Salı, Haziran 6, 2023

Sağlığını Maske ile Cildini Physio Radiance Visage + ile Koru!

Covid-19’un hayatımıza girmesiyle birlikte beslenmemize, hijyene her zamankinden çok daha fazla dikkat eder olduk. Virüsten korunmak ve süreci en hasarsız şekilde geçirmek için elimizden gelenin fazlasını yapmamız gerektiğinin farkına vardık.

Salgınla birlikte hayatımıza giren maskeler doğru kullanımla %80’e kadar koruma sağlayarak salgına karşı alabileceğimiz önlemlerin başında geliyor. Ancak bedenimizi virüsten koruduğu gibi yanında bazı cilt sorunlarını da beraberinde getiriyor.

Maske Takmadan Olmaz Ancak İpuçları Var!

Kullanılan cerrahi maskelerin kullanım süreleri 4 saattir. 4 saat sonunda maskeniz kirlenmiş olmasa bile maskenizi yenisiyle değiştirmeniz uzmanlar tarafından önerilen bir durum. Maskelerin uzun süre kullanılması, sıcak ve neme dayalı cildinize zarar vererek kızarıklık, matlık, akne ve egzamaya sebep olabilir.

Pandemiyle Birlikte Bakım Anlayışımızı da Değiştirmemiz Şart!

Kendimizi korumaya çalıştığımız bu süreçte mümkün oldukça toplu alanlara gitmemeye dikkat etmeli, hayatımızdaki çoğu rutinimizi salgın dönemine göre adapte ederek kuaför ve bakım anlayışımızı da bu sürece göre düzenlemeliyiz.

Yeni normal sürecinde evde uyguladığımız bakımlar maske kullanımıyla gelen cilt sorunlarıyla başa çıkmada yeterli olmayabilir tabii. Üzerine evde kullandığımız cilt temizleme jelleri, peeling ve toniklerin cildi derinlemesine temizlemediği gerçeğini de ekleyince işimiz hayli zor! Ancak hiç merak etmeyin, artık profesyonel bakım rutininizi ayağınıza getiren yeni bir arkadaşınız var! Yeni Physio Radiance Visage + cildinizi korumaya ve maske kullanımıyla yüzünüzde oluşan sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olur.

Profosyonel Bakım Evine Gelsin!

Yeni Phsyio Radiance Visage + maske kullanımından kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmanıza destek olacağı gibi cildinizin hak ettiği ve ihtiyacınız olan bütün donanıma kusursuz özellikleriyle kavuşmanıza yardımcı olacak.

4 farklı teknolojiyi bir araya getiren bu cihaz sayesinde maske kullanımından dolayı matlaşan cildinizi eski ışıltısına kavuşturabilir, kurumuş cildinize nemi geri kazandırabilir, cilt dokunuzu iyileştirebilir, yüz kaslarınızı sıkılaştırarak kırışıklıkları azaltıp yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilirsiniz. Tabii ki cildinizde yarattığı farkı görebilmeniz için cihazı haftada 2-3 kez eksiksiz şekilde kullanmanız şart.

Cilde Dışarıdan Bakmak Kadar İçeriden Beslemek de Önemli!

Cildinize iyi bakmak ne kadar önemliyse sağlıklı beslenmek de bir o kadar önemli. Öncelikle gün içerisinde mutlaka su tüketimine özen göstermelisiniz. Vücudumuzun yapı taşlarından olan suyun cildimize, saçlarımıza pek çok faydası bulunur. Cilt hücrelerini onarır, besler, parlaklık katar. Su içmek kadar doğru yiyeceklerle beslenmek de önemlidir. Yeşil yapraklı sebzeler, protein ve tahıl tüketimi bedeniniz kadar cildinize de fayda sağlayacaktır.

Bağışıklık Sistemini Ayakta Tutmak İçin Gerekli Vitaminleri Unutma!

Yiyeceklerden ve dışarıdan alacağınız takviyelerle bağışıklık sisteminizi güçlendirmek gerekir. Bu dönemde C ve D vitamini almaya özen göstermelisiniz. Bağışıklığınızı güçlendirmek için alacağınız D vitamini aynı zamanda da cildinizi korumaya, akne ve sivilce oluşumunu engellemeye, kırışıklığı engellemeye yardımcı olur. Unutmayın! Bu süreci dengeli beslenme ve eksiksiz tam donanımlı bir cilt bakımı ile en hasarsız şekilde atlatabilirsiniz.

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz