Cuma, Ocak 27, 2023

İlk Kez Deneyimleyeceğimiz Pandemide Bayram Nasıl Olacak?

İslam alemi için hayli kıymetli olan Ramazan Ayı, bayramla birlikte sona ermek üzere. Fakat bu bayramı, diğerlerine göre biraz buruk geçireceğiz . Pandemi sebebiyle evlerimizdeyiz ve sevdiklerimizin sağlığı için onların yanına gidemiyoruz. Elbette bütün bu süreçler bitecek ve biz yine kalabalık sofralarda bayram kahvaltısı yapacağız. Ancak, o bayram günlerine erişmek için önümüzdeki bayramda dikkat etmemiz gereken birkaç şey var. Çünkü, sağlığımız her şeyden önemli.

Bayramda Bunlara Dikkat!

Yeni normalimiz olan sosyal mesafenin etkin olduğu bir bayram geçireceğiz. Fakat her ihtimale karşı sağlığımız için tedbirleri elden bırakmamalıyız. Çifte bayram yaşamak için pandemi sürecinde kazandığımız alışkanlıklarımıza devam etmeliyiz.

pandemi ve bayram nasıl gececek blog min

Dışarı Çıkarken Maske ve Eldiven Takmayı Unutmayın

Mecbur kalmadıkça evlerimizden çıkmıyoruz. Çıktığımız zaman da maskemizi ve eldivenimizi takmayı ihmal etmiyoruz. Çoğu ilde maskesiz sokağa çıkma yasağı olsa da her nereye gidersek gidelim maske ve eldiven takalım. Çünkü solunum ve hava yoluyla bulaşma ihtimali daha yüksek olan virüsten korunmanın en kolay ve en önemli yolu bu.

Kişisel Hijyen Artık Daha da Önemli

El yıkamak, kolonya ve dezenfektan kullanmak virüsle mücadele sürecinde adeta silahımız oldu. Kazandığımız bu alışkanlıkları hep sürdürmeliyiz. Çünkü herhangi bir salgının yayılmasını önleyen en etkili yöntem hijyen. Önceki bayramlarda misafirlere ferahlamaları için ikram ettiğimiz kolonya hep başucumuzda olmalı. Ayrıca evimizi ve odalarımızı sık sık havalandırmalıyız. Uzun süre kapalı kalınan ortamlar hem fiziksel hem de ruhsal sağlığımıza yararlı değil.

Bayramlaşma Merasiminde Sosyal Mesafe

Bayramlaşma sırasında küçüklerin büyüklerinin elini öpmesi çok eskiden beri sürdürdüğümüz geleneğimiz. Adetlerine, gelenek ve göreneklerine düşkün birçok toplum için bunların yerine getirilmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Eskisi gibi çok sık gelip gidenimiz olmayacak olsa da ev halkıyla ve komşularımızla bayramlaşmak isteyeceğiz. Ancak bu bayram sağlığımızı korumak için bayramlaşırken sosyal mesafeyi korumaya mecburuz. Çevremizdekilerle fazla temas etmemeye özen göstermeli, misafir ağırlarken de sosyal mesafeyi korumaya dikkat etmeliyiz.

Susuz Kalmamaya Dikkat Edin

Bayram deyince aklımıza hemen lezzet şöleni geliyor. Bu bayramı evde geçirirken lezzet şölenini dozunda bırakmalıyız. Çünkü sıcak bir Ramazan ayının ardından yine sıcak bir bayram geçireceğiz. Bu nedenle ağır yemekler yememeli ve bol su içmeliyiz. QNET HomePure Nova su filtrelerinden elde ettiğimiz temiz ve sağlıklı suyu bolca tüketmeliyiz.

QNET HomePure Nova suyu 9 aşamadan geçirerek filtreler ve Pi suyunu verir. Pi suyu, her canlı vücudunun ürettiği suya en yakın su olarak bilinir. Sağlıklı kalabilmek için QNET HomePure Nova ile arıtılmış, günde 2.5 litre saf su içmeliyiz.

Unutmamalıyız ki salgın hastalıklardan bağışıklık sistemimizi güçlü tutarak korunuruz. Güçlü bağışıklık sisteminin en iyi yolu da sağlıklı sudan geçer.

Sağlıklı ve Mutlu Bayramlar.

 

Diğer yazılarımız için; Ramazan Ayında Vücudunuzu Susuz Bırakmayın!

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz