Salı, Mart 21, 2023

Networkerların Sosyal Medyada Yapmaması Gereken 7 Şey

Hayır, bu sizin eski sevgilinizi Facebook üzerinden takip etmekle ilgili değil. Aslında çoğumuz bunu zamanında yaptı ya da yapmaya devam ediyor. Bu, networkerların sosyal medyada yaptıkları genel hataların imajlarına zararı ve potansiyel iş ortaklarını uzaklaştırması ile ilgili. Bunların herhangi biriyle karşılaştınız mı?

Satmak İçin Zorlamayın

İlginç bir tavsiye gibi gelebilir ama sosyal medya üzerinden satış yapmayın. Takipçilerinizi değişik ürünler ve fırsat postlarıyla sıkmayın. Çabanız, eğitmek ve ilham vermek üzerine olsun.

Sürekli Tekliflerde Bulunmayın

Takipçilerinizin sizinle iletişim kurması için iyi nedenlerinin olduğunu bilin. Yararlı bilgiler, ilham verici hikayeler hatta fıkralar paylaşın. Gülmenin gücünü küçümsemeyin, çoğu insan sosyal medyada gülmek için yer alır. Bir basamak daha yukarı çıkın ve Facebook üzerindeki takipçilerinizi farklı listelere bölün. Örneğin: aile, benim selfielerimden nefret eden arkadaşlar, iş, homepure hayranları, potansiyel Gold Star’larım… Postlarınız farklı listelerinizin beğeni ve ilgilerine göre gösterilsin.

Tutamayacağınız Sözler Vermeyin

Satışın sizin en önemli amaçlarınızdan olduğunu biliyoruz. Yine de gereğinden fazla söz vermekten kaçının. Direkt Yönlendirmelerinize “milyoner olacaksın, bu ürün her derde deva” şeklinde sözler vermeyin. Bu tür sözler, sonrasında başınızı ağrıtabilir. Ürünleri ürün eğitimi, webinarlar, Sanal Ofisinizdeki pazarlama araçları ile tanıtın.

Takipçilerinize Saygılı Davranın

Sizinle aynı fikirde olmayanlara saygılı davranın. Örneğin “9 – 5 çalışanlar zavallıdır” tarzı postlar paylaşarak insanları kırıp kendinizden uzaklaştırmayın. Kibir, hoş bir davranış değil ve insanları uzaklaştırır. Takipçilerinize saygılı davranıp pozitif şekilde vermek istediğiniz mesajları iletin. Belki makaleler ya da bu işi yapmanın yararlarını ortaya koyan kısa videolar paylaşabilirsiniz.

Çok Fazla Negatif Olmayın

Mutlaka Facebook’ta her zaman yakınan bir arkadaşınız vardır. Sosyal medya, özgür bir platformken herkes hissettiklerini bir anda paylaşabilir ve negatif hisleri çok fazla paylaşırsanız, negatif bir kişilik olarak algılanırsınız. Bir girişimci kendini motive eden, pozitifliği benimseyen bir yol izlemelidir.

Kişisel Görüşünüzü Paylaşın

İnsanlar sosyal medyada sizinle ilgilendikleri için size takip ederler. Ürünleri, fırsatları paylaşırken kişiselliğinizi de katın. Ürünlerle ilgili deneyimlerinizi, işinizin hayatınızı nasıl değiştirdiğini ve size hangi yetenekleri kattığını paylaşın. Mutlaka fikrinizi belirtin.

Karşılık Verin

Post atıp hemen çekilmeyin. Yorum ve mesajları görmezden gelmeyin. Tüm hepsini cevaplayın. İşten önce güvenin geldiği bir ilişki inşa edin. Bazen negatif yorum ve mesajlar alıyor olabilirsiniz. Motivasyonunuzu kaybedip kavga etmeye başlamayın. Her zaman sakin ve olgun bir insan olun.

Eğlenin ve sosyal medyayı kalplere dokunup, daha iyi hayatlara vesile olmak için bir platform olarak kullanın.

Sosyal medyayı siz işiniz için kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız İçin: Network Marketing Hakkında Çürütülen 7 Efsane

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz