Pazartesi, Haziran 5, 2023

Brook&Braze ile Ametist Taşı İçinizdeki Gücü Ortaya Çıkartsın

Doğanın bir parçası olan her şey şifalıdır ve insana iyi gelir. Taşları bile! Doğal taşlar doğru kullanıldığı zaman birçok şeye iyi gelir. Kadınların takılarında sıkça kullandığı ametist taşı da bunlardan biri.

Taşa Dair

Ametist Yunanca kökenli bir kelimedir. Etimolojik olarak a – metist olarak ayrılır ve “sarhoş etmeyen” anlamına gelir. Eski Yunan’da ametistten yapılmış kupadan şarap içenin sarhoş etmeyeceğine inanılırdı. Ametist, bugün doğal taşlar arasında en yaygın kullanılanı ve en şifalısıdır. Yine farklı bir kültürel yapıya sahip olan Tibet’te de kutsal sayılır. Tarih boyunca birçok uygarlığın bu taştan faydalandığı bilinir.

Ametist, astrolojiye göre özellikle şubat ayında doğanlarla yani Kova burçlarıyla ilişkilendirilse de bütün element grubunda bulunan burçlara iyi gelir. Büyüleyici mor rengini içindeki demirden alır. Hem işlenmiş mücevher olarak hem de işlenmemiş olarak oldukça göz alıcıdır.

İşlenmiş mücevherlerin en güzel örneği Brook&Blaze takı setinde görülebilir. Ametist taşı, zirkon kaplaması ile zarafeti ve tutkuyu bir araya getirir. Kombinlerde şıklık yaratır. Birçok ünlü ismin günlük hayatında ve özel davetlerde başta ametist olmak üzere doğal taşlar kullandığı bilinir.

Şifalı Doğal Taş

Ametist taşının başta ruhsal olmak üzere birçok şeye iyi geldiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Rahatlatıcı etkisi ile öfke problemi yaşayan kişilerin sakinleşmesine yardımcı olur. Bedende biriken negatif enerjiyi toplar. Böylece kişiyi rahatlatır ve zinde tutar. İşlenmemiş taş olarak başucuna konulduğunda kötü rüyaları da engellediği söylenir. Ayrıca gözlere faydası olduğu da yine yaygın bir rivayettir.

İçinizdeki Gücü Ortaya Çıkartın

Brook&Blaze takılarında da ametist taşı bulunur. Özenle işlenmiş parçaları kendinizi her zaman değerli hissettirir. Takılara parlaklığını veren ışıltı ise özenle hazırlanmasında saklıdır.

Şıklığı Tamamlayın

Brook&Blaze İris Grotto seti içinizdeki gücü ortaya çıkarın. En özel anlarınızda ametistin gücü yanınızda olsun. Göz alıcı rengiyle dikkatleri size çeksin. Gergin hissettiğiniz zamanlarda rahatlatsın.

 

Diğer yazılarımız için;  Evde Pratik ve Doğal Bakımla Cildinizi Yaza Hazırlayın!

 

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz