Salı, Haziran 6, 2023

Chief’ten Covid-19 Sürecinde Doğrudan Satış Üzerine En Önemli Dersler

Covid-19 karantina süreci sırasında doğrudan satış üzerine çeşitli tavsiyeler edinmek niyetindeyseniz çok sevgili Chief Pathman Senathirajah kesinlikle dinlemeniz gereken kişi. Belirsizliklerle dolu bu zamanda en çok ihtiyaç duyduğumuz neşeyi sunmasının ve hatta yemek pişirme derslerinin yanı sıra, Chief an itibariyle her Pazar günü ilham verici Instagram Live oturumları gerçekleştiriyor. Chief Pathman’ın pratik yapmak açısından önemli birtakım ödevler ve Chief’in kendine özgü mizah anlayışını içeren konuşmaları, Covid-19 sürecinde doğrudan satış üzerine ipuçları ile dolup taşıyor.

Kaçırmış olmanız ihtimaline karşı, Chief Pathman’ın Covid-19 sürecinde Doğrudan Satış üzerine verdiği en önemli dersler, ekip oluşturma ve hedeflerinize nasıl ulaşacağınıza dair bilmeniz gerekenler burada!

  1. Karantina Sürecinin Yeni Konfor Alanınız Haline Gelmesine İzin Vermeyin

Karantina sürecini göz önünde bulunduracak olursanız bu sıra dışı durumun bizim yeni normalimiz haline gelmesinin ne kadar kolay olduğunu görürsünüz. Chief bizi, o dönemde aşmamız gereken yeni bir engel olarak tanıdığımız karantina sürecinin başında taşıdığımız heyecanı korumamız konusunda teşvik ediyor. Yeni durumlara adapte olmamız ve uyum sağlamamızın önemli olduğunu ancak karantina sürecinde gerektiğinden fazla rahatlamamamızı, aksine kendimizi geliştirmeye devam etmemiz gerektiğini söylüyor. “Tutkularınızda, bağlılıklarınızda ve görevlerinizde hiçbir değişiklik olmamalı.”

  1. Doğrudan Satış Hakkında Doğru Yaklaşımı Geliştirin

Chief, bu süreci bir tatil veya mola olarak görmek yerine, doğrudan satış alanında başarıyı yakalamak için ŞU AN en iyi zaman diliminde olduğunu hatırlamamız gerektiğinde ısrar ediyor. Bunun bizim geçim kaynağımız olduğunu hatırlamamız gerektiğini ve bu süre zarfında işimizi bir sonraki seviyeye taşımamak için hiçbir mazeretimizin olmadığını söylüyor. “Bu süreç boyunca yolumuza devam etmek için bilinçli bir şekilde karar vermeliyiz.

  1. Aylak Olmayın

Bu süreç boyunca rahatlamaya heves ediyorsanız, büyük kararlar almaktan kaçınıyorsanız ve ne olacağını bekleyip görmek istiyorsanız, potansiyelinize erişme ihtimalini kaçırıyorsunuz demektir. Chief bu tür kişileri “Aylaklar” olarak tanımlıyor ve bizi bu tür bir zihniyet geliştirmememiz için uyarıyor. Bu yeni gerçekliği kucaklamamızı ve hedeflerimize ulaşmamız için hayatın yeniden “normale” dönmesini beklemememizi söylüyor. “İşlerinizin yavaşlaması ve an itibariyle kendinizi yeterince zorlamamanızın getireceği tehlike, ivme kaybetmenizdir. Ve ivmenizi kaybederseniz geri kazanması çok zor olur.”

  1. Gerçeği Kucaklayın

Chief, corona virüs pandemi haline dair durumun gerçekliğini tam olarak kavrama konusunda yaşadığımız isteksizliğe dikkat çekiyor; yani işleyişin hiçbir zaman normale dönmeyebileceği ya da dönse bile bu karantina/sosyal mesafe uygulamalarına uzun bir süre boyunca, bekli de senenin sonuna dek devam etmemiz gerekeceği gerçekliği. Bir an önce kendimize gelmemiz ve bu durumu yeni gerçekliğimiz olarak kabullenmemiz konusunda ısrar ediyor ve bunun artık günlük hayatımızın bir parçası olabileceğini vurguluyor. Biz, kendi izleme merkezlerimizin CEO’larıyız, yani işletme sahipleriyiz, dolayısıyla yalnızca çalışanlar değiliz. İşlerimiz devam etmek zorundadır, sunumlar yapılmak zorundadır, satışlar sürdürülmek zorundadır; satış rakamları, tıpkı komisyonlar gibi, sürekli yükselmelidir. Hiçbir şey yavaşlamamalı.

  1. Kuruluşunuzu Denetleyin

Denetim yapmanız, temel olarak kuruluşunuzun anlık durumunu değerlendirmeniz anlamına gelir. Bu, an itibariyle nerede bulunduğunuzu değerlendirmeniz ve hedefinize, yani sizin için mümkün olan maksimum başarıya ulaşmanız için hangi adımları atmanız gerektiğine karar verebilmek için bu bilgileri kullanmanız demektir. Daha azına kanaat etmeyin. İlk adımda kendinizi kontrolden geçirin ve iyi bir durumda olup olmadığınızı, çalışmaya hazır olup olmadığınızı ve ne olursa olsun bunu yapmaya kararlı olup olmadığınızı görün. Bir sonraki adım, izleme merkezinize bakmak, gelirinizin sergilediği eğilimi görmek ve buna göre birtakım ayarlamalar yapmaktır.

  1. Tutarlı Kişilere Odaklanın

Kendi ağınızda bulunan potansiyel liderleri tespit edin ve sunumları onların yaptığından emin olun. Eğer sunum yapmakta belirli bir kararlılık gösterebilirlerse ve size haftada bir kere ulaşıp ilerleme raporu sunabilirlerse, siz kendi liderlik becerilerinizi yansıtmış olursunuz. Yalnızca çeşitli örnekler sergileyerek yol göstermeyin; birbirinize destek olabilmeniz ve birbirinizi geliştirebilmeniz için kendi ekibinizin içinden lider figürler çıkarın. Onlarla düzenli olarak konuşun. Bu kişiler sizin en yakın çevreniz. Doğrudan satış, Covid-19 sürecinde başka zamanlarda olduğundan daha farklı olmak zorunda değildir.

 

Diğer bloglarımıza göz atın:  Doğrudan Satış Başarısı İçin Kullanılacak Hayat Dersleri –  Chief Pathman QNET

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz