Cuma, Haziran 2, 2023

AirPure Zayn ile Nefes Almak Artık Daha Rahat

Son zamanlarda risk seviyesinin hayli üstünde olan hava kirliliği sağlığımız için büyük tehlike oluşturmaya başladı. Soluduğumuz kirli hava birçok hastalığa sebep oluyor. Bunlardan biri de damlacık yoluyla bulaşan koronavirüs. Solunum zorluğuna yol açan koronavirüs hava kirliliği ile birleşince temiz havanın neden gerekli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Kirli Hava Arttıkça Rahat Nefes Almak Zorlaşıyor

Fabrikaların çoğalıp şehrin içlerine kurulması, kara yolu ulaşımının artması, kent nüfuslarının kalabalığı derken hava kirliliği tehlikeli boyutlara ulaştı. Öyle ki sosyal izolasyon döneminde herkes evlerindeyken hava kirliliği azaldı, İstanbul boğazında yunuslar dansa başladı, geyikler Londra’da şehir merkezine indi ve daha birçok hayvan insanların yokluğunu fırsat bilip özgürce sokaklarda dolaştı. Çünkü gittikçe sıklaşan orman yangınları hem onları evinden etti hem de bizim soluduğumuz nefesi engelledi.

Temiz Hava Herkesin Hakkı

Bu süreçte temiz havanın insan yaşamında ne derece önemli olduğunu bir kez daha anladık. Sadece dışarıdaki havanın değil; evde soluduğumuz havanın da temizliğini ihmal ettiğimizi fark ettik. Özellikle alerjik rahatsızlıklara sahip olanlarımız için kirli havanın nasıl büyük bir risk taşıdığını göz önüne alınca çözüm yolları aramaya başladık. QNET AirPure Zayn tam da bu noktada devreye giriyor. Beş ayrı filtreleme özelliği ile rahat bir nefes almamızı sağlıyor.

QNET AirPure Zayn Havamızı Değiştiriyor

Yüksek kalite ve standartlarda hazırlanan QNET AirPure Zayn 36 metrekarelik bir alanı kapsayabiliyor. Hitap ettiği alan kapasitesi temizlediği havanın ne kadar geniş olduğunu anlatıyor. Yayıldığı alanda hava yoluyla bulaşan partikül, alerjen, virüs, bakteri, mantar, kötü koku ve VOC’lerin neredeyse tamamını temizliyor, iç mekandaki havayı arıtıyor ve sterilize ediyor. Bu sayede evin içindeki havamızı değiştiriyor.

Beş Aşamada Arıtılan Hava

Alerji Araştırma Vakfı Avrupa Merkezi (ECARF) tarafından test edilip onaylanan QNET AirPure Zayn, havayı beş filtreden geçirip arıtıyor. Standart hava temizleyiciler üç aşamadan geçirirken QNET AirPure Zayn her gün evimize tertemiz havayı sağlamak için HPP+ Elektrostatik Ultraviyole (UV) Işığı ve Ultra Plazma İyon Filtre Teknolojisini bir makinede topluyor.

Hava; ön filtre, ultra plazma iyon filtre, HPP + filtre, aktif karbon filtresi ve UV ışığı aşamalarından geçiyor. Her bir filtre ayrı bir işlevi görüyor. Ön filtre tozları, evcil hayvan döküntülerini toplarken ikinci aşama olan ultra plazma iyon filtre, virüsleri ortadan kaldırıyor. HPP+ filtre küçük bakterileri ve zararlı gazları gideriyor. Aktif karbon filtresi ise kötü kokuları, gaz ve buharları yok ediyor. Son aşama UV ışığı da ultra plazma iyon filtresinin çözemediği mikropları, bakterileri ve virüsleri çözüyor.

QNET AirPure Zayn sadece hava arıtmakla yetinmiyor. Sahip olduğu EMF korumasıyla evin içindeki elektronik cihazların ürettiği kötü etkilerden de koruyor.

Gece, gündüz ve yoğun modu ile üç farklı seçenek sunuyor. Her seçeneğin çalışma süresi hizmet ettiği amaca göre kendi içinde değişiyor. Mesela, gece modu gece vakti herkes uyurken sessiz çalışıyor.  Gündüz modu da kesintisiz günlük çalışma için ayarlanıyor. Yoğun modda ağır kirliliğe sahip havayı hızla temizliyor.

Dünya her geçen gün daha da kirlenmeye devam ederken QNET AirPure Zayn, evimizde rahat bir nefes almamızı sağlıyor.

 

Diğer bloglarımıza göz atın: Suya Sahip Çıkmak Neden Önemli?

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz