Pazartesi, Mart 27, 2023

Yeni Normalde Zamanı Yakalayın!

Bu sene öğrendiğimiz pandemi kelimesi hayatımızda birçok şeyi değiştirdi. Mesela sevdiklerimizden uzak bir bayram geçirdik. Günler, aylar, yıllar derken dakikaların bile ne kadar önemli olduğunu idrak ettik. Yeni normal sürece girerken geçen zamanı QNET Bernhard H. Mayer saatleriniz ile yakalayın. Her şeyden önce saatlere iyi bakım yapın. Çünkü saatler bize tarihe tanıklık etmeyi, değer bilmeyi ve hayatın ne kadar kısa olduğunu hatırlatır.

Asırlar Boyu Mükemmellik

Mayer ailesi saatlerini 1871’den beri kendileri üretiyor. Tamamen el işçiliğine dayalı bu üretim onların mükemmellik anlayışını yansıtıyor. İşlerinde mükemmeli yapmaları ve teknik bilgilerini el becerileri ile harmanlamış olmaları Bernhard H. Mayer saatlerini dünya çapında ön planda tutuyor.

yeni normal ve zaman

Bernhard H. Mayer, bu mükemmelliğini sadece saatlere yansıtmıyor. Tasarladığı mücevherlere de imzasını atıyor. QNET Bernhard H. Mayer mücevher koleksiyonu lüksü zamansızlıkla birleştiriyor. Böylece her giyim tarzı kendine has parça bulabiliyor.

Zamanı Hatırlayın

QNET Bernhard H. Mayer saatleri ve takılarıyla şıklığınızı tamamlamadan önce onların bakımı için zaman ayırın. Her bir parça ile vakit geçirirken kıymetini bildiğiniz veya bilemediğiniz zamanı düşünün. Her stil sahibi insanın saatleri ve takıları arasında bir bağı vardır. Saat ve takılarla bir bütün olabilmenin yolu onları anlamaktan geçer.

yeni normalde zamanı yakalayın

QNET Bernhard H. Mayer Aksesuarlarının Bakımı

Eşsiz İsviçre yapımı saat ve mücevherlerin bakımını yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası var.

Bernhard H. Mayer Saatlerinin Bakımı ve Temizliği

Öncelikle saati doğru kullandığınızdan emin olun. Saatinizi yüksek sıcaklıklara maruz bırakmayın. Sıcak suyun içine sokmak veya aracınızın ön panelinde bırakmak saatin arızalanmasına, pil ömrünün azalmasına sebep olabilir. Aynı şekilde aşırı soğuk hava da saatin işleyişini bozabilir. Analog kuvars saati manyetizmaya maruz bırakmayın. Manyetizma saatin hareketini aksatabilir veya çalışma mekanizmasını durdurabilir.

Saati hiçbir zaman kendiniz açmayın. Kirini ya da tozunu temizlemek için bandını ve kasasını yumuşak bir bezle silmeniz yeterli olacaktır.

Su geçirmez özelliğini koruduğundan emin olmak istiyorsanız saatin piminin daima kasaya doğru itilmiş halde olmasına dikkat edin.

QNET Bernhard H.Mayer saatlerinin şıklığını göstermesi için kırılmış veya çizilmiş kristallerini değiştirmeyi aksatmayın. Aksi halde hassas mekanizmasına toz ya da nemin gelmesi ona zarar verecektir.

korona sonrası yeni normal yaşam

Saatin garantisi normal aşınma, yıpranma, yaşlanma ile saatin herhangi bir yerinde meydana gelen bakım, ihmal, kaza hasarlarını kapsamadığını unutmayın.

QNET Bernhard H. Mayer Takılarının Bakımı ve Temizlenmesi

Takıların günlük bakımını onları kullandıktan sonra yumuşak bir bezle silerek yapabilirsiniz. QNET Bernhard H. Mayer takıları gümüş olduğu için kolay aşınabilir. Bakımı ihmal edildiğinde de çabuk lekelenir. Mücevherlerinizi saklarken tokalarını ve pimlerini sabitleyin. Hatta her bir mücevheri ayrı kutularda, fermuarlı torbalarda saklayın. Böylece takılar birbirleriyle temas etmez ve birbirlerine zarar verme durumu olmaz.

Mücevherlerinize bakım yaparken özellikle kancaların, kolyelerin tokalarının, küpelerin ve broşların iğnelerini kontrol edin. Temizlerken bunun gibi ufak vidalara da dikkat edin. Eğer mücevherlerinizin eski parlaklığını yitirdiğini düşünüyorsanız bu konuda bir uzmana götürmelisiniz. Çünkü, evde ultrasonik temizleyiciler veya diğer parlatma yöntemlerini denemeniz, takılarınızda hasara sebebiyet verebilir. Özellikle kaplama mücevherler konusunda daha fazla hassas davranmalısınız.

Zamanın kıymetini bildiğimiz nice sağlıklı günlere…

 

Diğer yazılarımız için; Mükemmel Şıklığın Değişmeyen Parçası: Saat

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz