Salı, Haziran 6, 2023

Doğrudan Satışçılar 2020’den Hangi Dersleri Öğrenebilir?

2020, doğrudan satışçıların öğrenebileceği ve 2021’e taşıyabileceği derslerle dolu. Aralarındaki en temel dersler; uyum sağlama, sorun giderme ve olumlu bir tavırla ilerlemektir. Covid-19 salgını tüm dünyayı kasıp kavururken, yeni yıla bizlerle birlikte taşıyacağımız dersleri, yani kriz zamanında nasıl yenilikler yapacağımızı öğrendik. Bu yıl bir şeyi kanıtladıysa, o da Bağımsız Temsilcilerimizin meydan okumaya, yenilik yapmaya ve gelişmeye istekli olduğudur!

Doğrudan satışçıların 2020’den öğrenebileceği en önemli dersler şunlardır:

Yeni Bir Normal Ayrıca Yeni Bir Başlangıçtır

Dünya, her ülkeyi kapatan yaygın bir salgının sonuçlarıyla başa çıkarken, QNET Bağımsız Temsilcileri başarı için benzersiz bir yerdeydi. Doğrudan satış, durgunluğa dayanıklı bir iş fırsatı olduğunu bir kez daha kanıtlamakla kalmadı, aynı zamanda zaten dijital olması Bağımsız Temsilcilerimize sosyal mesafelerde gelişme fırsatı verdi. Sadece yeni bir gelecek hayal etmekle kalmadılar, kendilerini küresel vatandaşlar olarak yeniden keşfedebildiler ve birçoğu ağ(network)larını  farklı ülkelere ve hatta farklı kıtalara genişletti. Doğrudan satışçılar, bir krizin veya yeni bir varoluş halinin üstesinden gelinebilecek ve yeni bir başlangıca sahip olmak için katalizör olarak kullanılabilecek bir zorluk olduğunu öğrenebilirler.

Her Durumda Gelişebilecek Bir İş Kurun

Ofisimizin en başından beri aynı zamanda sanal olmasıyla işleri çevrimiçine taşımak ve sunumlarımıza ve toplantılarımıza dijital formatta devam etmek çok kolaydı. V-Convention Connect bile sanal olarak ve herhangi bir gecikme olmaksızın gerçekleştirildi. Doğrudan satış işini kurmanın düşük genel maliyeti, kolayca yeniden konumlandırılabileceği, kolayca taşınabileceği ve her duruma kolayca uyum sağlayabileceği anlamına gelir.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

QNET Official (@qnetofficial)’in paylaştığı bir gönderi

İlişkilerinizi Nasıl Kurduğunuzu Çeşitlendirin

QNET topluluğunuzu oluştururken, yalnızca çevrimiçi bir topluluk oluşturmaya odaklanmayın. Ayrıca, geleneksel sunumlar ve ilişki kurma için bir planınız olsun. Dalgalanma ve belirsizlik dönemlerinde, çeşitlendirmek ama aynı zamanda basit tutmak da önemlidir. Ne yaparsan yap, pes etme ve ona devam et.

İşletmenizi Bir Startup Gibi Yürütün

Doğrudan satışçıların belirsiz bir yıl olan 2020’den öğrendikleri en önemli derslerden biri, startup (yeni bir işi başlatma) modunda çalışma ihtiyacıdır. Bu, esnek olmanız ve risk ve fırsatı aklınızın başında tutmanız gerektiği anlamına gelir. Bu, yenilikçi çözümler bulmak için bir ekip olarak çalışacağınız, birbirinizin arkasında olacağınız ve işinizi başarılı kılmak için ne gerekiyorsa yapacağınız anlamına gelir.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

QNET Türkiye (@qnetturkiye)’in paylaştığı bir gönderi

İyimser ve Sabırlı Davranın

Doğrudan satışçılar olarak tavsiye ettiğimiz şeyleri uygulamamız ve QNET ailemiz için iyi bir örnek oluşturmamız gerektiğini söylemeye gerek yok. Belirsiz zamanlarda bile iyimserlik ve sabır uygulayarak çevremizdekiler için standartları belirlemek de son derece önemlidir. Ekibinizin saygısını ve güvenini kazanın ve bir amaç duygusu hissetmelerine yardımcı olun. Her yılı iyi bir yıla çevirmenin hiçbir bahanesi olamaz. İnsanlara yatırım yapın ve hayal edebileceğiniz her kilometre taşını yakalayın.

Beklemeyin ve İzleyin, Hızlı Hareket Edin

İşler ne kadar sorunsuz giderse gitsin, bir acil durum planına sahip olmak her zaman iyidir. Eğer işler yolunda değilse, o zaman ayaklarınızın üzerinde durun ve hızlıca düşünün. Neyin ortaya çıkacağını beklemek yerine ilerlemek için kararlar almayı bir politika haline getirin. Sorunlara yalnızca sizi etkiledikleri zaman çözüm bulmaya çalışmak yerine proaktif olun. Beklenmeyeni planlayın.

Dijitalleşin

İşletmeniz Covid öncesi başarılı olsa da doğrudan satışçıların 2020’den öğrenebileceği bir diğer şey, dijital bir varlığa sahip olmanın önemi. Sosyal medyanızı pazarlama ve iletişim kanallarına dönüştürün. QNET’teki başarınız için çevrimiçi araçları en üst düzeye çıkarabilmeniz için dijital bir iş stratejisine sahip olmak artık her zamankinden daha önemli.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

QNET Türkiye (@qnetturkiye)’in paylaştığı bir gönderi

Sağlığınızı Öncelik Yapın

Bu pandemi doğrudan satışçılara bir şey öğrettiyse o da sağlığınız bir öncelik olmasıdır. İster evden ister dışarıda covid-güvenli bir şekilde çalışıyor olun, sağlıklı olmak kendiniz için yapabileceğiniz en önemli şeydir. Bu, hem zihinsel hem de fiziksel sağlığınıza ve iyiliğinize öncelik vererek başarınızın önüne hiçbir hastalığın çıkmasına izin vermeyeceğiniz anlamına gelir.

Yeni bir yıla doğru ilerlerken, zorlu bir 2020’den öğrendiğimiz bu dersleri aklımızda tutalım. Başarısızlıkların bile sadece fırsatlar ve başarı için atlama taşları olduğunu unutmayın. QNET ailesi olarak birlikte yolculuk ederken, hedefi de aklımızda tutalım – doğrudan satışta başarılar.

Diğer yazılarımız için: Chief Doğrudan Satışta Liderlik Kavramını Tanımlıyor

spot_img
Related news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz