Cumartesi, Mart 25, 2023

QNET Dünya Barış Gününü Kutluyor

1939 yılında Almanya’nın Polonya’yı işgal etmesiyle İkinci Dünya Savaşı başladı. Tarih kitaplarına 1 Eylül 1939 günü milyonlarca kişinin öldüğü savaş olarak geçti. Savaştan sonra Varşova Paktı’nı imzalayan ülkeler 1 Eylül’ü “Dünya Barış Günü” olarak ilan etti. Ancak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 2001 yılında bu duruma resmiyet kazandırıp A/RES/55/282 sayılı karar ile 21 Eylül’ü Dünya Barış Günü olarak resmiyete döktü.

Gandhi ve QNET’in Misyonu

Doğrudan satış ve e-ticari birleştiren QNET, yola çıkarken ilhamını Gandhi’nin felsefesinden aldı. Şirketin misyonunu oluşturan RYTHM ‘’Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir” felsefesi, barışçıl bir lider olan Gandhi’nin öğretilerinin üzerine kuruldu.

Gandhi, temelinde şiddetsiz direniş bulunan düşünceleri geliştirerek bunları dünyada barış ve huzur içinde olmak için yaymaya çalıştı. Gandhi felsefesi olarak anılmaya başlayan Satyagraha, zaman içinde birçok lidere örnek oldu.

Genç bir avukatken başladığı ve hayatı boyunca sürdürdüğü barışı inşa etme mücadelesi boyunca haksız yere çıkartılan birçok yasa onun önderliğinde geri çekildi.

“Barışa Giden Yol Yoktur, Barışın Kendisi Bir Yoldur”

Pasif direniş olarak da isimlendirilen bu direniş biçiminde şiddetin yerini sevgi aldı. Çünkü Gandhi’ye göre, şiddet sadece şiddeti doğurur. Şiddet döngüsü ancak sevgi ile kırılır. Sevginin yanında diyalog ve başkalarına karşı saygılı olmak da yer alır.

“Dünyada Görmek İstediğiniz Değişim Olun” 

QNET misyonunun ilham kaynağı Gandhi’nin “Dünyada Görmek İstediğiniz Değişim Olun” düşüncesidir. Şirket, bireylerin hayallerine ulaşması adına girişimci olmalarını teşvik eder ve destekler. Ayrıca aynı amaçla da hayatı kolaylaştıran ürünlerle daha iyi yaşamlar sunar.

Hayata değer katmak için sadece kendi bünyesinde çalışmalar yürütmez. Farklı kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yaparak onlara destek sağlar. Gandhi’nin paylaşma öğretisine bağlı olarak düzenli olarak dezavantajlı gruplar veya desteğe ihtiyaç duyan çeşitli kurumlara bağışta bulunur. Çünkü başarılı olmak demek başkalarının başarılı olmasına yardım etmek demektir.

Barışı Birlikte Sürdürmek

Gandhi’nin öğretilerinden ilham alarak kurulan QNET, geçtiğimiz günlerde 22. yıl dönümünü 50’den fazla ülkeden 200.00 QNET ailesi üyesiyle kutladı.

QNET bugün, 100’den fazla ülkedeki çok sayıda girişimciye ve kültürel farklılıklara kucak açmaktan gurur duyuyor.

Dünya Barış Günü kutlu olsun.

Diğer yazılarımıza da göz atın: Dünden Bügüne QNET Tarihine Kazınan 22 Unutulmaz An

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz