Cuma, Haziran 2, 2023

ÇEVREYE DUYARLI SU ARITMA SİSTEMİ QNET HOMEPURE NOVA

Son yıllarda çevre kirliliği ve beraberinde gelen iklim krizleri bizi doğada ihmal ettiğimiz alanlara dikkat kesilmeye zorluyor. İhmal ettiğimiz alanların başında da su geliyor. Bilim adamları temiz su ile sürdürülebilir enerji konusuna dikkat çekiyor. QNET de bu konuyu göz ardı etmeyerek çevre dostu örnek bir davranış sergiliyor. QNET, HomePure Nova ile kaliteli ve temiz suya ulaşımı kolayca sağlıyor.

Temizlik Kadar Suyun Kalitesi De Önemli

Dünya Sağlık Örgütü’nün sunduğu rapora göre günümüzde sıkça karşılaşılan hastalıkların sebepleri arasında su da yer alıyor. Güvenilir kaynaktan temin edilmeyen su hastalık taşıyor. Evlere takılan çoğu su arıtma filtresi şebeke suyunu yeterince arıtamıyor. Yeterince temizlenmeyen su insanlarda hastalığa sebep oluyor. QNET HomePure Nova suyu 9 aşamadan geçirerek “Pi Suyu” veriyor.

Pi Suyu Ne Demek ?

Pi Suyu, Japon bir bilim adamı tarafından bulunan ve insan vücudundaki sıvıya en yakın su olma özelliğini taşıyan sudur. Halk arasında “yaşayan su” olarak da bilinir. Bilim adamlarının “en sağlıklı su” olarak tanımlamalarının sebebi, insan vücudundaki sıvıya yakın olmasıdır. QNET HomePure Nova’nın 9 aşamadan geçirerek filtrelediği su “Pi Suyu”dur. Pi Suyu, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun denge mekanizmasına yardımcı olur.

QNET HomePure Nova Sağlığa Olduğu Kadar Çevreye De Duyarlı

Doğal kaynakların tükenmek üzere olması ve çevre kirliliğinin de önüne geçmek için dünya genelinde “sıfır atık” (zero waste) hareketi başladı. Bu hareket çerçevesinde tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmek mümkün. Peki nasıl? Alışverişlerde plastik poşet kullanmayarak, plastik şişe yerine cam şişe kullanarak, yemekleri cam veya metal beslenme kutuları içinde taşıyarak mümkün.

cevreye duyarli

QNET HomePure Nova sıfır plastik hareketine de katkı sağlıyor.

QNET HomePure Nova bu konuda mutfakta devreye giriyor. Su arıtma filtresini kullanarak şebeke suyunu içme suyuna dönüştürerek evlerde daha az plastiğe ihtiyaç duyulur. Plastik şişelerin doğada 400 yıl gibi bir süreçte yok olduğunu göz önüne alırsak; su arıtma kullanmak ciddi anlamda plastik tüketimini azaltmak anlamına gelir. Öbür taraftan, işe veya okula giderken yanımızda taşınan cam şişe de aynı şekilde doğaya fayda demektir.

Ayrıca, QNET HomePure Nova  herhangi bir teknik servis veya elektriğe ihtiyaç duymaz. Elektrik kullanmadan çalışması da çevreye zarar vermediğini gösterir. Kullanılmadığı zamanlarda enerji harcamaz ve doğaya zarar vermez.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz