Salı, Haziran 6, 2023

QNET VE Home Pure İklim Değişikliği Temalı Dünya Su Günü’nü Kutluyor

Yaşam su ile başlar. Bunun önemi son günlerde bir kez daha karşımıza çıktı. Dünya, kendini çepeçevre saran salgın hastalıklarla mücadele ederken, uzmanlar önce “bol bol su için” tavsiyesinde bulunuyor.

Sürdürülebilir Yaşam

Son birkaç yılda iklim değişikliği, beraberinde yeni yaşam tarzı arayışları getirdi. Bu da insanları sürdürülebilir olanı bulmaya doğru itti. Bu arayışlar sonucunda da yepyeni bir yaşam tarzı olan sürdürülebilir yaşam anlayışı ortaya çıktı. Sürdürülebilir yaşamın ana fikri, doğal kaynakları korumak ve daha az tüketmek üzerine kurulu. Doğal kaynaklar arasında da özellikle su, tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmasıyla dünya üzerindeki en büyük sorunların başında yer alıyor.

Dünya Su Günü

Dünya Sağlık Örgütü’nün hazırladığı su raporunda, günümüzde bulaşıcı hastalıkların temel sebepleri arasında su kirliliği yer alıyor. Kirli suyun taşıdığı zararlı organizmalar, özellikle bağışıklık sistemi güçlü olmayan insanlar üzerinde fazlasıyla etkili.

Temiz su sorunu, Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda ilk kez 1992 yılında gündeme geldi. Birleşmiş Milletler, giderek büyüyen su sorununa dikkat çekmek amacıyla bu duruma bir gün adamak istedi. İçilebilir su kaynaklarının korunması konusunda somut adımlar atılmasına teşvik olması amacıyla, 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 22 Mart tarihini “Dünya Su Günü” olarak ilan etti.

Bugün dünya olarak iklim değişikliği ve temiz su sorunu ile mücadele ederken, günlük rutinimizi aşırı tüketimden kaçarak ve doğal kaynaklara daha az zarar vermek üzerine kurmak zorundayız.

İklim Değişikliği ve HomePure Nova

Biz de QNET ailesi olarak 2020 yılında Dünya Su Günü’nde, size iklim değişikliği ve su krizine basit bir çözüm yolu öneriyoruz: HomePure Nova. Sadece mutfak musluğuna takacağınız bir filtre ile temiz ve güvenli suya ulaşabilir, doğal kaynakları korumak adına ilk adımı atabilirsiniz.

HomePure Nova, plastik su şişelerine olan ihtiyacı azaltırken, sahip olduğu sertifikalı su filtresi ile size güvenli içme suyu sağlar. Halk arasında “yaşayan su” olarak isimlendirilen “Pi suyunu” elde etmenize olanak tanır. HomePure Nova, çalışırken elektriğe ihtiyaç duymaz ve diğer su arıtma cihazları gibi atık su elde etmez.

HomePure Nova’nın 9 Aşamalı Filtreleme Sistemi

QNET HomePure Nova sahip olduğu filtreleme sistemi ile, suyu 9 aşamadan geçirerek en temiz suyu içmenize yardımcı olur. İçerisindeki malzemelerin her biri, sahip olduğu özellikler sayesinde Pi suyuna ulaşmak için suyu filtreler.

  • Suyun pH derecesini ayarlar.
  • Seramik toplar, sağlıklı içme suyunu elde eder.
  • Negatif iyonlu toplar, vücuda mineral geçmesini sağlar.
  • Silver-lite taşı ile bakterilerin çoğalmasının önüne geçer.
  • Tortu filtresi ile suda bulunan katkı maddelerini ayrıştırır.
  • Uzak kızılötesi ışın topları ile gözle görülmeyen molekülleri tespit eder.
  • Bakteri önleyici karbon tozu sayesinde, suyun içindeki bakteri oluşumunu engeller.
  • Yüksek performanslı etkin karbon blok filtre ile kötü koku ve tadı ortadan kaldırır.
  • 35+ Ultratech Fiber Membran teknolojisi sayesinde, filtreleme işlemini daha hızlı gerçekleşir.

 

HomePure Nova, Su Kalitesi Derneği (WQA) tarafından onaylanan dünyanın ilk Ultrafiltrasyon su filtresi olup, NSF/ANSI P231 ve P244’e göre patojen bakteri ile virüslerin azaltılmasında etkilidir.

Siz de bu yıl Dünya Su Günü’nde, sadece evinizde yer vereceğiniz bir su filtresi ile sürdürülebilirliğe katkı sağlayabilirsiniz. Hem en sağlıklı suya erişirsiniz hem de doğada daha az iz bırakırsınız.

Temiz su ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin ve suyla bağlanan yaşamınızı koruyun.

Diğer yazılarımız için;  ÇEVREYE DUYARLI SU ARITMA SİSTEMİ QNET HOMEPURE NOVA

 

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz