Salı, Mart 21, 2023

Networker İle Kurumsal Çalışanın 5 Farkı

Zaman hızla akıyor ve biz de hızla akıp giden zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Fakat son günlerde Network Marketing sektöründeki networkerların en fazla övündükleri konu, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirdikleri. Buyurun networker ile kurumsal çalışan farklarına:

Networkerların saat özgürlükleri vardır. Sevdikleriyle istedikleri an, istedikleri kadar zaman geçirebilirler.

Kurumsal dünyada çalışanların büyük çoğunluğunun tatil günleri hafta sonu, Cumartesi – Pazar günleri olmakta. Dolayısıyla bu günlerde kurumsal dünyanın bireyi bir alışveriş merkezine, eğlence ve tatil yerine gittiğinde aracını park edecek yer bulmaya çalışırken strese girip, kalabalık içerisinde daha da yorulur. Fakat Networkerlar, hafta içi istedikleri zaman istedikleri yere giderek strese girmeden, kalabalıkta sıkışmadan rahatlıkla zaman geçirebilirler. İlla hayatlarını hafta sonuna sıkıştırmak ve koşturmak zorunda hissetmezler.

Networkerlar, kurumsal dünyanın çalışanlarının aksine, gece yatarken “Kaç saat uyuyacağım? Saati kaça kurayım, 10 dakika geç kurup daha fazla uyuyayım” hesapları yapmazlar. Dilerlerse akşam toplantı yapıp, gündüz istedikleri saatte uyanabilirler.

Networkerların asla Pazartesi sendromu olmaz!

Günümüz kurumsal iş dünyasında yaş, eğitim gibi konulara bakıldığı inkar edilemez. Fakat bir networker 18 yaşını doldurduysa istediği zaman çalışmaya başlayabilir. 18 yaşında başlarsa “çok erken” değil, 60 yaşında başlarsa “çok geç” değildir. İstediği yaşta networker olup, çalışmasıyla doğru orantılı olarak kazanç sağlar.

Diğer Yazılarımız İçin: Networkerların Sosyal Medyada Yapmaması Gereken 7 Şey

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz