Cumartesi, Mart 25, 2023

Network Liderleri Reddedilmeyle Nasıl Başa Çıktı?

Özellikle siz yeni fırsatlara inanırken çevrenizde güvendiğiniz insanların sizi desteklememesi kadar can sıkıcı bir durum yoktur. Bizim sektörümüzde birçok networker, çoğu ailesinden ve arkadaşlarından oluşan, kendilerini desteklemeyen insanlarla mücadele etmek zorunda. Doğrudan Satış yolculuğunda Network Liderlerinin bu konuyla ilgili tavsiyelerini dinlemeye ne dersiniz?

V Partner David Sharma

Network Lideri David Sharma

Ben her zaman insanlara başarılı kişilerin en azından hayatında bir kez reddedildiğini ya da başarısızlığına uğradığını ama buna rağmen inanarak yollarına devam ettiğini hatırlatırım.

Bizim işimize gelince, insanlar hala çok büyük yatırımlar olmasa da anlamakta zorluk çekiyor. Tüm konsept, inanç üzerine kurulu. Tüm bunlar bir gün size olumlu olarak dönecek.

V Partner TG

Network Lideri TG Kintanar

18 yıl önce network marketing sektörüne girdiğimde, iki iyi iş insanı tanıyordum. Onların beni destekleyeceklerine emindim. Onlarla görüştüğümde beni reddettiler. Bu da bana herkes tarafından reddedilebilme ihtimalim olduğunu öğretti. Bu insanlar bize en yakın olanlar da olabilir. Ama reddedilmeleri kişisel olarak algılamamamız gerekir. Bunun yerine, bu fırsatın değerini bilen insanları bulmaya çalışmaya devam etmemiz lazım.

V Partner Ms

Network Lideri Donna Imson – Lecaroz 

Bu işe başladığımda reddedilmek benim en büyük korkumdu. Bu korkum nedeniyle insanlarla iletişim kuramadım ve bu nedenle kazanç sağlayamadım. Fakat sonra kazancın, deneyim kazanmakla geleceğinin farkına vardım. Ne zaman birileri ürünü reddetse, kendimi sınırlarımı zorlamak için motive ettim. İnancımla bu işin üstesinden geldim. Sırtımda yük gibi hissettiğim insanlar yerine önemsediğim insanlarla görüşüp bu işi yapmaya başladım.

V Partner Dev Johl

Network Lideri Dev Johl

En yakınlarınız tarafından reddedilince kalbiniz kırılmasın ve hayal kırıklığına uğramayın. Bazıları benim başarılı olmamı bekledi. Ben başarılı olunca, bu işe girip beni takip etti. Reddedildiğiniz zaman kendinizi de tanırsınız. Bir de reddedilmeyi pozitif olarak algılayın ve onların reddetme nedenlerini çürütün. Reddedilmenin sizi adım adım ilerletmek konusunda rehberlik ettiğinin farkına varın. Her reddedilme bir kayıp değildir, öğrenmek için fırsattır.

V Partner Adly Hassan

Network Lideri Adly Hassan

Herkes herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda, herhangi birinde, hatta aile bireylerinden bile reddedilmiştir. Ben reddedildiğimde, bunu ilerlemenin bir parçası olarak görürüm. Bugün reddederler, yarın da size gülerler. Fakat sonunda sizi kabullenirler. Neden burada olduğunuzu her zaman hatırlayın. Nedenleriniz çok önemlidir. Örneğin, bunu annem için yapıyorum. Belki bugün annem bana karşı çıkıyor ama yarın bu işi yaptığım için memnun olacak. Eğer benim nedenlerimin bir parçası annemse, bugün bana karşı çıksa bile bu işe devam etmeliyim. İleride annem de değişecek.

V Partner Arun George

Network Lideri Arun George

Her gün her şey için reddedilebiliriz. Bu red edilişler bizi diğerlerinden daha fazla etkiler. Neden? Çünkü inançlarımız sorgulanır. İnsanlar işimizle alay ettiğinde kötü hissederiz, bu, bizim inancımızın çok fazla güçlü olmadığı anlamına gelir. Reddetmenin diğer insanların fikirleri baz alınarak yapıldığını unutmamalıyız. Ve fikirler her zaman değişir. O yüzden üzülmeyin ve devam edin.

V Partner Ranjit

Network Lideri Ranjit Singh

Vazgeçmediğin zaman, başarırsın. Bu sektör 60 yaşında ve harika bir geçmişi, pırıl pırıl geleceği var. Neden? İnternet ve geleceğin dağıtım kanallarının harika bir kombinasyonunu oluşturur. Network kurmak, takım kurmaya dayalıdır. Ne kadar fazla bireyden oluşursa o kadar fikir olur ve aynı vizyon çevresinde farklı fikirleri yöneterek emin adımlarla hareket edersiniz. Bu gerçekleşirse, gökyüzü limitiniz olur.

V Partner Ferdie

Network Lideri Ferdie Tolentino

Reddedilmeye yüzleşmek, her iş için normaldir. Reddedilmeyi bu şekilde algılamasam, bugün olduğum lider olamazdım. Önemli nokta, reddedilmeyi kişisel olarak algılamamaktır. Bu, bir restorana gittiğinizde garsonun size kahve ya da çay sunmasıdır. Sizin çay ya da kahveyi seçmeniz onlar için sorun değildir. QNET’te de aynı şekildedir. Kimisi sever, kimisi sevmez. Ben de çok fazla reddedildim ama upline’ım beni cesaretlendirdi. Bu durumun öğrenme süreci olduğunu ve gelecekteki başarıma temel oluşturduğunu söyledi.

Diğer Yazılarımız İçin: Doğrudan Satış Sektöründeki Başarılı Liderlerin Sırları

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz