Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET, Birtakım İhlaller ve Görevlerini Suistimal Etmeleri Nedeniyle Dünya Genelinde 409 BT İle Anlaşmasını Sonlandırıyor

QNET olarak, gerek yaşam kalitenizi arttıran birinci sınıf ürünlerimizle, gerek sunduğumuz geçerliliği ispatlanmış iş imkanlarıyla insanlara hayatlarında sorumluluk almaları için fırsat tanımaktan gurur duyuyoruz. QNET, 1998’den bu yana Orta Doğu, Afrika, Asya ve Avrupa’yı kapsayan küresel bir müşteri ve distribütör topluluğu inşa etti. Böylece en çok umut vadeden ekonomik bölgelerin bazılarındaki mikro girişimcilere yardımcı olundu.

Bu durum; QNET’in profesyonelliği, sorumluluk bilincini ve özümsediği etik değerleri temsil eden binlerce sadık, çalışkan ve özverili bağımsız temsilci tarafından mümkün hale getirildi. Bununla birlikte çeşitli ülkelerde, sergiledikleri davranışlar nedeniyle QNET için ciddi bir endişe kaynağı olan az sayıda bağımsız temsilci de mevcuttu. Politikalarımızı ihlal eden davranışlar, QNET’in itibarının ağır bir biçimde zedelenmesi gibi ciddi sonuçlara yol açtı. Küçük bir grup tarafından gerçekleştirilen bu kötü uygulamalar, şirketin son 22 yıl içerisinde inşa ettiği marka değerini yıprattı.

QNET bugün, şirket politikalarımızı ihlal eden ve etik ile ilgili kurallarımıza ters düşecek şekilde görevlerini çeşitli biçimlerde suistimal ettikleri tespit edilen 22 ülkeden 409 BT ile anlaşmalarını feshetti.

Unknown 1

İlgili BT’lerin TK Numaralarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

QNET’in, herhangi bir şekilde yasa dışı, yanıltıcı veya profesyonelliğe aykırı eylemlerini teşvik etmek amacıyla QNET ismini kullandığı tespit edilen kimselere karşı ‘Sıfır Tolerans Politikası’ izlediğini herkese hatırlatmak isteriz. Bu tür profesyonelliğe aykırı davranışlar, yıllarca sıkı bir şekilde çalışarak meşru bir doğrudan satış işi kuran ve bunu şirket yönetmelikleri ile bulundukları ülkelerdeki yasalara uygun bir biçimde yapan binlerce BT’nin geçim kaynağını etkilemektedir.

Bu fesih işlemleri, QNET ve V tarafından; şirketimizi ve şirketimizin itibarını, dolayısıyla da işletmemizin büyümesini doğrudan etkileyen, en iyi pazarlardaki sahalarda çalışan bağımsız temsilcilerimizin ve şirketimizin karşılaştığı en mühim sorunları ele almak için başlattığı bir dizi atılımın öncelikli olanını temsil ediyor. Önümüzdeki haftalarda, bulunduğumuz pazarlarda şirket politikalarımızın ve prosedürlerimizin uygulamasını sağlamaya devam ettikçe değişikliklerle ilgili duyurularda bulunulacaktır.

QNET Şirket Politikaları ve Prosedürleri ile Davranış Kuralları hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Birlikte herkes için, sağlam ve sürdürülebilir bir iş kurmak amacıyla çalışalım!

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz