Cumartesi, Mart 25, 2023

Başarı Hikayeleri – Ferhat Özyolcuoğlu

İş hayatım boyunca hep ay sonunu getirmekle uğraştım. Hayattaki tek gerçekliğim; ay başında ödemelerden sonra  maaşımdan kalan miktardı. Bu acı gerçek de sadece karın tokluğuna yetiyordu. Birşeyleri değiştirmezsem bu durumun ömür boyu böyle devam edeceğini biliyordum.

Böyle bir anımda QNET ailesine dahil olmaya karar verdim. Artık olumsuz düşünceleri bir kenara bıraktım. İlk defa kendi işimi kurma fırsatı yakaladım.

Bilmediğim bir sektöre adım atmıştım. Başlangıcın zor olacağının farkındaydım ama işi öğrenip sonuca ulasmak için can atıyordum. İlk önce eğitime ağırlık verdim çünkü öğrenmediğim şeyi başkasına öğretemezdim.

Şimdiye kadar başarılı olduğum işlere baktığımda hepsinin ortak noktası, eğitim ve işi ciddiye almaktan geçiyor. Evde oturarak hayallerime ulasamayacaktım. Maaşlı işimde çok çalışıp hayatta istediğim noktaya varamazdım ama artık kendi işimi kurmuştum, durum farklıydı. Çok çalışıp hayallerime ulaşabileceğim farkındaydım. Çalışkan ve eğitime önem veren bi organizasyon kurduk. Liderlerim sayesinde tek tek hayallerimi gerçeklestirmeye başladım. Sevdiklerime yardım ederek onların da hayallerine ulaşmalarını sağladım. Artık insanlara ve ülkeme daha faydalı bir birey olma çabası içindeyim.

Diğer Yazılarımız İçin: Başarı Hikayeleri – Dilber Eryürük

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz