Salı, Mart 21, 2023

QNET Aldatmacası Efsanesi

Merriam-Webster sözlüğü aldatmacayı ‘hileli veya aldatıcı bir hareket veya işlem’ olarak tanımlıyor. Cambridge Sözlüğü bunu ‘para kazanmak için yasadışı, özellikle de insanları aldatmayı içeren bir plan‘ olarak tanımlıyor.

Esasen bu, bir şirket veya kuruluşa aldatmaca denirse, böyle bir şirketin veya bir teşebbüsün haksız bir şekilde halktan para kazandığı halde sahte bir meşruiyet imgesi oluşturduğu anlamına gelir. Bu, yalanlar üzerine inşa edilmiş bir girişim olur.

Hayatın iyi bilinen bir gerçeği de, yalanlar üzerine inşa edilen hiçbir şeyin fazla dayanamayacağıdır. Er ya da geç maske düşer ve yalanlar açığa çıkar. Tarih, aldatmacanın arkasındaki insanların ya yakalandıkları ya da zamanlarının tükendiğini bildiklerinden kimse gerçekten neler olup bittiğini anlamadan tası tarağı toplayıp ortadan kayboldukları için hızlı bir şekilde yok olan yüzlerce ve binlerce şirket ve kötü niyetli girişime şahit olmuştur.

Bir işletmenin meşruiyetini, yani hakiki şirketleri aldatmaca şirketlerinden ayıran şeyleri belirlemek için dikkate alınan bazı faktörleri inceleyelim.

Şirketin Ömrü 

Çeşitli araştırmalar, birçok işletmenin ilk 5 yıl içinde başarısız olduğunu gösteriyor. Bu başarısızlığın birden fazla nedeni vardır. Kötü yönetim, yetersiz fonlama veya işletme sermayesi, kötü pazarlama, yasal zorluklar, doğru takıma sahip olamama, bu nedenlerden bazılarıdır.

QNET, 20 yıldır faaliyet gösteriyor ve yavaşlayacak gibi de durmuyor. Yaklaşık yirmi yıl önce Uzakdoğu’daki mütevazı başlangıcından bu yana dünyadaki girişimcileri güçlendirerek doğrudan satış işinde küresel bir güç merkezi haline geldi.

Şirketin Güvenilirliği 

Nasıl siz güvenilir olmayan biriyle iş yapmazsanız müşteriler de korkutucu veya etik olmayan bir şirketle iş yapmazlar. Uzun vadeli bir ilişki kurmak için şirketin güvenilirliği çok önemlidir. Güven bağı kurmak için ne tür bir şirketle uğraştığınızı bilmek ve anlamak zorundasınız.

İşte bir şirketin güvenilirliğini anlamak için sormanız gereken sorulardan bazıları – Şirket yasal olarak kayıtlı mı? Şirket topluma nasıl bir katkıda bulunuyor?

İşte QNET ile ilgili bazı bilgiler:

  • QNET, başarıları ile dünyanın farklı yerlerinde tanınmaktadır.
  • QNET, Marussia F1, Manchester City Futbol Kulübü gibi önde gelen spor takımlarıyla ortaklık kurmuş ve tenis yıldızı Martina Hingis’i marka elçisi olarak seçmiştir.
  • QNET faaliyet gösterdiği ülkelerde yerel sponsorluklar gerçekleştiriyor, Sporu ve sporcuyu destekliyor. QNET Türkiye, 2014 yılında 8. Süper Kupa karşılaşmasının sponsorluğunu üstlendi; aynı zamanda TEGV ve Koruncuk Vakıfları ile işbirlikleri gerçekleştirdi. 2017 yılı Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü Voleybol Takımı sponsoru olan QNET Türkiye, 2018 yılından itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü İstanbul Şubesi Kız Futbol Takımı’na sponsorluk desteğini sürdürüyor.

Şirketin Büyüklüğü ve Büyümesi 

Şirketin ne kadar büyük ve ne kadar eski olduğunu bilmek, size büyüme modeline dair bir fikir sunar. Öğrenmeniz gereken bazı şeyler – Şirketin kaç çalışanı var? Kaç müşterisi var? Bir network pazarlama şirketi söz konusuysa, kaç temsilciye sahipler? Şirket ne kadar hızlı büyüdü? Bütün bu bilgiler şirketin ne kadar stabil olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

  • QNET, 100’den fazla ülkede faaliyet gösterip milyonlarca temsilciye sahiptir.
  • QNET Türkiye 2010 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Ürünler 

Ürünler, meşru bir doğrudan satış şirketini meşru olmayanlardan ayıran en önemli faktördür. Doğrudan Satış, bir ürünü piyasaya tanıtmak ve pazarlamak ve de bu ürünlerin satışından elde edilen kârı paylaşmak için geniş bir temsilci grubuna sahip olmakla ilgilidir.

WFDSA tarafından kısa bir süre önce yayımlanan küresel istatistik raporu, doğrudan satışlarda en iyi performans gösteren ürün kategorilerinin aşağıdakiler olduğunu gösterdi.

  1. Güzellik ve Kişisel Bakım
  2. Ev Eşyaları ve Dayanıklı Tüketim Malzemeleri

QNET’in Türkiye’de sattığı ürünler arasında HomePure Nova Su Arıtma Filtre Sistemi, DEFY ve Physio Radiance cilt bakım ürünleri, Couleurs by QNET makyaj malzemeleri bulunmaktadır.

Ödeme Planı 

Doğrudan satış şirketlerini geleneksel işletmelerden ayıran şey, onların iş modelidir. İnsanlar ek gelir elde etmek ya da uzun vadeli mali bağımsızlık için bu işte çalışıyorlar. Dolayısıyla, sizi çabalarınız için ödüllendiren, size performans teşvikleri veren ve sonunda birkaç yıl içinde kalıcı bir gelir elde etmenizi sağlayacak sürdürülebilir bir ödeme planına sahip bir şirketin parçası olmak önemlidir.

QNET ile yalnızca daha iyi bir hayat yaşamanıza yardımcı olan yüksek kalitede bir ürünün keyfine varmakla kalmaz, aynı zamanda başkalarıyla paylaşmak için de para kazanırsınız.

QNET, tüm Bağımsız Temsilcilerin iş modeli ile ilgili ilkeler ve prosedürleri anladıklarından emin olmak için muhtemel müşterilere yazılı olarak tüm bilgileri sağlar. İşle ilgili tüm belgeler, kaydolmadan önce şirketi ve iş modelini anlamak isteyen herkes için web sitemizden kolaylıkla erişilebilir durumdadır.

Eğitim 

QNET Türkiye bağımsız temsilcilerine her seviyede düzenli eğitim programları sunmaktadır. Webinar eğitimleri ile ürünler ve şirket hakkında sık sık bağımsız temsilciler bilgilendirilmektedir.

Şimdi, ilk sorumuza geri dönelim. Hala QNET’in bir aldatmaca olduğunu düşünüyor musunuz?

Diğer Yazılarımız İçin: QNET İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz