Salı, Haziran 6, 2023

Doğrudan Satış Sektöründe Aslan Kral’dan Öğrenilecek 8 Ders

Daniel Glover ve Beyonce’nin başrollerini paylaştığı Aslan Kral (The Lion King) çok beğeni topladı. Bu çok beğenilen film, Aslan Kral’dan öğrenilecek 8 dersi incelemeye ne dersiniz?

Cesaret Hiçbir Zaman Korkusuzluk Anlamına Gelmez

Filmin başlangıcısında, Mufasa, Kral, oğluna en büyük korkusunun onu kaybetmek olduğunu itiraf ediyor. Bu sahne cesaretin korkunun farkında olmak ama bunun sizi şirketinize, ailenize hatta kendinize karşı sorumluluklarınızdan sıyrılmamak anlamına geldiğini belirtir. QNET Liderlerinden Donna Imson – Lecaroz, bir keresinde korkularının onu başarıya götürmesine izin verdiğini söylemişti. Bir keresinde ailesini geçindiremeyeceğinden korktu. Sonra bu korku onu başarı kazandığı doğrudan satış sektörüne yönlendirdi.

Kıskançlık Yeşil Gözlü Korkunç Bir Canavardır, Ondan Beslenmeyin 

Scar, zeki bir yaratık gibi görünse de kontrolsüz kıskançlığı nefretini ve kızgınlığını büyütür. Kıskançlık, nefret ve kızgınlığı doğurur. Doğrudan Satış sektöründekilerin başarısına gıpta ediyorsanız, onların başarısının sizi daha ileriye götürecek ilhamı vermesine izin verin. Başarılarını nasıl elde ettiklerini onların yolculuklarını öğrenerek anlayabilirsiniz. Herkesin başarıya giden farklı yolculukları olduğuna ve kendi başarınızı elde etmek için çalışmaya zaman ayırırsanız bunun gerçekleşeceğine inanın.

Hatalarınızdan Ders Çıkarın, Başkalarını Suçlamayın

Filmde gördüğünüz şekilde, Skar’ın sonu Simba’nın onu kaçırması ile olmuyor. Başarısızlığı, hatalarından ders almamasıyla başlıyor. Takım arkadaşları olan sırtlanları suçladı. Ancak birbirlerini sabote etmek bir takımı başarısızlığa götürürdü. Bunun yerine rekabetçi bir yapı ile zirveye ulaşmak için birbirini zorlayan takımlar başarılı olur.

Sorunlarınıza Kısa Bir Ara Vermek Bazen Sizin İçin İyi Olabilir

Aslan Kral’dan çıkarılacak birçok mesajdan biri hayatınızdaki sorunların çok yoğun olduğu zaman mola vermenin önemidir. Simba evden kaçtığında Timon ve Pumbaa ile tanışıp onlardan nasıl rahatlanacağını öğrendi ve Pride Rock’ı rahatsız eden sorunlardan uzaklaştı. Sonrasında daha iyi bir aslan olabilmek ve kendisini affetmeleri için yeterince uzağa gitti. Doğrudan Satış sektöründe engeller göz korkutucu ve imkansız görünebilir ama Simba gibi siz de kendinize bir adım atmanız gerektiğini hatırlatın. Büyük resme bakın çünkü çoğu zaman çözümler burnumuzun dibindedir.

Birisini Kaybetmek Her Zaman İncitir

Yaşınız kaç olursa olsun, bu, evrensel bir gerçektir. Nala ve Sarabi, Simba’yı kaybettiklerinde veya Simba (ve herkes) Mufasa’yı kaybettiğinde hissettikleri acı katlanılmazdı. Sonunda bu acı, onları çok güçlü bir takım yaptı ve Simba’nın Scar’ı yenmesine yardımcı oldu. Doğrudan satış sektörü de aynıdır. Bir takım arkadaşınızı kaybetmek zordur, ama ne olursa olsun birlikte hareket etmeniz ve güçlü kalmanız gerekir. Bir sonraki hedefi belirleyip ona doğru ilerlemelisiniz.

En Sevilmeyen Arkadaşlar En İyi Arkadaşınız Olabilir

Bir aslanın çöl faresi ve bir yaban domuzuyla en iyi arkadaş olabileceği kimin aklına gelirdi? Bu birbirinden farklı üçlü grup gerçek dostluğun yaşayabilecek pek çok şeyi olduğunun kanıtıdır. Kendinizi sizi ne olursa olsun destekleyen arkadaşlarla çevreleyin. Timon ve Pumbaa bir grup korkutucu sırtlanla savaşmak zorunda kalsalar da Simba’nın yanındaydılar. Siz de iyi anlaştığınız bir grubu kurun ve birbirinizi destekleyerek güçlenin.

Kendinden Vazgeçmiş Olsanız Da Sevgi Sizden Vazgeçmez

Nala gelip Simba’nın Pride Rock’a geri dönmesi konusunda ısrar ettiğinde, ona sadece kim olduğunu ve kim olması gerektiğini hatırlatmıyordu. Ondan vazgeçmediğini, ona gerçekten inandığını gösteriyordu. Doğrudan satış sektörünün de bir parçası olmak aynıdır. Takımınızı motive edecek, güçlendirecek ve kim olduklarını hatırlatacak kişi sizsiniz!

Kim Olduğunuzu Her Zaman Hatırlayın

Bu, tüm dersler içinde en önemli ama aynı zamanda en çok unutulan madde. Kaç kere başka bir ideal, hatta durum için kim olduğunuz fikrinden vazgeçtiniz? Aslan Kral’ın size hatırlattığı derslerden biri de kendinizden şüphe duyduğunuzda içinize dönün ve %100 kendiniz olun.

İşte Aslan Kral’dan çıkardığımız dersler bunlar. Peki, siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu aşağıya bırakabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız İçin: Networkerların Avengers Endgame’den Öğreneceği 5 Şey

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz