Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET Büyümeye Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde Dünya Doğrudan Satış Federasyonu (WFDSA), 2019 verilerini paylaştı. Federasyonun paylaştığı verilere göre doğrudan satış sektörü global olarak 1.4 oranında büyüme gösterdi. Doğrudan satış sektöründe uzun yıllardır varlığını sürdüren QNET de sektörün rakamlarından daha fazla büyüme elde etti. QNET Türkiye, Orta Asya ve Rusya Bölge Müdürü Cem Geyik bu oranın %10 olduğunu ve sektörün üzerinde büyüme gösterdiklerini ifade etti.

10.Yıl Başarısı

Asya merkezli doğrudan satış firması olan QNET, bu yıl Türkiye pazarında 10. yılını kutluyor. Bugün 100’den fazla ülkede distribütör ve müşterileri bulunuyor. 2010 yılından beri “dünyaya değer katmak için kendini değiştir” mottosundan hareket ederek ilerlemeye ve büyümeye devam ediyor.

Dünyanın içinde bulunduğu durum sebebiyle çoğu şirket küçülmeye giderken, QNET hem Türkiye pazarındaki başarısını hem de sektörün üzerindeki büyümesini kutluyor.

Pandemi Döneminde İvme Sürdü

Pandemi koşullarında bütün hayatın online’a taşınması çoğu şirket için en iyi ihtimalle durgunluk en kötü ihtimalle ekonomik kriz anlamına geldi. Ancak QNET, doğrudan satış ile e-ticareti birleştiren bir yapıya sahip olduğu için pandemiden etkilenmedi. Pandemi sürecinde online eğitimler ve canlı yayınlarla hem temsilcileriyle hem de tüketicisiyle iletişimi sürdürdü.

Doğrudan Satış Doğru Adres

2019 yılı verilerine göre küresel doğrudan satış rakamları 180,5 milyar dolar. Bu rakamın içinde dünyadaki bütün bölgelerin 2018’e kıyasla satışlarda gösterdiği artış da yer alıyor. Yani doğrudan satış dünyada her geçen yıl daha da önem kazanıyor. Ayrıca bu veriler ekonomik krizden güçlenerek çıkan bir sektörün ne kadar doğru adres olduğunu da kanıtlıyor.

Türkiye, Orta Asya ve Rusya Bölge Müdürü Cem Geyik, QNET’in bağımsız çalışmak isteyenlerin tercihi olduğunu belirtti. Doğrudan satışın Z kuşağının beklentisi olan mesaisiz ve istediğin yerden çalışmaya imkân tanıması da tercihin bir başka sebebi oldu. Aynı zamanda pandemi sebebiyle işini kaybedenler ya da sektör değiştirmek isteyenler de yatırım gerektirmemesi, hızla iş kurabilmeye olanak tanıması ve ürün kataloğu gibi fırsatlardan yararlandı.

Tüketicilerin Tercihi Kişisel Bakım Ürünleri

2019 verilerine göre, QNET’te en çok tercih edilen ürün grubu %54 ile kişisel bakım ve saat olurken onları, %29 ile ev ve yaşam kategorisi, %16 ile tatil, %1’lik dilim ile diğer kategoriler takip etti.

Cem Geyik, “WFDSA’nın verilerine göre, geçen yıl küresel doğrudan satış sektöründe gerçekleştirilen satışlara benzer bir tercih grafiği sergileyen ürün satışlarımız, sektörle kıyaslandığında da oldukça başarılı.” diye konuştu.

 

Diğer yazılarımız için; Başarı Hikayeleri: Network Lideri Sachin Gupta

 

 

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz