Salı, Haziran 6, 2023

CİLDİNİZ SONBAHARA HAZIR MI?

Güneşli ve sıcak yaz aylarının ardından, kuruyan, bronzlaşan, nem ve terden yağlanan, havuz ve deniz suyundan yorulan cildiniz için QNET Ürün Eğitmeni Sanaa Jahoui’nin özel bakım ipuçları ile sonbahar ritüelinizi tamamlayın.

Güneşin zararlı etkilerinin cilt kuruluğuna neden olduğunu hatırlatan QNET Ürün Eğitmeni Sanaa Jahoui, özellikle sonbahar aylarındaki cilt bakımı ve ürün seçimlerine dikkat çekti. “Sonbaharın gelmesi ile havadaki nem oranı düşüyor ve havaların soğuması ile su içme alışkanlıklarımızı değişiyor, bunun yüzünden cildimize kuruluk hissi ve kırışıklar da oluşabilir. Buna karşı çıkmak için rutinimiz değişmeli ve nemlendirmeye odaklanmalıyız” dedi.

Duş Jelleri

Jahoui; “Özellikle duş jeli seçimlerinde, SLS, SLES, Tuz, paraben ve pek çok zararlı kimyasallar içeren ve cildi kurutan ürünleri kullanmaktan kaçının. Onun yerinde doğal ve organik yağlar içeren duş jelleri tercih edin. Farklı aroma ve kokularıyla bakımlı cilt temizliğiniz için uygun ürünler seçmeyi ihmal etmeyin” dedi.

Her Mevsim Koruma

Yaz aylarının bittiği şu günlerde güneş koruyucu kremlerinin kış aylarında da kullanılmasının cilt sağlığı açısından önem taşıdığını belirten Jahoui; Cildimize zarar veren UVA ve UVB ışınlarından cildimizi korumak için dışarıya çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanılarak, cildin koruma altına alınmalı şeklinde konuştu.

Nemlendirme

Jahoui; “Nemlendiren ve bakım sağlayan vücut losyonları ile duştan sonra cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Özellikle mevsim değişimlerinde kuruyan ciltler için nem dengesini arttırabileceğiniz doğal içerikli vücut losyonları veya sevdiğiniz vücut yağları ile cildinizi hem nemlendirip hem de beslenmeye özen gösterin” dedi.

Cilt Lekeleri

Yaz mevsimindeki yoğun güneş ışınları zamanla cilt üzerinde lekelerin oluşmasına neden oluyor. Bu lekelerin büyümemesi için düzenli bakım yapılması gerektiğine dikkat çeken Jahoui; “Güneş lekeleri için cilt bakım merkezlerine gidebilir ya da Radyo Frekans cihazları kullanarak kendiniz bakım yapabilirsiniz. Bakım sonrası cilt elastikiyetini tekrar kazanacaktır. Cildiniz için düzenli olarak güneş kremi kullanımının da ihmal edilmemesi gerektiğini söylüyor.

Beslenme ve Hareket

Sonbahar meyveleri vücudumuza gereken su ve vitamin ihtiyaçlarını karşılamamıza yardımcı oluyor. Meyve ve sebze tüketmeli ve bol bol su içmeliyiz diyen Jahoui, sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekerek, spor ve hareketin de beslenme kadar zorunlu olduğunun da altını çizdi.

Diğer Yazılarımız İçin: 2019’un Sağlıklı Beslenme Trendlerine Göz Atın

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz