Salı, Haziran 6, 2023

Ramazan Ayında Vücudunuzu Susuz Bırakmayın!

Ramazan ayı, İslam dünyası için özel bir önem taşır. Bir ay boyunca oruç tutulur, iftar sofraları paylaşılır, birlik ve beraberliğin önemi hatırlanır.

Bu sene Ramazan’da iftar sofraları maalesef kalabalık olmayacak. Gelecek güzel günler için sağlığımız konusunda biraz daha dikkatli olmamız gerekli. Bağışıklık sistemini güçten düşürecek yiyecekler tüketmemeye özen gösterdiğimiz gibi iftarla sahur arasında bol bol su içmeyi de ihmal etmemeliyiz.

Ramazan’da Su Tüketimi Neden Önemli?

Ramazan’da oruç, su ihtiyacını arttırır. Oruç tutmak, uzun saatler yemek yememek demektir. Sahur ile iftar arasında su dahil hiçbir şeyin tüketilmediği aralıkta bünye enerjisini toplayamayabilir. Metabolizmayı çalıştıran temel etkenin su olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman, susuzlukla birlikte gelişen sağlık sorunları meydana gelebilir. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde su tüketimine daha fazla dikkat etmemiz gerekir.

Sağlıklı bir insanın günde 2,5 litre su içmesi gerekir. Çoğu zaman insanlar su yerine çay, kahve gibi sıvılar tüketme eğilimi gösterir. Bu durum, metabolizmayı bozduğu gibi vücut dengesine de zarar verir.

Uzun süren açlık boyunca vücudun alması gereken suyu iftarda bir anda almak da böbrekleri yorduğu için sağlığımız açısından pek iyi bir durum değildir. İdeal olan iftar ile sahur arasında dengeli bir biçimde su almaktır.

Ramazan ayında vücudunuzun su dengesine dikkat edin

Ramazan ayında su konusunda dikkatli olmamız gereken tek husus su tüketim miktarı değil elbette. Suyun kalitesine de dikkat etmemiz gereklidir. Kaliteli su, kaliteli yaşam demek.

HomePure Nova sayesinde, suyun içinde bulunan zararlı maddelerden arındırılmış saf su ile doğru suyu tüketebilirsiniz.

İftar Sofralarının Konuğu HomePure Nova Saf Su

Dünyayı tehdit eden salgın bize her alanda birçok şey öğretti. Bunların başında elbette sağlık ve hijyen geliyor. Uzmanlar sağlıklı kalmak konusunda bağışıklık sisteminin kilit rol oynadığını her fırsatta vurguluyor. Bu yıl pandemi dönemine denk gelen Ramazan’da bağışıklık sisteminize iyi bakarak hastalıklara karşı dirençli kalabilirsiniz.

HomePure Nova, suyu dokuz aşamadan geçirip saf suyu verir. Filtreleme işlemiyle elde ettiği saf su, her canlı vücudunun ürettiği suya en yakın su olarak bilinen Pi suyudur.

Siz de hem iftar hem sahur sofralarında HomePure Nova su filtrelerinin doğal suyuna yer vererek kendinize bir iyilik yapabilirsiniz. Bir insanın günlük olarak sudan alması gereken mineralleri, Ramazan ayında HomePure Nova sularından alarak metabolizmanızı da dengede tutabilirsiniz.

HomePure Nova’dan gelen saf su ile Ramazan’da da temiz yaşam sürmeye devam edin.

 

Diğer yazılarımız için; Dünyayı Kurtarmaya Suyundan Başla!

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz