Cumartesi, Mart 25, 2023

QNet Gerçekten Dolandırıcı Mı?

QNet neden sıklıkla bir aldatma, piramit sistemi veya insanları aldatmayı amaçlayan dolandırıcı işletme olarak bahsediliyor?

Bu soruyu cevaplamak için öncelikle meşru bir doğrudan satış şirketi ile piramit sistemi arasındaki farkı anlamak önemlidir. Temel fark, yasadışı bir piramit sisteminde, komisyon kazanmak için sisteme daha çok insan dahil edilmektedir; oysa gerçek bir doğrudan satış şirketinde komisyonlar yalnızca ürünlerin satışına dayalı olarak ödenmektedir. Bir kişinin altında çalışan geniş bir insan ağı olsa da eğer perakende ya da herhangi bir ürün satın almamışsa komisyon kazanamazlar.

Piramit sistemi yasadışı olup, katılımcıların büyük çoğunluğu para kaybetmektedir. Kâr elde etmek için ürün satışları yerine yeni temsilciler kazandırmaya dayalıdır, üyelerden büyük miktarda ön ödeme alınır ve iadesi olmayan büyük miktarlarda envanter satın almaya ikna edilir. Ürünleri genellikle çok az veya hiç değeri olmayan ürünlerdir.

Anlayış eksikliği genellikle yasal doğrudan satış şirketlerini yanlış tanıtan insanların dolandırıcılıkla suçlanmasına neden oluyor. Çoğu zaman insanlar doğran satış şirketi hakkında şikâyette bulunduğunda, ya başarılı bir iş kurmak için ne kadar çok çalışıldığının farkında olmuyor ya da başka biri tarafından yanlış yönlendiriliyor. Sonuç olarak QNet gibi şirketler genellikle sonu olmayan medya suçlamalarının, spekülasyonların ve aslı olmayan şikayetlerin kurbanı olurlar.

QNet, Türkiye, Singapur, Hong Kong ve Almanya gibi sektörü yöneten en karmaşık ve katı yasa ile yönetmeliklere sahip ülkelerde yer almakta, tamamen yasal ve yerel kanunlara uygun olarak faaliyet göstermektedir.

Network Pazarlamada bulunan bazı kişilerin etik olmayan faaliyetlerde bulunabileceğini biliyoruz, bu da sektörü karalamalar için kolayca hedef hâline getiriyor. QNet faaliyet gösterdiği herhangi bir ülkedeki yerel düzenlemelere her zaman uyum sağlamış, vergileri ödemiş, yararlı faaliyetlere katkıda bulunmuş ve yeni yatırımlar yapmıştır. Ayrıca, distribütörlerimize sıkı bir mesleki davranış kuralları koyar, bu Politika ve Prosedürleri ihlal edenleri cezalandırırız.

Bu sorunla mücadeleye yardımcı olmak, çeşitli gelişmekte olan ekonomiler için, doğrudan satışın mikro girişimciler yaratan ve topluluklarına katkıda bulunan, dolandırıcılığı gerçek bir doğrudan satış şirketinden ayırt etmek için gerekli mevzuatı düzenleyen gelişen bir endüstri olarak kabul etmek oldukça önemlidir.

 

Diğer yazılarımız için; QNet Nedir? 

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz