Perşembe, Mart 23, 2023

Başarıya Giden Yolda Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Film

Hayatta birçok şeyi öğrenmenin yolu izlemekten, dinlemekten ve okumaktan geçer. Doğrudan satış da aynı hayat gibi keşfettikçe gelişmeye açık bir alandır. Tecrübeyle beraber keşfetmek yeni ufuklar açar. Yeni ufuklara doğru yol alırken bu yolculukta size eşlik edecek, ilham verecek, sizi daha iyi bir konuma getirecek filmleri listeledik. Çünkü hepsinden öğreneceğimiz bir şeyler var!

The Social Network – Sosyal Ağ

Bugün sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. QNET ailesi olarak e-ticaret ve doğrudan satışı birleştirmemiz, sosyal medyada var olmamız da bunun bir kanıtı. Hayatımızın bir parçası olan sosyal medya platformu Facebook nasıl doğdu? İşte sorunun cevabı bu filmde mevcut. Sadece Facebook’u ve kurucusu Mark Zuckerberg’i izlemiyoruz filmde. Bizim için önemli olan tarafları arasında girişimcilik, bir fikrin peşinden gitme, çevrenin tepkisi gibi birçok madde yer alıyor.

Moneyball – Kazanma Sanatı

Filmin başrol oyuncusu Brad Pitt’ten kazanma sanatını öğreneceğimiz bir film var sırada. Billy Beane, beyzbol takımını kendisine verilen düşük bütçe ile yeniden yapılandırmak zorundadır. Bir önceki sezon yeterince kötü bir performans sergileyen takımı kurtarma görevi kendisine verilir. Buraya kadar her şey normal. Peki, biz ne öğreneceğiz? Kazanmanın geçtiği yolları keşfedip kendi yolumuzu nasıl inşa etmemiz gerektiğini öğreneceğiz. Unutmayın, kazanma sanatı aynı zamanda kaybetme sanatıdır.

Wag To Dog – Başkanın Adamları

Beyaz Saray’da başkanlık seçimlerine ramak kala bir skandal patlar. Skandalın örtbas edilmesi için 3 kişi görevlendirilir. Bu üç kişinin sergilediği hünerlerden ilham almamak elde değil. Kriz yönetimi esnasında ortada olan veya olmayan herhangi bir şeye “inanmak” ve “inandırmak” meselesi bizim için kilit noktayı oluşturuyor. Bu filmde doğrudan satış için öğrenilecek şeylerden biri de inanmak kısmıdır. Kendine ne kadar inanıyorsun? Kriz yönetimi sırasında inancını nereye yerleştiriyorsun?

Avangers: Endgame

Dünyada büyük bir endüstrisi olan Marvel, evrenin son filmi aslında ve bildik bir senaryoya sahip. Evren yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır ve süper kahramanlar evreni kurtarmak için bir araya gelir. Meseleye bir de katalog perspektifinden bakarsak senaryo süper kahraman filmi olmaktan çıkıyor. Film, farklı ürünlerin, markaların bir araya gelmesi; yaptıkları iş birliği, aynı yerde bulunmaları nelere yol açabilir gibi konular hakkında bize oldukça iyi fikirler verebilir.

A Thousand Words: Kelimeler Yetmez

Yeni yaşınız için Tanrı’nın size bir hediyesi var; konuşmama cezası! Ve işinizin konuşmak üzerine olduğunu düşünsenize! Ne yapardınız? İletişim kurmak için yeni yollar keşfederdiniz öyle değil mi? İşte bize bir ders, ürünü tanıtmak için ne kadar farklı yollar bulabilirsin? Bulduğun ve uyguladığında başarıya ulaşan çözüm yolları seni bir öncekinden daha iyi temsilci yapacaktır.

Diğer yazılarımıza da göz atın:  QNET Dünya Barış Gününü Kutluyor

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz