Perşembe, Mart 23, 2023

QNET KADIN GİRİŞİMCİLERİN DESTEKÇİSİ

QNET Kadınlarının Eliyle Yeşeren Yeni Bir Dünya!

Bir ülke ekonomisinde büyüme eldeki kaynakların etkin kullanılmasıyla gerçekleşiyor. Söz konusu kaynaklar arasında en önemlisi ise şüphesiz iş gücü. ‘Sanayi Devrimi’ne kadar iş gücünde cinsiyet eşitsizliği ile kadınların çalışma hayatında geri planda kaldığı gözleniyor. Bunun temelinde toplum içinde yazısız kural olarak yer alan ‘kadının evinden ve ailesinden sorumlu olması’ düşüncesi yer alıyor.

 

Korkuyla yaklaşmayı bıraktığınız her deneyimde güç, cesaret ve güven kazanırsınız. Bunu kendinize söylemenizde bir sakınca yok: Büyük bir korku içinde yaşadım. Bir sonrakinin de üstesinden gelebilirim. Unutmayın, asıl yapamayacağınızı düşündüğünüz şeyi yapmalısınız.’’

-Eleanor Roosevelt

 

Sanayi Devrimi ile birlikte dünya genelinde kadın nüfusu evden çıkıp iş gücüne katılıyor. O gün bugündür kadınlar iş hayatında yer alıyor. Onlar, ülke ekonomisine katkıda bulunurken aynı zamanda kadının iş gücüne katılımıyla ilgili farkındalık yaratıyor.

 

Biz kadınlar, etrafımızdaki herkesin mutlu ve sağlıklı olmasını önemseriz. Küçük ya da büyük olması fark etmez, her zaman karşımıza çıkan günlük zorlukların üstesinden gelmemizi sağlayacak yollar buluruz. Biz etrafını besleyen varlıklarız ve doğuştan girişimcileriz.” 

Malou Caluza, QNET CEO’su  

 

Dünyanın kadın istihdamını; cinsiyet, din, dil, ırk, etnik köken, eğitim seviyesi ayırt etmeksizin her kesimden katılımı destekleyen önde gelen şirketleri arasında bulunan QNET, ürünlerini bağımsız temsilciler aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyor. Bağımsız temsilci ailesine katılan bireyler arasında çoğunlukla kadınlar bulunuyor. Bağımsız temsilciler ürünleri tüketicilerle buluştururken çeşitli pazarlama ve satış teknikleri geliştiriyor ve doğrudan satışa dair tecrübe kazanıyor. Kazandıkları tecrübe ile güçlenerek kariyerlerindeki başarı merdivenlerini tırmanmaya devam ediyor. QNET, 20 yılı aşkın süredir doğrudan satış sektöründe yer alırken kadın girişimcileri de destekliyor. Onların iş hayatına atılmasını, içlerindeki potansiyel gücü keşfetmesini önemsiyor ve bu konuda çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor.

 

Kadınlar olarak; gücümüzü başarıya dönüştürmek için kendimizde keşfetmemiz gereken üç şey var. Çalışanlarımızın güçlü ve zayıf yanlarını anlamak için sahip olduğumuz yetenek. Başkalarını ve kendimizi yetenekli liderler olarak sevmemize izin veren bir kalp. Bize ilham vermeleri için insanlara destek olmayı öğreten bir yardım eli.

-Donna Imson-Lecaroz, Network Lideri

 

Doğrudan satış sektöründe kariyere sahip olan ve bu alanda ilerleyen kadınlar, süreç içerisinde geliştirdikleri networkler sayesinde çabalarıyla doğru orantılı gelir elde ediyor. Ayrıca, bu süreçte zamanla en önemli beceri haline gelen network geliştirmek; güçlü ve zayıf yönlerin fark edilmesini sağlıyor. QNET, bağımsız temsilcilerinin her anında yanında yer alıyor. Gerek eğitimleri gerek danışmanlıkları ile girişimcilik yolculuğunda kadınları yalnız bırakmıyor. Bağımsız temsilci ailesinde yer alan kadın girişimcilerinin başarı hikayeleri, dünyanın dört bir yanında yaşayan kadın girişimcilere destek ve umut oluyor.

 

‘’Bizi biz yapan şeylerin mücadelelerimiz olduğuna inanıyorum. Eğer gençken çalışmak zorunda kaldığımda karşılaştığım zorluklar olmasaydı, girişimci olmayı düşünmezdim. Güzel olan, karşılaşılan zorlukların ardından harika kazanımlar elde edebilmek.’’ 

-Narjis Ryweck, Network Lideri

 

18 yaşını doldurmuş her bireyin bağımsız temsilci olabildiği QNET’te, her yaştan ve her koşuldan kadınlar destekleniyor. QNET’te, birlikte üretmenin sonucu olan emek ve değerler her zaman ön planda tutuluyor. Son beş yıl içinde, diğer sektörlere oranla doğrudan satışı seçen bireylerin sayısı artış gösteriyor. Özellikle doğrudan satışın seçilmesinin sebepleri arasında; temsilcilere özgürlük sağlaması, mesai saati ve mekan kısıtlamasının olmaması sıralanıyor. QNET ailesinde yer alan kadın temsilciler, hem çalışma hayatında yer alıyor hem de aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. İş hayatının getirdiği zorlukları edindikleri tecrübeyle aşarak yeni kadın girişimcilere ilham kaynağı oluyorlar.

QNET olarak, tüm dünya kadınlarının hayatına sevgiyle dokunan kocaman bir aileyiz! QNET kadınlarının yazdığı sayısız “başarı hikayesi” geleceğin binlerce başarılı kadınına yol gösterici nitelikte. Birlikte sevgi dolu bir kalp, şefkatli bir yardım eli, yaşama değer katan bin yetenek olabiliriz, bunu yapabiliriz.

 

‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kutlu olsun.

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz