Salı, Haziran 6, 2023

QNET Yeni Normalde Hayata Değer Katmayı Sürdürüyor

QNet, 20 yılı aşkın süredir doğrudan satış sektöründe yer alarak kurulduğu günden bu yana dünyaya değer katmayı sürdürüyor. Topluma değer katarken gelişim ve değişimi her şeyin önünde tutuyor; yardımsever ve aktivist olan Gandhi’nin hayatı ile çalışmalarından ilham alarak birçok örnek faaliyette bulunuyor.

Gandhi’nin öğretileri QNet’in kurucularından sonra, QNet ailesine katılan herkesin yol haritası oldu. Şirket ilk gününden beri RYTHM yani dünyaya değer katmak için kendini geliştir fikri doğrultusunda çalışıyor. RYTHM felsefesine göre, başarılı olmak için başkalarının başarılarına da destek olmak gerekiyor. QNet de yaptığı yardımlarla bu fikri benimsediğini gösteriyor. Gandhi’nin paylaşma öğretisi doğrultusunda her yıl düzenli olarak, dezavantajlı grupların yanında desteğe ihtiyaç duyan çeşitli kurumlara bağış yapıyor.

Topluma Destek

QNet, geçtiğimiz kış bütün dünyayı saran Covid-19 salgını sırasında tüm dünyanın geleceği için özveriyle çalışan sağlık personellerine destek oldu ve etkisi azalsa da devam eden kontrollü normalleşme sürecinde desteklerine devam ediyor. QNet ilk olarak Cumhurbaşkanımızın öncülük ettiği “Biz Bize Yeteriz Türkiye” kampanyası sırasında yaptığı bağışla pandemi ile mücadeleye katıldı. Aynı dönemde ülkemizin en köklü sağlık kuruluşlarından biri olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne tek kullanımlık eldiven ve hasta önlüğü bağışıyla tüm dünyanın yaşadığı bu sancılı süreci destekleriyle hafifletmek için elinden geleni yaptı.

Ramazan ayında kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında, otizmli çocukların eğitimi için çalışan Tohum Otizm Vakfı ile hakları risk altında olan çocuklara yönelik çalışmalar yürüten Koruncuk Vakfı’na erzak bağışıyla destek oldu.

Yeni Normale Alışırken…

Salgın; canını dişine takıp mücadele eden sağlık çalışanlarımızın, devlet yetkililerimizin ve toplumumuzun birlikte mücadele etmesiyle birlikte kontrol altına alındı. Maske, eldiven, sosyal mesafe, dezenfektan kullanımı gibi önlemlerle birlikte devam edecek olan yeni normal dönemi başladı. Ancak QNet, salgının kontrol altına alınmasıyla, korunmaya muhtaç çocukları, otizmli bireyleri ve hala hastanelerde savaşını sürdüren sağlık personellerini unutmadı.

Önce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde salgının kontrol altına alınması için çaba gösteren sağlık personellerine ardından salgın süresince ihtiyaçlarına ulaşmakta daha da zorlanan Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü öğrencilerine Brille Premium diş macunu, diş fırçası ve ağız bakım suyu kitleri hediye etti.

Ağız Sağlığının Önemi

Salgının yayılmaması için alınacak kişisel önlemlerden biri de ağız sağlığını korumak. Damlacık yoluyla da bulaştığı bilinen Covid-19 için uzmanlar çoğu kez, ağız sağlığına dikkat etmenin ve solunum bağlantısı olan ağız ve burun temizliğinin kritik önemine vurgu yaptı.

QNet, tüm dünyanın sağlığı için üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Bu yolla sürdürülebilir yaşama katkı sağlarken misyonu doğrultusunda ihtiyacı olan insanları desteklemeyi sürdürüyor. Dayanışmanın bir parçası olmaktan her zaman olduğu gibi gurur duyuyor.

Diğer yazılarımız için; QNet’ten Birlik ve Beraberlik Hamlesi

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz