Pazartesi, Mart 27, 2023

SAĞLIĞINIZ İÇİN YEŞİL KAHVE TÜKETİN

Çaydan sonra en çok tercih edilen içeceklerden birisi olan kahve; enerji arttıran, zihni açan dinç ve mutlu hissetmeyi sağlayan maddeler içermekte. İnsanların çoğu bu tip etkenler yüzünden güne kahve içerek başladığını hatırlatan QNET Uzman Diyetisyeni Işın Sayın; günümüzde popüler olan yeşil kahve ve yararları hakkında bilgi verdi.

Kahve çekirdeğinin doğada yeşil renkte bulunduğunu aktaran Işın Sayın; “Her besinde olduğu gibi kahvede de, gördüğü çeşitli işlemler ile birlikte kimyasında değişimler olur. Kavrulmasıyla renk koyulaşır, tat ve koku değişir. Yeşil kahvede herhangi bir işlem uygulanmaması sebebiyle daha sağlıklıdır” dedi.

Kavrulma işlemi sırasında, kahvenin bileşiminde bulunan ‘klorojenik asit’ yararlılığını yitirdiğini söyleyen QNET Uzman Diyetisyen Işın Sayın; “ Kavrulmuş kahvede kayba uğrayan, fakat yeşil kahvede varlığını koruyan ‘klorojenik asit’; değerli bir antioksidandır. Serbest radikalleri etkisiz hale getirerek hücre yenilenmesini hızlandırır, yaşlanmayı geciktirir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcıdır. LDL kolesterolü düşürmeye, HDL kolesterolü yükseltmeye yardımcıdır. Bu sayede kalbi korur. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Yeşil kahve çekirdeğinin, yüksek kan glukoz (şeker) seviyelerini düşürerek, diyabet riskini azaltabileceği tıbbi deneylerle gösterilmiştir. Kullanıldığı birkaç saat için bazal metabolizma hızını artırır. Dinamizm sağlar. Zihinsel fonksiyonları, sentez becerinizi destekler” dedi.

Sağlık için özel bir ürün olduğunu belirten Işın Sayın; “Günlük kafein miktarı 1kg için 4 mg olarak hesaplanabilir. Bu da kabaca hesapla 200 mg kafein diyebiliriz. Kavrulmuş kahvede kafein miktarı yeşil kahveye göre daha yüksektir. 1 fincan Türk kahvesinde 60 mg kafein bulunmaktadır. Bir kişi günde 3 fincan Türk kahvesi içebiliyorken, yeşil kahveyi 4 fincan içebilir. Yeşil kahvenin çok kaliteli bir tercih olduğunu unutmayın. Çünkü klorojenik asitten yararlanabilecek, sağlık kazanacaksınız” şeklinde konuştu.

Yaşanacak Bir Hayat konseptiyle ürünler sunan ve doğrudan satış ile e-ticareti bir araya getiren QNET Türkiye, yeni ürünü Qafe ‘yi satışa sunuyor. İçerisinde yeşil kahve ekstresi bulunduran Qafe’ye qnetturkiye.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız İçin: Brille Premium İle Doğal Olarak Ferahla

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz