Salı, Mart 21, 2023

Erkeklere Özel! Saat Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Kritik Noktalar

Saatler erkek stilinin en önemli parçalarından biridir. Çünkü kadınlara kıyasla kullandıkları aksesuarlar daha azdır. Bu yüzden tarzını konuşturmak isteyen tüm beyler kendilerini yansıtacak saati iyi seçmelidir. Nasıl göründüğü, kıyafetleri nasıl gösterdiği, bilekte nasıl durduğu, kısacası her detay dikkate alınmalıdır. Bu yazımızda saat seçerken nelere dikkat edilmesine dair gerekli bilgileri sıraladık.

İsviçre Yapımı Saatler

Erkek saati denildiğinde kaliteli İsviçre yapımı saatler ilk akla gelenlerdendir. Dayanıklılığı ve zamansız tarzı ile her zaman ilk sıraya yerleşir. Ancak talebin fazla olduğu ürünlerin replikaları orijinal ürünlere gölge düşürebilir. İşte tam da bu yüzden yüzde yüz gerçek İsviçre saatlerini ayırt etmenin bazı yöntemleri bulunur. Bunlardan ilki, saatin İsviçre’de üretilmesidir. Bunun dışında, mekanizması, saatin son inceleme işleminin yapılması, üretim maliyetlerinin kaynağı gibi hususların İsviçre kaynaklı olması da bir saatin İsviçre saati olduğunu kanıtlar.

Kayışları Kaliteli Olmalı

Saat seçiminde kadran kadar kayışlar da önemlidir. Stili tamamlayan, bilekte saati gösteren bir anlamda kayışlardır. Metal kayışlar genellikle biraz daha klasik stillerle birlikle kullanılır. Takım elbisenin hakim olduğu giyim tarzlarında ve önemli iş toplantılarında ağırlığı vurgulamak için tercih edilir. Deri kayışlarsa metallere göre biraz daha esnek ve kuralsızdır!

Bilek Genişliği ve Saat Ekranı

Doğru saat seçimiyle bilek genişliği iki farklı şey gibi gözükse de aslında birbirine bağlıdır. Bilek ne kadar genişse saat ekranı da o kadar geniş olmalıdır. Geniş bilekte küçük saat hoş durmaz. Erkeklerin bilekleri de genellikle kalın olduğu için cam yüzeyi mümkün olduğunca bileği kaplamalıdır.

Saat Temizliğine Dikkat Edilmeli

Her aksesuar gibi saatlerin de bakıma ihtiyacı vardır. Belli periyodlarda detaylı bakımı yapılmalıdır. Bakımı yapılmadığı takdirde saatlerin bir estetik görünüşü kalmadığı gibi mekanizması da bozulur ve zamanı doğru göstermez. Bu da saati kısa ömürlü yapar.

Bernhard H. Mayer Saatleri

QNET için özel olarak üretilen Bernhard H. Mayer® saatleri İsviçre yapımıdır. 1871 yılından beri Mayer ailesinin markası olarak ünlenen bu saatler İsviçre’de el işçiliği ile üretilerek dünyaya dağıtılır. Kaliteyi düşürmemek için sınırlı sayıda üretilir.

Yapımında yüksek kaliteli cerrahi çelik kasalar, el yapımı kadranlar, kelebek tipi denilen katlanır tokalar, saf Kristal ve yansıtıcı kaplama ile hakiki deri kayışlar kullanılır.

Kaliteli erkek saatleri ile şıklığı yakalamak için QNET Bernhard H. Mayer saatleri doğru adres.

Diğer yazılarımıza da göz atın: Bernhard H. Mayer’den Kusursuz Bir Tasarım: Pearl Icons

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz