Salı, Haziran 6, 2023

Network Marketing Sektörünün Gelecekte Kendi İşinin Sahibi Modeli Olmasının 5 Nedeni

Düşük Risk. Kendi işinize network marketing dışında yatırım yaparken yüksek bir sermayenizin olması gerekiyor. Network marketing sektöründe finansal limitler sizi engellemiyor. Bu sektörde bir birey olmak için “her şeyimizi satalım girelim” anlayışına gerek kalmıyor.

Zaman Esnekliği. Network marketing sektörüne girdiğinizde otomatik olarak kendi işinizin sahibi olursunuz. Kendi işinize ne kadar zaman ayıracağınız da tamamen sizin kararınıza göre olur. Örneğin iş yerinizle eviniz arasında yol çok zamanınızı alıyorsa network marketing sektöründe kendi işiniz olduğu için toplantılara nereye gideceğinize karar verip yolda harcayacağınız zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Ailenize ve sevdiklerinize ayıracağınız zamana siz karar verirsiniz. Her şey size bağlıdır. Zaman esnekliği, sizin özgürlüğünüz de demektir.

Kanıtlanmış Sistem. Network marketing sisteminde insanlar işlerini nasıl büyütebilecekleri konusunda adım adım destek alırlar. QNET, içerisinde ürün eğitimi, sistem eğitimi verir, takım çalışması ile hedeflere ulaşılır. Daha önce işinin sahibi olmamış insanlar böylece “nasıl” başarılı olabilecekleri, ilk olarak nasıl adımlar atılması gerektiğini öğrenir ve takım arkadaşları da onlar için önemini anlayacakları bir unsur olur.

Ölçümlemek. Network marketing sisteminde ölçümleme yapmak kolaydır. İşe girerken çok fazla sermayeye ihtiyacınız olmaz ve kendi işinizi kurduğunuz başka sektörlerdeki gibi öngörülmeyen masraflar çıkmaz. Lojistik, depolama, ürün tamamen QNET tarafından temin edilir. Siz sadece işinizi geliştirmek için çalışırsınız.

Kalan Gelir. Maaşla çalıştığımız işlerde performansımıza göre prim alırız ama bu, hayat değiştirici bir durum değildir. Ne kadar çok çalışırsak o kadar çok hayatımız değişmez elbette. Network marketing mükemmel bir iş değildir elbette ki (hangi iş mükemmel ki?), ama günden güne büyüyen gelişen ve geleceğin pazarı olacağını şimdiden çok net belli eden bir sektör.

shutterstock 130099715

Fakat sektörün yanlış anlaşıldığı da bir gerçek. Bu işi ciddiye almayan ve sorumluluklarını yerine getirmeyenler nedeniyle yanlış anlaşılıyor. Üzülerek söylemeliyiz ki, network marketing loto ya da milli piyango çekilişini kazanmak anlamına gelmiyor. Sadece geleneksel iş modeli dışında, çalışma ile doğru orantılı olarak kazancın etkilendiği bir sektör olarak tanıtabiliriz. Zaten network kelimesine baktığınızda “Work” yani “çalışmak” kelimesini bulabilirsiniz. Çalışmak network marketing sektöründe en önemli iştir.

Çok saygı duyulan, başarılı insanların büyük bir kısmı network marketing sektörüne girmiştir. Bunun nedeni olarak da sektörün geleceğini görmelerini net olarak söyleyebiliriz. Bununla birlikte bireysel olarak hayalleri, hedefleri olan birçok insan olduğu ve bunun da sektörü besleyen en önemli unsurlardan olduğunu görüp takım çalışmasıyla onların da isteklerine ulaşmalarına yardım etmek de önem taşımakta.

Eric Worre’un dediği gibi, “Biz daha iyi bir yola sahibiz, hadi bunu dünyaya anlatalım!”.

Diğer Yazılarımız İçin: Hayatınızı İyi Yönde Değiştirmek İstiyorsanız, İşte Bunu Yapacağınız Basit Bir Yol

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz