve zorluklarla karşılaştığınızda sabır ve sebatla engelleri aşmayı öğrenmeli, çözüm yolları geliştirmeli ve vazgeçmemeniz, fedakarlık yapmanız, bu işin kısa sürede kazandıran değil iyi kazandıran bir iş olduğunu anlamanız gerekiyor. Bu iş sizin işiniz; istikrarlı planlı programlı çalışarak sistemi takip etmek önemli.

Bir taraftan hayatını değiştirip hayallerime ulaşırken, başarının lezzetini başkalarına tattırabilen kişilerin ancak liderlik yapabildiğini bilerek organizasyonumdaki iş ortaklarımın da gönülden kurdukları hayallere ulaşmaları için omuz omuza ilerlemek, bu mutluluğu beraber yaşamak ve bu ticaretin sizi nelere götürebildiğini ispatlamak benim için ayrı bir gurur kaynağı olmaktadır.

Siz değerli networkerların da dünyanın en büyük potansiyeline sahip bu ticaret sayesinde kurduğunuz hayallere ulaşmanız ve inançla ilerleyerek kendiniz gibi organizasyonlarınızdaki kişilerin hayatlarını da değiştirmeniz umuduyla.

Mutlu ve inançlı networkler…

Diğer Yazılarımız İçin: QNET İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz