Salı, Haziran 6, 2023

Yeni Girişimcilik Fikirleri: Doğrudan Satışta Her Yerden Kazanın

21.YY ile birlikte birçok alışkanlığımız değişti. Bu değişimden iş yapma şeklimiz ve iş yerlerimiz de etkilendi. Hızlıca akıp giden çağımızda artık para kazanmak için somut bir iş yerine ihtiyacımız yok. Network marketing olarak da bilinen doğrudan satış sektöründe, her an her yerden para kazanmak mümkün. Üstelik bağımsız temsilcisi olduğunuz markalarla çalışırken emeklilik yıllarınızı hayal etmenize gerek yok. Hem seyahat edip hem çalışabilir, istediğiniz yerden para kazanabilirsiniz.

Dört Duvardan Kurtulun

Geleneksel çalışma yerleri olan plazalar artık ekonominin tek kaynağı değil. Network marketing yani doğrudan satış iş modelinde bir ofisiniz olmasına gerek yok. Kendinizi özgür hissettiğiniz her yerde işinizi yapabilirsiniz. İster evde ister arkadaş sohbetleri sırasında ya da ambiyansını sevdiğiniz bir kafede bitki çayınızı yudumlarken mekan sınırlaması olmadan çalışabilirsiniz. Yıllık izniniz süresince yaptığınız kısacık tatillerle yetinmek zorunda da değilsiniz üstelik. Zamanınızı kendiniz yönettiğiniz bir hayatı doğrudan satış sektöründe özgürce çalışarak tercih edebilirsiniz.

Sizin de Hayalleriniz Gerçek Olabilir

Herkes çocuklarına, ailesine, hobilerine zaman ayırabileceği bir iş hayali kurar ancak hayallerini gerçekleştirme noktasında çoğu insan sabit gelirini riske atacak bir girişim yapmaya cesaret edemez. Ancak “Hem iş hem tatil olmaz” anlayışı, doğrudan satış sektörü ile tarih oluyor. Artık herhangi bir ofis ortamına mecbur olmadan dilediğiniz yerde para kazanabilirsiniz. QNET ailesi doğrudan satış modeliyle hayallerindeki hayatlara kavuşanlarla dolu.

Mesela, kışın Uludağ’da kayak yaparken kazanıyor olmak kulağa imkansız gibi geliyor olabilir. Uludağ’da sosyalleşirken network ağınızı genişletebilir bu sayede para kazanmaya devam edebilirsiniz. QNET bu iş imkanını tam 21 yıldır, sayısız bağımsız temsilcisine sağlıyor.

qnet blog2

 

Doğrudan Satış Sektörü

Adından da anlaşılacağı gibi doğrudan satış modelinde, satış için alıcı ve satıcı arasında aracı bulunmaz. Satış temsilcisi ürünün hem tanıtımını yapar hem de ürünü doğrudan tüketici ile buluşturur. Yani potansiyel müşterinin olduğu her yer onun için iş yeridir.

Satış temsilcisinin müşterinin ayağına gittiği bu iş modelinde herhangi bir uzmanlık ihtiyacına, yaş ve cinsiyet sınırlamasına yoktur. Çünkü satış tecrübesi kazanmak, kişinin kendi çabasına bağlıdır. Çok sayıda yeni insanla tanışmak, sattığı ürünün özelliklerine hakim olmak, ürünü doğru anlatmak ve doğru hedef kitleyle buluşturmak, başarılı bir temsilci olmanın yollarındandır. Yani doğrudan satış yapan kişiler kendi işlerinin patronu olabilir, kendi satış yöntemlerini geliştirebilirler. Kısacası, doğrudan satış modelinde iş dünyasına dair bütün ezberler bozuluyor.

Doğrudan satışın sermaye gerektirmeyen yapısı ile daha önce çeşitli girişimleri başarısızlıkla sonuçlanan, zaman ve para kaybeden herkes kazanıyor. Doğrudan satış sektörü tamamen yasal olmasıyla birlikte, gün geçtikte ekonomideki payını da büyütüyor.

qnet blog3

Dijital Dünya ile Gelen Özgürlük

  1. yy’da değişen iş modellerinin sebebi büyük ölçüde dijitalleşme oldu. Çoğu zaman fiziki olarak bankalara bile ihtiyacımız olmuyor. Mobil uygulamadan bütün işlerimizi halledebiliyoruz. Sözünü ettiğimiz dijital dünya hızı ile birçok engeli de ortadan kaldırdı. Artık en kazançlı meslekler de girişimcilik fikirleri de dijital dünyaya taşındı.

Alışveriş alışkanlıklarımızın da sil baştan yaratıldığı bu dönemde, dijital dünya ile doğrudan satışı birleştirerek bir yere bağlı kalmadan dünyanın her yerinde para kazanabilirsiniz. Kim bilir belki de çok istediğiniz dünya turuna çıktığınızda doğrudan satıştan kazandığınız gelir seyahatinizi finanse edebilir, dahası birikim yapmanızı sağlayabilir.

Diğer Yazılarımız İçin: QNET Nedir?

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz