Cuma, Haziran 2, 2023

Network Lideri Donna Imson-Lecaroz ile Doğrudan Satış ve QNETPRO

Doğrudan satış ve profesyonel pazarlama taahhüdümüz QNETPRO, QNET’te el eledir. Bu röportajda Network Lideri Donna Imson-Lecaroz, Doğrudan satış ve QNETPRO’nun ne olduğu, sektör ve iş modeli hakkındaki SSS’ler ve liderliğin onun için ne anlama geldiği konusunda derinlemesine konuşuyor. Network Lideri Donna Imson-Lecaroz’un ne söylediğine kulak verelim!

Doğrudan Satış Nedir?

Doğrudan satış, ürünlerin üreticiden satın alınmasını içeren, tüm aracılar yoluyla geleneksel şekilde dağıtmanın alternatif bir yoludur. Geleneksel yöntemde, her el değişikliği olduğunda kâr elde edilir, böylece ürünün gerçek fiyatı yerine tüm ek ücretleri ödersiniz.

Kelimenin de belirttiği gibi, doğrudan satışta aracı yoktur. Doğrudan bir bağlantı vardır. Doğrudan satış, yalnızca üretici ile tüketici arasındaki katmanları serbest bırakmakla kalmaz, aynı zamanda genel giderler, reklamcılık ve tanıtım için kullanılacak tüm parayı da kullanılabilir kılar. Bu serbest para, temsilcilere ve distribütörlere komisyon olarak yeniden tahsis edilir.

Neden Sıklıkla Yanlış Anlaşılır?

Aslında doğrudan satışın, iş fırsatını çok hızlı zengin olunan bir plan olarak yanlış tanıtan birkaç kişi yüzünden, en yanlış anlaşılan ve en az bilinen bir iş olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, doğrudan satış meşru bir iştir ve diğer tüm işlerde olduğu gibi ürünlerin satılması gerekir.

Doğrudan satışın öne çıkmasını sağlayan şey, bir tuğla ve harç kurulumuna ihtiyacınız olmamasıdır. İnsanlar bir vitrin görmediğinde, bunun bir aldatmaca olduğunu varsayarlar ama değil. Doğrudan satış, her yerde ve her zaman çalışmak için bir fırsattır.

Ürünleri Bilmek ve Anlamak Neden Önemlidir?

QNET’in yaşam çizgisi ürünlerimizdir. Satılan ürün olmadığında hiçbir şey kazanamazsınız. Ürettiğimiz tüm gelir satılan ürünlerimizden gelir. Basitçe söylemek gerekirse, daha fazla kazanmak istiyorsanız, daha fazla satış yapın. Ve bu ürünleri satmanın en iyi yolu onları tamamen benimsemektir. Hiç denemediğiniz bir ürünü satmak, kullandığınız ve inandığınız bir şeyi sattığınız kadar etkili değildir. Ürünlerin önce ürünleriniz olması gerekir – onları kullanın, onlara inanın, ürününüzün bir ürünü olun. Bu, en sevdiğiniz ürünleri sevdiğiniz insanlarla ve hayatını değiştirmek istediklerinizle paylaştığınız ürünleri gerçekten satmadığınız anlamına gelir.

İnsanlar Çalışırken Neden Kuralları Takip Etmeliler?

Kurallar iyidir, çünkü kurallar bir güvenlik ağı oluşturur. Tıpkı bir ailede olduğu gibi, çocuklarımla birlikte, bu çizgiyi bilmeleri gerekir: ‘sınırın neresi olduğu, neresinin güvenli ve güvenli olmadığı, neyin kabul edilebilir ve kabul edilemez olduğu’. Kurallar açıkça belirtildiğinde, o ortamdaki insanlar bunu doğru yaparlarsa, her şeyin yoluna gireceğini söyleme konusunda güven ve güvenlik duygusuna sahip olurlar. Kurallar iyidir, çünkü sizi korumak içindir ve size büyük yapılar inşa etmeniz için güven verir.

QNETPRO Nedir?

Doğrudan satış ve QNETPRO aynı madalyonun iki yüzüdür. Etik pazarlama yöntemlerini benimsemeden doğrudan satışta uzun süreli başarı yakalayamazsınız. Bu işi kurmak ve süreklilik kazanmak isteyen bir insansanız, bir numaralı önceliğinizin QNET fırsatını meşru bir şekilde temsil etmesi için düşünme biçiminizi yükseltmeniz gerekir. Kısayol desteği veya yanlış beyanları kullanmadan, ekibinizi şeffaflık ve hizmetkar liderlikle inşa etmeniz gerekir.

Yani, QNETPRO sizi bugün bulunduğunuz yerden götürecek bir yoldur ve size profesyonel bir bağımsız temsilci ve temsilcilere olduğunuz bir yolculukla öncülük etmektedir. Unutmayın, diğer tüm mesleklerde olduğu gibi, bir profesyonel olmak için çok zaman, çok fazla eğitim, çok fazla enerji, çok fazla uygulama gerekir, ancak tüm bu sabır ve sıkı çalışma sonucunda karşılığını alırsınız.

Takımları QNETPRO Uygulamasını Sağlarken Liderlerin Sorumlulukları Nelerdir?

Balık baştan kokar diye eski bir söz vardır. Benzer şekilde, doğrudan satışta liderin kalitesi, ekibin kalitesini ve başarısını belirler. QNET işi lidere bağımlıdır, çünkü insanlar genellikle lideri taklit eder. Ekibimizin işi etkili bir şekilde yaptığından emin olmak için liderler iyi rol modelleri olarak bizimle başlar. Lider, sadece takımlarının izleyeceği doğru yolu yaratan değil, aynı zamanda örnek olarak lider olan kişidir.

Bir lider olarak, vaaz ettiğiniz şeyi uygulamaktan siz sorumlusunuz çünkü kendiniz yapmayacaksanız, insanlarınızı etik pazarlama konusunda eğitmeniz mantıklı değildir. Bu bir çoğaltma işidir ve insanların çoğalttığı şey duydukları değil, gördükleridir. İkinci sorumluluğunuz kendiniz ve ekibinizin daha yüksek bir standarda sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Hepimiz kişisel olarak farklı standartlara sahip olabiliriz, ancak işimiz söz konusu olduğunda, ‘biz’ veya ekip, bireyden daha büyüktür. Bir lider ayrıca ekibin doğru eğitimden geçmesini ve doğru uygulamaların izlenmesini sağlamaktan da sorumludur. Bu nedenle, destekleme, koçluk, danışmanlık, izleme ve yürütmeyi öğretmek, liderin tüm sorumluluklarıdır.

Doğrudan satış ve QNETPRO hakkındaki bu anlayışlı röportaj için ve liderlik ile başarı hakkında bize çok sayıda ipucu verdiği için Network Lideri Donna Imson-Lecaroz’a teşekkür ediyoruz. Network Lideri Donna Imson-Lecaroz’un bu derslerinden hangileri sizine hitap ediyor? Lütfen yorumlarda belirtiniz.

 

Diğer yazılarımız için; Başarı Hikayeleri: Network Lideri Sachin Gupta

 

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz