Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET Ailesi Sahilleri Temizledi

RYTHM (Dünyaya değer katmak için kendini geliştir) felsefesiyle yola çıkarak birçok gönüllü işleri gerçekleştiren QNET, geçtiğimiz hafta sonu yeni bir etkinliği hayata geçirdi.

QNET Türkiye ailesi, Mahatma Gandhi’nin “Yeryüzü, hava, toprak ve su; bizlere atalarımızdan kalan bir miras değil çocuklarımızdan alınan borçtur. En azından, bize teslim edildiği gibi bizim de onlara teslim etmemiz gerekir” sözünü gerçekleştirmek adına Büyükada’ya gitti.

Çevreci bir yapısı olan, hiçbir ofisinde tek kullanımlık plastik barındırmayan QNET’in aile bireyleri Büyükada’da plastik şişeler, sigara izmaritleri, poşetleri tüm gün boyunca temizledi.qnet temizlik

QNET Türkiye Ailesi, çevre temizliği bilincinin her bireyde olması gerektiğini ve tüm canlıların ortak yaşam alanları olan denizlerin, doğanın kirletilmesinin kimsenin hakkı olmadığını belirtti.

Bunları Biliyor musunuz?

  • Her yıl 8 milyon ton plastik okyanus ve denizlere atılıyor. En az 267 tür hayvan bu plastik atıklardan etkileniyor.
  • Organik pamuktan bir çanta en az 20.000 kez kullanılabilir. Tek kullanımlık plastik çantadan daha çevrecidir bu davranış. Hesaplarsak bu organik pamuk çantayı her gün kullansak 55 sene boyunca kullanabiliriz.
  • Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde her gün 500 milyon pipet atılıyor.
  • En son araştırmalara göre Tayland, Avusturalya, Endonezya, Myanmar’da okyanuslarda ağır plastik bulunuyor. Deniz canlılarının hayatını oldukça tehdit ediyor.

O güne ait videomuzu izlemek ister misiniz?

Diğer Yazılarımız İçin: QNET Urfa’da Eğitime Destek Verdi

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz