Cuma, Haziran 2, 2023

QNET İle Doğrudan Satışın Avantajları

21. yüzyılın gözde mesleklerinden biri şüphesiz girişimcilik. Peki nedir girişimcilik? Girişim, kar amacıyla risk alarak yeni bir iş kurmak, girişimci de üretim unsurlarını mal ve hizmet üretimi yapmak üzere bir araya getiren kişi anlamına geliyor. Günümüzde girişimcilik anlayışının doğrudan satış faaliyetlerine dayandığı satış sektöründe QNET, 20 yıldır sağladığı avantajlar ile girişimcileri sonuna kadar destekliyor.

 

Doğrudan Satış Tarihçesi

Doğrudan satış 1970’li yıllardan beri dünyada yasal olarak kabul gören bir pazarlama tekniği. Sıkça duyduğumuz network marketing de bir doğrudan satıştır aslında. Bu satış şeklinde, şirketler ürünlerini alternatif kanallarla direkt kullanıcıya dağıtabilir.

Amerika’da ortaya çıkan bu sistemin kurucusu Carl Rehnborg olarak kabul ediliyor. Rehnborg, kariyerine kimyager olarak başlıyor; iş hayatında edindiği tecrübelerle yeni bir sistem geliştirerek pazarlama dünyasına adını yazdırıyor. 1934 yılında ilk multi-vitamin şirketini kuruyor. Deneyimleri ona, insanlara ürünü tavsiye etmenin reklamdan daha fazla etki ettiğini öğretiyor. Bunun üzerine kendi ürünleri için doğrudan satışa başlıyor. QNET ise bu girişimden yıllar sonra bir başka yenilik getirip e-ticaret ile doğrudan satışı birleştiriyor. Bünyesindeki bağımsız temsilcileri ile sektörün öncülerinden biri oluyor.

 

QNET İle Doğrudan Satışta Yer Almak

2010 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan QNET, kurulduğu ilk günden bu yana kaliteli hizmet ve ürün anlayışını benimsiyor. Girişimciler, herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymadan QNET iler doğrudan satışa yöneliyor, hayallerine her geçen gün bir adım daha yaklaşıyor. ONET’in alışılagelmiş iş kurma modellerinden tamamen farklı olması, 21. yüzyılda bambaşka bir çağa gözünü açan Z kuşağının ilgisini çekiyor. QNET Orta Asya ve Rusya Bölge Müdürü Cem Geyik, verdiği bir röportajda bu durumu “Biz QNET Türkiye olarak sektör büyümesinin üzerinde bir büyüme gerçekleştiriyoruz. Özellikle kendi işini yapmak isteyen Z kuşağından talep alıyoruz.” şeklinde ifade ediyor.

 

Avantajları

Doğrudan satış sektörü geçtiğimiz yıllara oranla Türkiye’de %17 büyüme göstermiş durumda. Bu da ne kadar çok insanın sektörün avantajlarından faydalandığını gözler önüne seriyor. QNET bireysel temsilcileri mesai saatlerine bağlı kalmadan hem kendine vakit ayırabiliyor hem de işini yapabiliyor. Mesai kavramının olmadığı bu çalışma biçiminde insanlar ürün satışları sayesinde ek gelir elde edebiliyor.

Öte yandan, sabit bir çalışma merkezinin olmayışı da tercih sebebini açıklıyor. Dört duvar yerine her yerde çalışabilmek sosyalleşmeyi de sağlıyor. QNET, temsilcilerine evden ya da en sevdiği kafeden çalışma imkanı sunuyor. Böylece uzun saatler boyunca kapalı ortamda bulunmaktan doğan stres minimuma iniyor. Ayrıca “hem iş hem tatil olmaz” algısını da yıkıyor.

Tecrübenin önemli olmadığı sektörde QNET ailesine katılanlara çeşitli eğitimlerle doğrudan satışın inceliklerini aktarıyor. Temsilcilerin verilen eğitimlerle kendilerini yetiştirmelerine önem veriliyor.

QNET, doğrudan satış sektöründe yer almak isteyen herkese kapılarını açıyor. Deneyimli veya deneyimsiz fark etmeksizin 18 yaşını doldurmuş her birey QNET Bağımsız Temsilci olabiliyor. E-ticaret ile doğrudan satışı bünyesinde birleştiren şirket başarısını sürdürmeye devam ediyor.

 

Diğer yazılarımız için: Doğrudan Satışta Her Yerden Kazanın

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz